Zavrieť

Porady

Da sa pravne branit proti verejnemu vysmechu, ponizovaniu a ohovaraniu na soc. sieti?

Ide o hlavny status, kde je uvedene moje plne priezvisko a meno a vyrazy ako j.ebnuta, uboha nula, hlupa, skareda, skrata, tlstoprdka, ovisnute cicky, tlsta p.nda, alkoholicka, davas pacientovi sex za peniaze. Od byvaleho priatela asi 10 statusov za 3 mesiace. Dakujem za rady.
4 komentárov     zbaliť
lujza.j Takze je tu asi pokracovanie.... http://www.porada.sk/t283023-pozicka...csej-sumy.html
biokatty Ano presne tak
lujza.j Ja by som sa o lóve nenatahovala....nech sa zadrhne....iba raz som sa ...ked decku nechcel "podnikatel" za odrobenu robotu....zaplatit
terezamaria Nerieš a blokuj sprosté reči od dotyčného, aby sa nedostali do tvojho profilu :-)))
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Problém tohto typu sa nevyrieši sám od seba

    - obráťte sa na prevádzkovateľa web-stránky na ktorej došlo k zverejneniu (často sa podobné problémy nevyskytujú na sociálnych sieťach, ale na bežných stránkach kde je možné komentovať príspevky resp. na chatových portáloch) a - - -
    požiadajte ho odstránenie zverejnených údajov
    - pokiaľ zvažujete vec riešiť na úrovni trestného práva – nezabudnite podniknúť kroky smerujúce k preukaznému zadokumentovaniu danej situácie – a to ešte pred tým, než požiadate prevádzkovateľa o zablokovanie resp.odstránenie príspevkov o ich odstránenie – možností je viacero – rovnakú účel splní zadokumentovanie tohto stavu súdnym znalcom formou znaleckého posudku alebo notárom formou notárskej zápisnice
    - poraďte sa s právnikom – často to, čo sa Vám z osobného hľadiska môže zdať nekonečnou krivdou a poškodením Vašich práv nemusí byť za hranicou zákona a teda ďalšie snaženie by bolo relatívne zbytočné
    - následne podajte trestné oznámenie

    http://preventista.sk/info/3-najcastejsie-otazky/

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    ivka70, terezamaria, Anika61, Katy a R, lujza.j, Ing. Ľubomír Janoška, arizona, avalik
    8

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Odporucam skor tieto ataky ignorovat. Je zbytocne minat energiu na prejavy frustrovaneho cloveka, ktory sa nedokaze primerane realizovat v beznom zivote a nasledne si svoje frustracie kompenzuje na internete kybersikanou. O jeho sposobe komunikacie, prezentacie si kazdy, kto to precita urobi svoj usudok a vnimavy clovek nesudi a nehodnoti ineho podla toho, kto co o nom napise na nastenke na socialnej sieti. A ti, co tomu uveria nestoja za to, aby si clovek kvoli nim komplikoval zivot zalobami.

    Ak vsak pocitujes potrebu to pravne riesit a nevies sa povzniest nad tieto urazky obrat sa na pravnika, ktory ti pomoze danu vec riesit pravnou cestou. Dokazovanie vsak bude velmi tazke, v pripade ze mas menovcov nedokazatelne, ze ide o teba.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Dav, lujza.j, Ing. Ľubomír Janoška, terezamaria, branislavp
    5
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    biokatty Je tam aj moja fotka
    jslancik moja reč. myslím, že rozumný človek, ktorý nájde takýto status na FB, tak si na to spraví svoj názor, prípadne zruší priateľstvo s takýmto človekom. A tí zvyšní nech si trhnú.
    biokatty Ide o soc.siet pokec. Aj po ignoracii a apelovani na zdravy rozum a charakter. Odhliadnuc od osobnych sprav s intimnostami zo sukromneho a sexualneho zivota plus foto.
    jslancik na pokec nechodí žiadny normálny zdravý dospelý človek. takže normálnemu zdravému dospelému človeku je šum-a-fuk, čo si tam nejaký debilko píše podobným debilkom..
    Anika61 :-)
    Oliwa Čo je pokec?
      zbaliť

    Da sa pravne branit proti verejnemu vysmechu, ponizovaniu a ohovaraniu na soc. sieti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.