Zavrieť

Porady

Je drobna stavba nehnutelnostou?

Poradaci chcel by som zistit ci ma v buducnosti moze sused donutit v ramci nutnej udrzby, aby som ho pustil na svoj pozemok k drobnej stavbe, ktoru stavia teraz na zaklade ohlasenia cca 0.5m od mojho plota (zakladova doska). K ohlaseniu som sa nevyjadroval, az teraz ked zacal kopat a robit zakladovu dosku, som zistil ze sa nieco deje. Na stavebnom odbore (kedze sused so mnou nekomunikuje) mi povedali ze to bude zahradny domcek, ze to skumali a k drobnej stavbe sa vyjadrenie susedov nevyzaduje. V stavebnom zakone ale je ze som povinny umoznit pristup z dovodu nevyhnutnej udrzby nehnutelnosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    neviem ako to je v zakone - ale to mas s nim take zle vztahy ze ho ktomu pripadne v buducnosti nechces pustit zo svojej strany ?

    CI ti to tak strasne prekaza ?

    lakon je offline (nepripojený) lakon

    lakon
    jojkoz Pozri príspevok
    neviem ako to je v zakone - ale to mas s nim take zle vztahy ze ho ktomu pripadne v buducnosti nechces pustit zo svojej strany ?

    CI ti to tak strasne prekaza ?
    On ma vyhlasil za svojho nepriatela koli tomu ze som si pred par rokmi nenechal odblokovat svoju parcelu od cesty ked on chcel odkupit pozemok a odvtedy su taketo podrazy naschvaly a ohovaracky na dennom poriadku. Okrem toho som na tom mieste planoval skalku.

    Je drobna stavba nehnutelnostou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.