Zavrieť

Porady

financovanie exmanželky

Dobrý deň...po dlhom váhaní a analyzovaní môjho problému som sa rozhodla, že ho zverím Poraďákom a snáď mi s ním pomôžu Žijem s rozvedeným priateľom. A neustále riešim jeden problém - jeho exmanželku. Okrem toho, že jej platí nájom na byt, účty a telefóny, platí jej aj dovolenky, nové šaty, rozmary, keďže je to žena, ktorá nikdy nepracovala. Som už z toho poriadne na nervy. Ak sa o tom rozprávame (hádame) dostanem odpoveď, že je za ňu zodpovedný, je to matka jeho detí a do jeho financií sa nemám starať...tak sa pýtam, či je to normálne a či je chyba v mojom náhľade na túto vec ak si myslím, že ma "do toho niečo je"...alebo to vy riešite nejako inak? Ďakujem za názory najmä tých, ktorí majú skúsenosti s problémom rovnakým alebo podobným..
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Osobne si myslím, že keď si sa rozhodla spojiť svoj život s priateľom, tak zrejme si vedela o tejto "neresti" priateľa. A išla si do vzťahu s touto ťažobou z minulosti.

V tom prípade ste to mali vyjasniť hneď na začiatku vzťahu. Buď to prijať, alebo neisť do takéhoto vzťahu, ak ti to vadí.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Olivia6 Pozri príspevok
Dobrý deň...po dlhom váhaní a analyzovaní môjho problému som sa rozhodla, že ho zverím Poraďákom a snáď mi s ním pomôžu Žijem s rozvedeným priateľom. A neustále riešim jeden problém - jeho exmanželku. Okrem toho, že jej platí nájom na byt, účty a telefóny, platí jej aj dovolenky, nové šaty, rozmary, keďže je to žena, ktorá nikdy nepracovala. Som už z toho poriadne na nervy. Ak sa o tom rozprávame (hádame) dostanem odpoveď, že je za ňu zodpovedný, je to matka jeho detí a do jeho financií sa nemám starať...tak sa pýtam, či je to normálne a či je chyba v mojom náhľade na túto vec ak si myslím, že ma "do toho niečo je"...alebo to vy riešite nejako inak? Ďakujem za názory najmä tých, ktorí majú skúsenosti s problémom rovnakým alebo podobným..
Blahozelam. Nasla si zodpovedneho priatela, ktorych uz dnes nebyva vela. Ak ho nenastves, je sance, ze sa rovnako zodpovedne bude stavat aj k novej rodine.
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Ja by som povedala, že mu na nej stále záleží. On ešte stále neuzavrel / neukončil jednu kapitolu svojho života........
Pokiaľ vám hovorí " do jeho financií sa nemám starať" tak váš vzťah nieje normálny, myslím tým že určite nie na manželstvo. Zrejme už sa nechce viazať a vyhovuje mu takýto stav, ktovie prečo? Možno si ešte neužil slobody, alebo cíti voči žene a deťom pocit vini. Cíti že im ublížil a chce im to takto vynahradiť, možno ale nevie že je to trochu neskoro. Ja byť jeho ex a takto by si ma hýčkal, no pristala by som a vás by som ohovárala len aby mi dal to čo chcem! My ženy vieme byť potvory. Niečo za jeho správaním je. Vnímajte ho viac ako hovorí o nej, a ako o vás. srdce vám musí povedať že vás ľúbi a chce s vami stráviť časť života.
Keď je partner rozvedení vždy ( skoro vždy sú tam deti to musí byť a to treba podporovať) je tam aj tretia osoba (bývali manžel /ka) a viete ako sa hovorí kde sú dvaja, tretí nepatrí.
0 0
Olivia6 Olivia6

Olivia6 je offline (nepripojený) Olivia6

smith Pozri príspevok
Osobne si myslím, že keď si sa rozhodla spojiť svoj život s priateľom, tak zrejme si vedela o tejto "neresti" priateľa. A išla si do vzťahu s touto ťažobou z minulosti.

V tom prípade ste to mali vyjasniť hneď na začiatku vzťahu. Buď to prijať, alebo neisť do takéhoto vzťahu, ak ti to vadí.
Áno, to sme mali, ale riešili sme to tak ako sme to (ne)vyriešili...a teraz by som to rada poriešila, bez ohľadu na to, čo malo byť "predtým", zamýšľam sa nad "teraz" a "potom".
0 0
Olivia6 Olivia6

Olivia6 je offline (nepripojený) Olivia6

dadina Pozri príspevok
Ja by som povedala, že mu na nej stále záleží. On ešte stále neuzavrel / neukončil jednu kapitolu svojho života........
Pokiaľ vám hovorí " do jeho financií sa nemám starať" tak váš vzťah nieje normálny, myslím tým že určite nie na manželstvo. Zrejme už sa nechce viazať a vyhovuje mu takýto stav, ktovie prečo? Možno si ešte neužil slobody, alebo cíti voči žene a deťom pocit vini. Cíti že im ublížil a chce im to takto vynahradiť, možno ale nevie že je to trochu neskoro. Ja byť jeho ex a takto by si ma hýčkal, no pristala by som a vás by som ohovárala len aby mi dal to čo chcem! My ženy vieme byť potvory. Niečo za jeho správaním je. Vnímajte ho viac ako hovorí o nej, a ako o vás. srdce vám musí povedať že vás ľúbi a chce s vami stráviť časť života.
Keď je partner rozvedení vždy ( skoro vždy sú tam deti to musí byť a to treba podporovať) je tam aj tretia osoba (bývali manžel /ka) a viete ako sa hovorí kde sú dvaja, tretí nepatrí.
Viem, že ma ľúbi, nikdy som nebola naivná a nezatvárala oči, žena cíti, či jej je manžel verný a či mu na nej záleží. Som presvedčená o tom, že to nie je kvôli tomu, že by niečo neuzavrel, rozviedol sa z vlastnej vôle, nie na jej popud. Je to tak, že je priveľmi zodpovedný, on financuje aj svojich kamarátov a známych, ale mne už to začalo liezť na nervy. Kedysi som bola jeho štedrosťou nadšená, no dnes ma to obťažuje a je to hlavná téma našich nezhôd. Takže o láske k jeho ex by som určite nehovorila, je to naozaj skôr o vážení si jej osoby a zodpovednosti..
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Takého štedrého muža ako máte vy nepoznám čo financuje aj svojich kamarátov a známych aj exmanželku.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Natíska sa mi otázka, či je na tom finančne tak dobre, aby mohol takto financovať svoju ex a aj kamarátov? Aj teba financuje rovnako ako manželku? Ak sú odpovede áno, tak asi je to v poriadku. V opačnom prípade by mi to nedalo spávať.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ja poznam ludi, ktori financuju aj celkom cudzich ludi, tak preco nie exmanzelku a kamaratov?
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

misomiso Pozri príspevok
Ja poznam ludi, ktori financuju aj celkom cudzich ludi, tak preco nie exmanzelku a kamaratov?

S tým plne súhlasím, pokiaľ to nie je nejako na úkor priateľky, s ktorou žije zrejme v spoločnej domácnosti. Ak napr. prispievajú rovnakou sumou na chod domácnosti, tak v tom nevidím problém.
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

Otazka znie - je natolko solventny, ze tymto nadstandardnym sponzoringom nezatazuje domaci rozpocet? Cize vadi ti len to, ze ju podporuje, alebo chybaju aj tie peniaze?
Ak to financne pocitujete, tak tym argumentuj a ries to takto.
Ak to financne zvlada bez nejakeho problemu, tak potom ta zrejme jeho spravanie zneistuje a tiez mu to treba povedat. Ak ta miluje, nie je co riesit.
A dalsia vec: neda sa to riesit nejakou sumou na mesiac? - ved nemusi zakazdym byt s nou v kontakte a vediet, tak teraz davam na saty, teraz na telefon...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Toto nevyriešiš ani pekným slovom,ani hádkami,očividne tie peniaze dáva dobrovoľne,keď s tebou žije a jej financuje všetko. Nie je od nej odpútaný a takto len zastiera svoj vzťah k exmanželke.Ale mohla by si zvýšiť svoje nároky o kus vyššie,ako máš teraz a snáď sa potom ukáže jeho pravá tvár. Bez urážky,ale je možné,že u teba je iba uložený a city nosí inde.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Olivia6 Pozri príspevok
Dobrý deň...po dlhom váhaní a analyzovaní môjho problému som sa rozhodla, že ho zverím Poraďákom a snáď mi s ním pomôžu Žijem s rozvedeným priateľom. A neustále riešim jeden problém - jeho exmanželku. Okrem toho, že jej platí nájom na byt, účty a telefóny, platí jej aj dovolenky, nové šaty, rozmary, keďže je to žena, ktorá nikdy nepracovala. Som už z toho poriadne na nervy. Ak sa o tom rozprávame (hádame) dostanem odpoveď, že je za ňu zodpovedný, je to matka jeho detí a do jeho financií sa nemám starať...tak sa pýtam, či je to normálne a či je chyba v mojom náhľade na túto vec ak si myslím, že ma "do toho niečo je"...alebo to vy riešite nejako inak? Ďakujem za názory najmä tých, ktorí majú skúsenosti s problémom rovnakým alebo podobným..
Ja nechápem, keď je taký zodpovedný a starostlivý, prečo sa rozviedol?
Bez ohľadu na to,koľko má peňazí,mňa by asi štvalo,že jej financuje osobné veci,ako šaty,telefón, dovolenky...Alebo,žeby si nechával otvorené zadné dvierka?
Keď teraz žije s Tebou, mal by brať ohľad aj na Tvoje city a nie ťa odbíjať tým,že sa nemáš starať. Najlepšie bude sa o tom s ním porozprávať,ak Ťa má rád,určite nájdete nejaký kompromis.Veľa šťastia
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

ja by som vobec nesuhlasila s takym niecim.prosim ,na deti nech plati,ale exmanzelke?je stebou,tak si setrite na stare leta,a ked nechce, neviem naco si snim?ja mam tiez priatela,ale aby platil ex,kde sme?len tolko.
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

1.) ked niekto "financuje" (ako ste to trefne nazvali) svojich kamaratov, exmanzelku atd, tak to nemusi hned znamenat, ze je stedry, zodpovedny, starostlivy atd, ale mozno ze je zneuzitelny, lahkoverny, ba hlupy. bez urazky. nepoznam okolnosti.

2.) budete mat stadium vztahu, ked budete mat spolocne financie - teda ze nebudete mat ziadne "vlastne" peniaze, ale o vsetkych peniazoch budete rozhodovat spolocne? ak ano, ako to budete riesit? ak nie, potom sa naozaj nemas co starat do jeho financii, ale je na zvazenie, preco to robi, o com to nesvedci v jeho osobnosti a ci sa to neprejavi aj niekde inde (napr. bude nosit domov bezdomovcov? bude druhych financovat natolko ze sa sam zadlzi? atd)
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Výživné ex-manželke/ex-manželovi má oporu aj v zákone o rodine. Najmä pokiaľ sa ten druhý partner nevie alebo nemôže zamestnať. Píšeš, že sa rozviedol z vlastnej vôle, a že hodnotí ex ako matku svojich detí. Nepíšeš, koľko jej platí, ani aká je to čiastka z jeho príjmu. Život s partnerom, ktorý už má záväzky, nie je nikdy prechádzka rozkvitnutou záhradou. Buď je to o peniazoch, alebo o venovaní sa bývalej rodine. Aj o otázke, že raz mu/jej vzťah nevyšiel, čo keď aj teraz...
Pokiaľ je financovanie bývalej manželky na úrovni "minimálnej mzdy" - nájom, skromný telefon.účet, tričko, nohavice Made in tržnica, a ona sa deťom venuje, lebo sú malé, chorľavé, vyžadujúce starostlivosť...zmier sa s tým. Pokiaľ je to výbava de-luxe, vážne si o tom pohovorte. Aby to nebolo na úkor vašej domácnosti.Ak sa nedohodnete na kompromise, buď sa prispôsobíš a zvykneš si, alebo sa rozíďte. Lebo dnes je to ex, a o chvíľu začnú mať aj deti nároky.
0 0
katad katad

katad je offline (nepripojený) katad

myslím si, že veľa v tomto prípade nezmeníš, keď sa tak raz rozhodol na začiatku, tak v tom bude pokračovať. Buď to robí z toho, že má výčitky svedomia a chce jej to nejak vrátiť, alebo má jednoducho vypočítavú manželku,ktorá tie peniaze nepriamo od neho dostane a to sa mi zdá skôr pravdepodobné. A keďže jej tie peniaze dá tak k nej určite niečo cíti. Máme taký prípad aj v rodine zatiaľ nie sú problémy, lebo tá druhá manželka momentálne čaká dieťa tak vyzerá šťastne ale ono sa to tak o rok dva prevalí keďže viem, že k tej prvej cíti viac.
0 0
Olivia6 Olivia6

Olivia6 je offline (nepripojený) Olivia6

Ďakujem všetkým za rady, už som si to k spokojnosti oboch vyriešila..niet nad otvorený dialóg
0 0
carolain carolain

carolain je offline (nepripojený) carolain

Olivia6 Pozri príspevok
Ďakujem všetkým za rady, už som si to k spokojnosti oboch vyriešila..niet nad otvorený dialóg
To robte častejšie
0 0
Olivia6 Olivia6

Olivia6 je offline (nepripojený) Olivia6

Tak ja by som sa hoci aj denne, ale viete, muži s tým sem tam majú problém, stačí problém v práci a sú mĺkvi ako ryby...no a úmerne k tomu som zvýšila svoje nároky
0 0
carolain carolain

carolain je offline (nepripojený) carolain

Len aby ste u neho potom nepôsobili že ho vydierate, myslím tým že ste na peniaze. Do budúcna by to mohlo mať nedobrí efekt.
Ale s tým že muži keď prídu domov z práce, že sú mĺkvejší máte pravdu ale to sme aj my ženy. Komu sa chce riešiť domáce problémy keď ich má v práci veľa?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať