Zavrieť

Porady

Odkúpenie výmenníkovej stanice

Dobrý večer, chcel by som poprosiť o radu pre kolegyňu, predsedníčku SVB. Vlani si vybudovali vlastnú kotolňu v bytovke (cca 54 bytov), doteraz sa naťahujú s bývalým dodávateľom tepla (CZT) o výmenníkovú resp. asi správnejšie - odovzdávaciu stanicu:
1. Na čo si majú dať pozor pri kúpe OST ?
2. Koľko rokov je odpisová doba OST (aká odpisová skupina) ?
3. Ako zistia, či cena je primeraná:
VST CETETHERM 250 + 160 kW pre ÚK + TÚV, zabudovaná v roku 2001-2 môže stát viac ako 300 tisíc?
Ďakujem veľmi pekne i za príp. ďalšie poznatky, iste sa zídu i viacerým...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    Načo im je výmeníková stanica, keď majú vlastnú kotolňu. Kotolňou sa môžu vykurovať priamo bez výmeníkovej stanice a to jak ÚK tak aj TUV (tu to ide cez bojler).

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    OK, to je pravda, ale robili to riadnym projektom a kotle majú od známej firmy B.... Musím sa tam ísť pozrieť čo je to i keď nerobím priamo s výmenničkami.., aspoň sa pokúsiť pomôcť kolegynke. Ale aj tak som už počul, že niektorí čo sa odstrihli od CZT, neviem z akých dôvodov museli platiť za výmenničku, nie je to tak? Či je to iný poplatok?

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Bol som preskúmať, je to tak, že mali v zmluve s dodávateľom zahrnuté, že ju budú 15 rokov využívať, takže tak či tak by museli platiť alikvotnú časť no tak ju využili, aby nemuseli meniť rozvody. Dáme do poriadku dokumentáciu, dorobiť revízie a bude to.

    Odkúpenie výmenníkovej stanice

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.