Zavrieť

Porady

Ako sa starať o PC

Keďže tu je dosť často veľa otázok, ktoré niekedy súvisia aj s údržbou PC, založil som túto tému, ako taký menší návod pre ľudí, ktorí chcú aby im PC šiel v pohode, nemrzol, nemal vírusy, neobjavovali sa samé hlášky a podobne...privítam rady odborníkov a názory ďalších tiež odborníkov.
Mne samotnému PC ide celkom v pohode, mám Windows XP Professional, spustený firewall Comodo, momentálne nainštalovaný antírusový program Avast, spustený Spybot rezidentnú ochranu online a taktiež online ochranu Adaware, raz za týždeň robím aktualizáciu programov Spybot a Adaware a dám prehliadnuť PC, čo nájdu, tak zmažem...nakoniec dám programom CCleaner prečistiť PC od zbytočnýcch súborov a PC reštartujem, raz za 2 týždne dám oba disky na PC defragmentovať. Tiež po defragmentácii reštartnem PC. Občas pozriem cez program HiJack.exe, či mi nebeží nejaký škodlivý program na pozadí, ak áno tak ho zmažem. Čo sa týka aktualizácií windows, tak mi stačí zatial SP2 a beží to zatial fajn, rýchlo a bez nejakých kompilikácií... a ako ste na tom vy?
Usporiadat
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
my máme nod32, aj superantispyware, a aj spybot. tiež púšťam všetko 1 za týždeň a vždy mi nájde nejakú tú háveť. nakoľko môj vnuk stále sťahuje nejaké hry na čistenie PC a diskov máme ashampoo 2008 tiež dobrá vecička .


rada by som sa spýtala, že z tej karantény ako sa dá tá háveť a ten nejaký škodlivý soft vymazať?, lebo čo sa dáva do karantény, potom s tým ja už nič nerobím, to sa nevymaže samo? asi nie, že?
ja som bola v tom, že hej
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...je to len v karanténe, takže nič vážne nehrozí, ja skôr preferujem programy ktoré majú v ponuke škodlivé programy mazať.
1 0
LIkvidator LIkvidator

LIkvidator je offline (nepripojený) LIkvidator

Nuž, základom je dobrý antivirak, a správna udržba. o znamena raz za čas, prebehnem dajakým čističom registrov, povypraznujem tempy, a hlavne si upracem data. Je strašne ako velmi sa zanedbava poriadok na disku, na ploche ... Potom maju ludia fotky všade, do toho filmy a muziku, a to všetko na jednej zložke v ploche, kde je kopa nepotrebných zastupcov, rozinštalovaných programov, proste chaos a bordel.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//ako taký menší návod pre ľudí, ktorí chcú aby im PC šiel v pohode
V tom prípade napíšem to, čo sa tu omieľa donekonečna (číslovanie nemá žiaden význam čo sa týka dôležitosti)

1 firewall
2 antivír
3 blokovanie všelijakej hávede
4 defragmentácia. Pri WXP a bežnej práci stačí raz mesačne
5 oddeliť dáta od systému - minimálne dva logické disky
6 vyfúkať PC od prachu
7 vymazanie dočasných súborov
8 vymazanie rôznych stôp po surfovaní na internete
9 inštalovať len to čo naozaj potrebujem
10 nech to zaokrúhlim - čistiť monitor, myš a klávesnicu
3 0
učtovníčka učtovníčka

učtovníčka je offline (nepripojený) učtovníčka

Ako bod číslo 11. by som dala že mať správne číslo telefónu na IT-čkára.
Keď sa na druhej strane ozve mami čo si zase sťahovala a keď príde a pozrie mi do noťasu tak sa chytá za hlavu nad tým chaosom ako v príspevku č.4.
Ešte že ho mám "na dráte" a niekedy aj na diaľku v počítači keď už je najhoršie a sledujem čo všetko sa dnes dá sieťou urobiť keď si kurzor chodí bez mňa po monitore. Viem si predstaviť ako sa to dá zneužiť a preto mám rešpekt pred vírusmi a trójskymi koňmi.
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

Ja este doplnim dost podstatnu radu. Nepouzivat Internet Explorer (a ked, tak len ked je to nevyhnutne), ale Mozilla Firefox prip. Operu kvoli bezpecnosti. Usetrite si tym vela problemov.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
marko182 Pozri príspevok
Ja este doplnim dost podstatnu radu. Nepouzivat Internet Explorer (a ked, tak len ked je to nevyhnutne), ale Mozilla Firefox prip. Operu kvoli bezpecnosti. Usetrite si tym vela problemov.
ale mozila ani opera mi nevedia nacitat a prehrat video... napr
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

bettylou Pozri príspevok
ale mozila ani opera mi nevedia nacitat a prehrat video... napr
A o ake video ide? Ja vo Firefoxe pozeram vsetky flashove videa (napr. youtube), spravy na TA3, na Markize... ja s videami nemam najmensi problem.
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

bettylou Pozri príspevok
ale mozila ani opera mi nevedia nacitat a prehrat video... napr
...to je už otázka software aký máš nainštalovaný v PC, všetky prehliadače čo spomínaš zvládajú načítať i prehrať video, ale ak to máš zle nastavené, nepoužívaš filtre a kodeky, tak s tým ozaj môže byť problém.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Moje skúsenosti:
Stolový PC - Windows XP SP 3, antivír Avast, firewall Kerio, kontrola Adaware, kompletná údržba TuneUp 2009, HiJack, PC 2 roky bez najmenších problémov....
Notebook - Windows Vista, antivír Avira, kontrola Adaware, kompletná údržba TuneUp 2009, zatiaľ bez problémov...
Doporučujem nepoužívať Windows Explorer, nesťahovať neznáme typy súborov, neotvárať prílohy neznámej pošty...
Vrelo doporučujem menej zdatným užívateľom nájsť si šikovného servismana, dať si to občas správne nastaviť, skontrolovať a udržiavať systém...
3 0
VLG VLG

VLG je offline (nepripojený) VLG

Ja by som sa chcel spýtať čo používate na čistenie registrov - čo to znamená?

Vyprázdnenie tempov?
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//Vyprázdnenie tempov?

Odstránenie dočasných súborov.

Registre aj dočasné súbory zvláda napr. CCleaner. Odporúčam.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Ako si najlepšie zistím, čo všetko mi beží na pozadí? OS Vista home
Prosím jednoducho, po krokoch, ak je možné
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
sthruska Pozri príspevok
//ako taký menší návod pre ľudí, ktorí chcú aby im PC šiel v pohode
V tom prípade napíšem to, čo sa tu omieľa donekonečna (číslovanie nemá žiaden význam čo sa týka dôležitosti)

1 firewall
2 antivír
3 blokovanie všelijakej hávede
4 defragmentácia. Pri WXP a bežnej práci stačí raz mesačne
5 oddeliť dáta od systému - minimálne dva logické disky
6 vyfúkať PC od prachu
7 vymazanie dočasných súborov
8 vymazanie rôznych stôp po surfovaní na internete
9 inštalovať len to čo naozaj potrebujem
10 nech to zaokrúhlim - čistiť monitor, myš a klávesnicu
..

..joj, ako spokojne som sa pohniezdila na foteluši...presne moja robota na pc,len k tomu bodu 6 dám, že odmontujem zadný kryt a povysávam bordel zvnútra...
..neviem, čo sú filtre a kodeky, ale moja mozilla prehrá všetko, čo pustím od jutubu cez hry mojho decka...snaží sa, dievča...(klábosnica občas dostane kapustnicu, alebo iné prilepšenie, ale dá sa to očistiť,monitor denne dostáva drogu v podobe čističa, podľa toho, čo tu práve čítam))))
...som spokojná,díky...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

bettylou Pozri príspevok
Ako si najlepšie zistím, čo všetko mi beží na pozadí? OS Vista home
Prosím jednoducho, po krokoch, ak je možné
stlac : ctrl+alt+del
klik na :spustit spravcu uloh
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
vďaka, v procesoch si budem hľadať, či mi tam nebeží niečo, čo nemá, tak?
Naposledy upravil bettylou : 25.07.11 at 10:36
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
bettylou Pozri príspevok
ale mozila ani opera mi nevedia nacitat a prehrat video... napr
Ja cez Operu nemôžem pozerať niektoré videá a aj napr. stránku Bardejovskej televízie. Stále odo mňa pýtaj nainštalovať nejaký zásuvný modul a keď na to kliknem, ukáže sa mi web stránka, kde je milión rôznych zásuvných modulov. Škoda, že si ten program nedokáže stiahnuť potrebný modul automaticky. Takže musím používať Operu a niekedy aj iný prehliadač, ktorý s tým nemá problém.

Niekde som čítal, že PC by sa mal raz za pol roka preformátovať.
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Formátovať stačí pri preinštalovaní systému, lebo tým vymažeš všetky dáta z disku. Stačí vymazať zbytočnosti a defragmentovať.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
KoxXxo Pozri príspevok
Formátovať stačí pri preinštalovaní systému, lebo tým vymažeš všetky dáta z disku. Stačí vymazať zbytočnosti a defragmentovať.
Pred formátovaním si všetko napálim a potom odznova nainštalujem potrebné programy. Zatiaľ sa mi to osvečilo, aj keď formátujem tak raz za rok. PC sa mi po tomto kroku dosť zrýchli.
0 0
noel.g noel.g

noel.g je offline (nepripojený) noel.g

vyborny a silny antivirus je SPYWARE DOCTOR s ANTIVIROM od PC TOOLS pripadne ma tato spolocnost v rukave nieco podobne ako je ESET SMART SECURITY, ktory je mimochodom tiez vybornym riesenim pre ochranu PC. Nevyhoda spyware doctor je v tom, ze pracuje pmalsie, je teda vhodnejsi na vykonnejsie PC zostavy. Pouzivam toto zabezpecenie 6 rokov, este som nemal vaznejsi problem s virusom.

Jedno z najhorsich rieseni je mat zapnutych niekolko antivirov sucasne, ako som tu kdesi cital. Mozu sa navzajom "pobit" az tak, ze dojde k padu systemu - osobna skusenost...

no a jedna z najdolezitejsich veci pri pouzivani PC, alebo pouzivat freeware programy, alebo mat vsetok soft legalny, ziadne cracknute, hacknute verzie programov. castokrat je prave toto pricinou roznych problemov..

Na udrzbu PC pouzivam Tune Up Utilities, je to v podstate take komplexne riesenie od cistenia registrov, defragmentaciu disku, defragmentaciu registrov..nie je to freeware, ale stoji to za tie peniaze..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať