Zavrieť

Porady

Môže si niekto zobrať na moje údaje pôžičku?

Dobrý večer ,
Viem,že sa mi niekto dostal na pokec a odtial na facebook. A vlastne pri registracii sa uvadzaju osobne udaje ( adresa ,meno,priezvisko ,datum narodenia) . Tak by ma zaujimalo , ze ak ma niekto tieto informacie , tak ze ci si moze na mna nieco zobrat , bez obcianskeho a rodneho cisla ?
5 komentárov     zbaliť
misoft Teoreticka - nie. A pokiaľ by sa niekto schcel na to ulakomiť, narazí ešte na ďalšie zabezpečenie v ustanovizni - OP a RČ. Bez toho nemá šancu (teda ak ustanovizeň nie je blbá....).
A myslím si, že na Pokeci sa dátum narodenia neudáva, adresa sa neudáva - na FB asi tiež niektoré údaje sa neudávajú (a ak áno, tak len na overenie, či je potrebný vek na prístup a registráciu), adresa sa na FB neudáva.
kopretinka ja som pri registrácii neudávala svoje skutočné meno,ani dátum narodenia,a kto to urobí,je dement.
misoft ...a mal by zahodiť počítač a nepripájať sa na internet.....
taiko Dement je vari prisilne slovo v tomto pripade, ci nie? Mozno by sa dalo nahradit slovom, neskuseny, naivny, neopatrny
misoft Alebo jedno slovo - nekompetentný..... ako mnoho iných na Vodnom vrchu.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TomasBugiy je offline (nepripojený) TomasBugiy

    TomasBugiy
    Meno, priezvisko, adresu a dátum narodenia si viem cez katasterportál zistiť o každom, takže asi ťažko.
    zk24 Asi tak. To sú udaje, ktoré viem o takmer každom svojom kamarátovi, kolegovi, šéfovi... Viem kde bývaju, ako sa volajú, a dátum narodenia tiež nie je tajný....

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Ako sa volá diagnóza, keď si niekto na stupidity ako pokec alebo fasbúk dá skutočné osobné údaje? Naivita?
    A ako sa volá diagnóza, keď sa tam niekto prihlási?
    zk24 A čo s takou informáciou spravíš? Meno, priezvisko, dátum narodenia? To je tajný údaj? A čo ak tam dám skutočné, kto vie či je to skutočné alebo vymyslené?
    sito No, len toj! Nie len toj. Dedo, osoba, dal osobám 2 700 €. Málilo sa im, že v banke. Poďme vybrať. Bankárka upovedomila, políciu! Bože nám pomáhaj

    Jozef Blanar je offline (nepripojený) Jozef Blanar

    Fotograf amatér, filmový milovník ale hlavne life of a party :D ...viac Jozef Blanar
    Moze, ale Vam to moze byt jedno, pretoze ak by aj od Vas niekto chcel nasledne vratit pozicku, odmietnete, date trestne oznamenie na podvod a budete sa branit, ze ste si nic nepoziciali. znalec z odboru pismoznalectvo by v sudnom konani zistil, ze to nie je vas podpis.

    Môže si niekto zobrať na moje údaje pôžičku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.