Zavrieť

Porady

Ako viem vyriešiť nekvalitné postavenú stavbu?

Ahojte, potrebujem radu. Rodičia si dali postaviť chatku na záhrade, žiaľ vybrali firmu horšiu ako Päť a Mat. Okrem toho že meškajú už tri mesiace, je absolútne dodzubana. Žiaľ moja mama dôchodkyňa im to postupne celé zaplatila. Samozrejme fotodokumentáciu som spravila, ale moja otázka, je reálne docieliť súdne,alebo mimosúdne s takouto firmou aby to alebo napravili,alebo vrátili peniaze? Žiaľ až pred asi mesiacom dal na tú firmu negatívnu recenziu na internet chlap,ktorý sa s nimi už rok súdi presne kôli tomuto. Ďakujem za každy postreh, že prikladám iba zopár fotiek z obrovského mnozstva
IMG_20240623_191546498.jpg  
IMG_20240623_190746804.jpg  
IMG_20240623_191927153.jpg  
IMG_20240623_192008873.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    obavam sa, ze jedine cez znalecky posudok a sud
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ivu85 Výsledok súdu v môj prospech mi zrejme nikto nezaručí?
    Negoce mali podpísanú dohodu ? zmluvu o dielo? zmluvu na výstavbu chaty? stavebné povolenie existuje? nájdi si stavený dozor, z dôvodu objektívnosti posúdenia výstavby chatky...........
    buchač Negoce (Včera 23:25) mali podpísanú dohodu ? zmluvu o dielo? zmluvu na výstavbu chaty? stavebné povolenie existuje? nájdi si stavený dozor, z dôvodu objektívnosti posúdenia výstavby chatky...........
    =========================
    To je všetko pekné...ALE :
    - ak by bol stavebný dozor, robota by mohla byť aj tak odfláknutá
    - detto je to aj pri zmluve na výstavbu
    - podobne rovnako aj o dohode
    - na výstavbu určitých chatiek nie je potrebné povolenie, ale to neznamená, že z chatky urobí kôlňu na náradie.
    - atď
    Tu predsa ide o to, že niekto chcel majiteľa solídne odrbať.

    Nie jeden dom sa postavil bez zmlúv, bez povolenia, bez stavebného dozoru...no pritom bola kvalita stavby ako z učebnice.
    Ale ak je majiteľ firmy lempl, tak to potom aj tak vyzerá.

    ...a ozaj...len letmý pohľad na stavebné dosky naznačuje, ako keby už boli niekde inde použité.
      zbaliť

    Ako viem vyriešiť nekvalitné postavenú stavbu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.