Zavrieť

Porady

Internetový obchod a sw

Viem, že je tu pár prevádzkovateľov úspešných internetových obchodov. Zaujímalo by ma, či máte nejaký program, pomocou ktorého vypĺňate balíkové sprievodky, prípadne dobierkové poukážky, tlačíte štítky k balíkom.
Zaujímajú ma hlavne balíkové sprievodky , lebo sú samoprepisovacie a to by tuším vyriešila iba ihličková tlačiareň.

Ideálne by pre mňa bolo, keby som mala taký sw, kde vyrábam faktúru, rovno by som údaje z nej preniesla automaticky do súboru na tlač balíkovej sprievodky, ak treba, tak dobierkovej poukážky, adresy a pripadne aj sumy dobierky na balík. Samozrejme, potrebovala by som tieto súbory mať ešte prístupné na editáciu, lebo miesto doručenia nie je vždy to isté, ako sa fakturuje a niekedy ani na fakture nefiguruje.

Nerobí mi síce problém to vypisovať ručne, ale predsa len je rozdiel robiť 4 balíky za týžden a 4 balíky denne
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Naozaj všetci vypisujete všetko ručne?
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
No mám pocit že v money, alebo v pohode si to vieš vytlačiť aj na základe údajov z faktúry. Používam obidve a v jednom som videl niečo ako tlač sprievodky k balíku pri faktúre. Inak sú na to aj samostatné SW, ale radšej by som sa povŕtal v ekonomickom SW kde robíš faktúry, aby sa ti to nezdvojovalo.
Inak pozri toto:
http://www.tlaciva-na-stiahnutie.sk/...prievodka.html
http://www.posta.sk/page/101
http://www.rksoft.sk/formulare.htm
http://www.instaluj.cz/cz/katalog/po...podaci-listok/
http://tahaj.sme.sk/browse/20?page=1
Naposledy upravil Filip Glasa : 11.11.08 at 20:08
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
no teraz mavam tak 5 balikov za den, nie ze by ma to bavilo rucne vypisovat, ale vsetky tie programy co to mali akoze ulahcit tak to len komplikovali, ...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dakujem za odpovede.
rksoft som skušala aj osloviť, ale vždy je to iba izolovaná služba. Ostatne skúsim prelúskať, ale na prvý pohľad to nemajú.

Keby som mala ihličkovú tlačiaren (balikova sprievodka je samoprepisovacia), tak si tuším vyrobim formulár v exeli )
0 0
raston raston

raston je offline (nepripojený) raston

najlepsi soft s original updateom a stiahnutymi formularmi je FORM Studio 2008,
ma databazu vsetkych platnych formularov a tlaciv - pocnuc danovymi az po balikove sprievodky - plus si k tomu zadovaz ekonomicky fakturacny softver Alfa - to je vsetko
r.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
v money s3 to vyzerá ako na priloženom obrázku. Z vystavenej faktúry kde raz zadáš adresy si môžeš rovno nechať tlačiť sprievodku, podací lístok, zloženku.
money.jpg  
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
pohoda (a určite to bude aj v Kros-e)má tiež možnosť tlačiť poštovné doklady priamo z faktúry:
pohoda.jpg  
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

falap. tie programy to vedia tlacit aj vo free verzii? ci je treba znova kupit komplet balik. lebo ja mam jeden program, ale nevie tlacit sprievodky
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
poradu mám free a money nejakú platenú základnú verziu. Asi to pôjde aj v Money a v Krose v demo verziách. Akurát sa treba pohrať s tlačiarňou a nastavením tlače.
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

falap Pozri príspevok
poradu mám free a money nejakú platenú základnú verziu. Asi to pôjde aj v Money a v Krose v demo verziách. Akurát sa treba pohrať s tlačiarňou a nastavením tlače.
Poradu má každý free
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
hehe no myslel som pohodu
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
no to nastavovanie tlaciarne,... skor ako prides o nervy tak sa vratis k rucnemu vypisovaniu
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
skor ako prides o nervy tak sa vratis k rucnemu vypisovaniu
nikdy nemôžeš robiť naozaj veľký objem objednávok ručne. Takže raz ťa to určite postihne. Skúsim si to nastaviť a napíšem ako som dopadol.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ked ja by som rada robila dávkovo.
Vyrobím si naraz všetky faktury, dam si najradšej asi do suboru uložiť všetky balíkové sprievodky, dobierkové poukážky (nie je totožný súbor), nálepky na balíky. Aby som nemusela neustále meniť to, čo do tlačiarne uložím.

Moja predstava - z obchodu si vyexportujem objednávku, posuniem ju do fakturačného programu. Tam urobím prípadne zmeny. Faktúru vytlačím a zároven si do nejakého súboru odložím údaje, ktoré pojdu na sprievodku, balík a dobierku (samozrejme automaticky z faktúry). Ale tieto poukážky ... tlačím naraz až po faktúrach. Do podávača vložím sprievodky.....
Všetko urobím naraz, ked mám pripravených naraz všetkých 10 balíkov napríklad.

Mmch, ako riešite na laserových tlačiarnich balíkové sprievodky, ked su samoprepisovacie? Alebo existujú aj iné?
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Mmch, ako riešite na laserových tlačiarnich balíkové sprievodky, ked su samoprepisovacie? Alebo existujú aj iné?
určite sú aj iné - pozerám na balíkoch čo mi chodia z veľkých eshopov - tak sú tlačené na tlačiarni a nie sú prepisovacie. Tu sú k tomu informácie:
http://www.posta.sk/page/101
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Aha, takže riešenie je také, že si dám u pošty prípadne u atestovanej tlačiarne vyrobiť vlastné poštové poukážky aj balíkové sprievodky vhodné do laserových tlačiarní. Možem si objednať aj vlastnú potlač. Ale to je vyhodné iba pre tých, čo prevádzkujú iba jeden obchod.
Samozrejme, táto sranda bude niečo stáť.

Takže základná otázka, ktorú musím vyriešiť - aký počet balíkov som ešte schopná zvládnuť ručne a kedy je to pre mňa zaujímavejšie už si priplatiť.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Aha, takže riešenie je také, že si dám u pošty prípadne u atestovanej tlačiarne vyrobiť vlastné poštové poukážky
toto píšu poštári:
Služby sú poskytované komplexne, t. j. od najmenších objemov a typov, určených pre súkromné osoby, až po veľké objemy určené organizáciám, buď v základnom prevedení, alebo s potlačou zákazníka.
čiže asi nebude problém objednať si na miestnej pošte aj iné než bežné tlačivá:
Poštová sprievodka vnútroštátneho styku s podacím lístkom (11-007) (tlačivo je vyplniteľný PDF formulár)
Tlačivo pošty, s ktorým odosielateľ podáva balík. Pošta odosielateľovi potvrdí prijatie balíka potvrdením časti „Podací lístok“, ktorý je potrebné uschovať si pre prípadnú reklamáciu. Tlačivo je upravené tak, aby bolo možné vpisovať len do častí, ktoré vypĺňa odosielateľ.
UPOZORNENIE: Tlačivo má tri diely s obojstrannou potlačou, ktoré sú umiestnené na jednom liste papiera formátu A4.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

falap Pozri príspevok
toto píšu poštári:

čiže asi nebude problém objednať si na miestnej pošte aj iné než bežné tlačivá:
cize tie tlaciva co ma posta na svojom webe, podacie listky, balikovi dobierkove sprievodky si mozem veslo vyplnit a tak posielat dobierkove a ine baliky?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

slabikar Pozri príspevok
cize tie tlaciva co ma posta na svojom webe, podacie listky, balikovi dobierkove sprievodky si mozem veslo vyplnit a tak posielat dobierkove a ine baliky?
Nie som si celkom istá, ale tuším by si mal dodržať farebnosť.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

Dáša_ Pozri príspevok
Nie som si celkom istá, ale tuším by si mal dodržať farebnosť.
tak potom naco su na webe?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať