Zavrieť

Porady

Kúpa os vozidla bez DPH na prepravu osob

Ahojte, mám záujem o kúpu vozidla za účelom prepravy osôb na základe zmluvy. Avšak chcem k tomu založiť novú firmu a na túto firmu kúpiť vozidlo bez DPH. Moja otázka znie, či je možné kúpiť os vozidlo (š. octavia) bez DPH, ak bude firma platitelom DPH alebo to musi byť úžitkové vozidlo, aby som si mohol uplatniť DPH toho vozidla. Ďakujem.

PS: Vozidlo kupujem ako nové vozidlo od predajcu - dealera s využitím financovania leasingu.
Naposledy upravil Hansol1 : 07.06.17 at 08:13
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Vozidlo budeš kupovať od súkromnej osoby alebo firmy,ktorá nie je platiteľom DPH?
Hansol1 Vozidlo budem kupovať nové priamo od predajcu - dealera.
veronikasad Tak potom nerozumiem ako ho chceš kúpiť bez DPH
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK budeš obstarávať MV od platiteľa dph, budeš mať teda doklad s dph. Ak budeš aj ty jej platiteľom, uplatníš si odpočet dph z faktúry za jeho obstaranie.
    Hansol1 Takze to nema ziadny vplyv na to, ci sa jedna o uzitkove vozidlo alebo bezne osobne vozidlo? Mozem to nakupit bez DPH?
    Tweety Prečo bez? Predajca je isto platiteľom.

    Kúpa os vozidla bez DPH na prepravu osob

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.