Zavrieť

Porady

odvody počas PN

Môžete mi niekto,prosím, poradiť, pod akým paragrafom SP nájdem odvody
počas PN.Bola som na školení, vtedy sa mi zdalo všetko jasné, robila som si len ledabolo poznámky a teraz mi pripadajú ako hieroglyfi (i). Co to je, že 1,4% ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gabri je offline (nepripojený) gabri

    gabri
    To je to-neodvadzala som ništa a teraz si tu upratujem a ahaho:poznamky zo školenia: "náhrada príjmu pri doč.PN bude hradená zo mzd.N, znižuje sa odvod za zamestnávateľa na 1,4%- blbosť?-dúfam že ano, ale čo som tam spala?snívalo sa mi?

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Neodvádzaš nič. Ani zamestnávateľ ani zamestnanec. Človek je chorý čo by mal odvádzať ?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    gabri
    To je to-neodvadzala som ništa a teraz si tu upratujem a ahaho:poznamky zo školenia: "náhrada príjmu pri doč.PN bude hradená zo mzd.N, znižuje sa odvod za zamestnávateľa na 1,4%- blbosť?-dúfam že ano, ale čo som tam spala?snívalo sa mi?
    gabri, tuším si bola na školení začiatkom roka 2004 a vtedy ste sa školili o novom zákone o sociálnom poistení, však? Lebo z toho čo tu píšeš, tak si si poznačila toto (preklad tvojich poznámok):
    od 1.1.2004 platí zamestnávateľ náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnancovi a to v období od 1. do 10. dňa tejto PN. Táto náhrada príjmu bude hradená z peňažných prostriedkov firmy. Odvodové povinnosti sa znižujú na 1,4% (kvôli zmene platenia PN). V roku 2003 si platila odvody zamestnávateľa na nemocenské poistenie v inej výške.
    Koniec prekladu
    Naposledy upravil vladan : 28.12.04 at 14:17

    gabri je offline (nepripojený) gabri

    gabri
    Vladan, ďakujem-včera som bola totalne natvrdlá (možno aj dnes a nebodaj už to tak bude vždy... ) už viem čo to znamenalo-tie moje poznamky-stačí "otvoriť oči"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.