Zavrieť

Porady

Narok na podporu v nezamestnanosti pri praci na dohodu

Momentalne pracujem na Slovensku asi 16 mesiacov,končim HPP a prechadzam do druhej firmy na dohodu..Predtým som pracoval 3 roky v Čechach-mám právo na podporu od UP ked budem zamestnaný na dohodu??
Naposledy upravil ivka70 : 13.06.16 at 11:43
veronikasad Na dohodu chceš pracovať počas poberania dávky v nezamestnanosti.?
Denis22 Ano
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Podmienkou je mať 730 dní / 2 roky/ poistenia v nezamestnanosti za posledné 3 roky pred evidenciou na UP.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Denis22 To znamena,že ak som pracoval v čechach a tu mam odrobene len 16 mesiacov tak podpora asi nebude,chapem to spravne?
    Katy a R bude! (ak sa zaeviduješ a neprekročíš príjem ... a nedáš UPSVaR dôvod, aby ťa vyradili)
    Denis22 Super :-)
    Ten prijem na dohodu by mal byt do akej vyšky??
    Katy a R čítaj priložené linky!
    VERONIKA6 148,57 EUR (brutto
    Denis22 Díky Ludkovia,moc ste mi pomohli,vobec neviem v tomto chodiť,nikdy som na urade ohladom podpory nebol..dakujem
    veronikasad Priniesol si si z CR potvrdenie o dobe poistenia na predpísanom tlačive? Bez neho ti dobu poistenia v zahraničí nezapočítajú. Ak ho nemáš, moze ti ho vyžiadat SP, ale trvá to dlho, preto je lepšie vybaviť si ho osobne
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    a ešte doplním veroniku - že počas poberania dávky treba byť v evidencii (a spĺňať podmienky) - jednou z nich je hranica príjmu! (a dohodu treba nahlásiť dopredu)
    kuk http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...?page_id=12926

    a ešte doplním http://www.socpoist.sk/obdobie-poist.../1361s#Obdobie poistenia v nezamestnanosti
    Naposledy upravil Katy a R : 13.06.16 at 11:57

    Narok na podporu v nezamestnanosti pri praci na dohodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.