Zavrieť

Porady

dávka v nezamestnanosti

Prosím Vás, z čoho sa presne počíta podpora a kolko trvá?
Na tlačive sa vypisujú myslím posledné 4 roky, počíta sa zo všetkých týchto 4 rokov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Počíta sa z vymeriavacích základov za posledné 3 roky a poberať ju môžeš maximálne 6 mesiacov.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Viď novela 310/2006, kde došlo k zmenám...

    Citujem z materiálu k mojim aktuálne prebiehajúcim školeniam:

    Dávka v nezamestnanosti

    <O:p</O:pRozširuje sa okruh osôb, ktoré majú nárok na dávku v nezamestnanosti. Podľa § 104 ods.2, poistenec, ktorý po skončení výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu bol zaradený do evidencie nezamestnaných občanov, má nárok na dávku v nezamestnanosti, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov:<O:p</O:p
    - bol poistený v nezamestnanosti z výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu alebo bol dobrovoľne poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky a<O:p</O:p
    - nebol povinne poistený v nezamestnanosti z iného výkonu činnosti zamestnanca.<O:p</O:p
    <O:p</O:p

    Tieto osoby však majú nárok na dávku len po dobu 4 mesiacov. Rozhodujúce obdobie pre nich je obdobie 2 rokov pred vznikom nároku na dávku.<O:p</O:p

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    Jozef Mihál
    Viď novela 310/2006, kde došlo k zmenám...

    Citujem z materiálu k mojim aktuálne prebiehajúcim školeniam:

    Dávka v nezamestnanosti

    <o>:p</o>:pRozširuje sa okruh osôb, ktoré majú nárok na dávku v nezamestnanosti. Podľa § 104 ods.2, poistenec, ktorý po skončení výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu bol zaradený do evidencie nezamestnaných občanov, má nárok na dávku v nezamestnanosti, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov:<o>:p</o>:p
    - bol poistený v nezamestnanosti z výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu alebo bol dobrovoľne poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky a<o>:p</o>:p
    - nebol povinne poistený v nezamestnanosti z iného výkonu činnosti zamestnanca.<o>:p</o>:p
    <o>:p</o>:p

    Tieto osoby však majú nárok na dávku len po dobu 4 mesiacov. Rozhodujúce obdobie pre nich je obdobie 2 rokov pred vznikom nároku na dávku.<o>:p</o>:p
    Dakujem,
    niekde som to už čítala, som na dobu neurčitú, v októbri dám výpoved s 2mesačnou vypl. dobou. Na UP budem iba v januári, od februára mám novú prácu.

    babetka je offline (nepripojený) babetka

    babetka
    Ahojte, hladala som strop pre dávku v nezamestnanosti a nikde som ho v zákone nenašla. Niečo sa mi marí, že to bolo zrušené. Z toho mi vychádza,že je to obmedzené iba tým, že maximum vymeriavacieho základu na platenie poistného v nezamestnanosti je momentálne 51 822 Sk. Z toho sa bude potom odvíjať maximálny denný vymeriavací základ pre dávku v nezamestnanosti. Uvažujem správne? Ďakujem za odpovede.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    § 276 zákona 461/2003 - obmedzenie dávky v nezamestnanosti bolo platné len do konca roku 2005.

    V roku 2006 už priame obmedzenie neexistuje. Ak niekto požiada o dávku v nezamestnanosti a spĺňa podmienky jej priznania, dávka sa vypočíta podľa § 108 zákona - faktické obmedzenie je skutočne dané len maximálnym možným VZ, z ktorého sa platilo poistné.

    dávka v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.