Zavrieť

Porady

Elektronické podanie na ORSR

Prečítala som snáď všetky tu uverejnené príspevky, potrebujem si však ujasniť niektoré veci (našla som rozporuplné vyjadrenia):
- mám ZEP a qsign, zaslala som notársku zápisnici na portal.gov.sk, počkám na zaevidovanie a potom môžem začať zasielať podania na ORSR? alebo ešte musím niečo urobiť?
- je potrebné mať overené plnomocenstvo od konateľov spoločnosti ak pôjde návrh na zápis elektronicky? (§5a ods. 4 zákona o obchodnom registri)
- väčšinou tu bolo spomínané naskenovanie dokumentov vo formáte TIFF, je možné skenovať dokumenty aj do formátu pdf.? (portal.gov.sk to uvádza...)
Aké máte osobné skúsenosti s plnomocenstvom a formátom skenovaného dokumentu?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Netreba už nič robiť, len počkať na schválenie certifikátu. Áno, podanie musí obsahovať PM od konateľov spoločnosti s ich overenými podpismi. Dokumenty sa pred podaním podpisujú ZEP-om a výsledný tvar je súbor s príponou *.zep. Neviem, či formát pdf je schválený, preto radšej do tiff. Je tam podmienka čiernobiele dokumenty. Názvy súborov nesmú obsahovať interpunkčné znamienka.
    Naposledy upravil domenico.office : 05.07.11 at 11:54

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    prešlo mi aj vo formáte .pdf.......do .zep a posielala som .zep, všetko akceptovali. /TTA, V.Meder, Nitra/
    Naposledy upravil KEJKA : 05.07.11 at 15:20

    Eva10 je offline (nepripojený) Eva10

    Eva10
    Podľa mojich informácií je pdf formát povolený ale len verzie 1.3. a 1.4. Pri vyšších verziách vraj nie je splnená podmienka, že dokument po podpise zep-om nemožno zmeniť.
    V pdf formáte pri obsahovo rozsiahlejších dokumentoch sa ľahko stane, že prekročíš povolený rozsah podania 2MB.

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Eva10 Pozri príspevok
    Podľa mojich informácií je pdf formát povolený ale len verzie 1.3. a 1.4. Pri vyšších verziách vraj nie je splnená podmienka, že dokument po podpise zep-om nemožno zmeniť.
    V pdf formáte pri obsahovo rozsiahlejších dokumentoch sa ľahko stane, že prekročíš povolený rozsah podania 2MB.
    Preto radšej čiernobiely tiff, s rozlíšením max 150 DPi.

    mbv je offline (nepripojený) mbv

    mbv
    Ako podať návrh na zápis sro elektronicky, ak mám viac ako 11 predmetov podnikania (na str. P7/2 vojde max. 11 predmetov)? V elektronickom formulári nedokážem urobiť kópiu tejto strany, podáva sa potom tlačivo návrhu 2x komplet alebo pripojím druhý návrh s vyplnenou len stranou P7/2?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    dá sa klikom vložiť strana, a dopíšeš tam zvyšok.
    presnejší popis je v teme založenie sro po novom.

    mbv je offline (nepripojený) mbv

    mbv
    dostala som z OS Nitra uznesenie o uložení zaplatiť poplatok 6,5 eur podľa položky 20a sadzobníka súdnych poplatkov za vyhotovenie rovnopisu podaní a ich príloh, ktoré vytvoria súdny spis a rovnopisu podaní a ich príloh doručovaných účastníkom. Poplatok ssúvisí s podaním podania na prvozápis sro do OR, ktorý bol podaný elektronicky a podpísaný ZEP. V mojom prípade to nebolo prvé podanie urobené elektronicky (teda OS Nitra - prvé, ale na iné súdy bežne) a toto uznesenie mám prvýkrát, žiaden iný súd zatiaľ takýto poplatok nechcel. Aké máte skúsenosti?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pri podaní návrhu na zápis novej sro, alebo na zápis zmeny údajov existujúcej v nových tlačivách nemám kde uviesť svoju adresu - je len na splnomocnení.
    klikla som na políčko poslať odpoved poštou aj mi prišlo avízo do schránky portálu, že to posielajú na adresu uvedenú v návrhu. Ale aká je to teda adresa?
    Ja píšem všade ako navrhovateľa meno konateľa a jeho adresu, svoje meno píšem len na poslednej strane, kde je podpis, ale adresa sa tam už neuvádza.
    kam to teda posielajú?
    Týka sa aj oznámenia živnosti - tam telefonicky teta povedala, že posielajú na moju adresu - riadia sa údajmi na splnomocnení?
    Poštou zatiaľ nedošlo ani osvedčenie o živnosti v jednom prípade, ani súhlas so zápisom zmenových údajov v druhom prípade.
    ---------------
    na vysvetlenie - kedže nie som advokát a nechcem mať problém, že prípadne zasahujem do oblasti, na ktorú nemám oprávnenie /vzhľadom na nedávnu širokú diskusiu k tejto problematike/, tak z uvedeného dôvodu nechcem figurovať ako navrhovateľ, len prepožičiavam svoj ZEP.

    Elektronické podanie na ORSR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.