Zavrieť

Porady

Neuznaná reklamácia - ako ďalej?

Dňa 18.03. 2015 som kúpil v jednej nemenovanej kamennej predajni aku skrutkovač nie za malé peniaze a cca po 2 h. prace prestal fungovať. Odniesol som ho do predajne na reklamáciu. Do 30 dni ma predajňa telefonicky kontaktovala, že mi bola uznaná reklamácia a mám si prísť po výrobok. Bolo mi oznámene, že bol vadný akumulátor a nabíjačka, ktoré výrobca vymenil. Výrobok som zobral a ďalej bežne užíval, cca po 20 hod. práce v priebehu jedného mesiaca pri doťahovaní skrutiek do dreva aku skrutkovač prestal fungovať a z akumulátora vyšiel dym a bolo ho cítiť za niečim spáleným. Upozorňujem stalo sa to pri bežnej manipulácii bez akejkoľvek inej činnosti pri ktorej by mohlo dôjsť k poškodeniu akumulátora ako aj bez akéhokoľvek vonkajšieho poškodenia alebo zásahu do akumulátora alebo výrobku.Tak som zase zabalil ,, NOVY" aku skrutkovač a zaniesol do predajne, kde som už predajcovi navrhol, že nech mi vrátia peniaze alebo si zoberiem v danej cene hoci aký iný výrobok. Tu mi bolo oznámene, že to môžu urobiť až po 3 reklamácii. Predajca zaslal môj novy ale nefunkčný výrobok výrobcovi a čakal som 27 dní,t.j do 01.07.2015 keď ma predajňa kontaktovala, že výrobca vrátil výrobok stým že mi nebola reklamácia uznaná. Vraj sú spálené obvody akumulátora, a že mi môžu zaslať za 30 eur nový akumulátor s tým, že sa mám vyjadriť do 22.06.2015 aj napriek tomu, že do predajne od výrobcu došla odpoveď na moju reklamáciu 30.06.2015.- Čiže aj keby som akokoľvek chcel tak to už bohužiaľ nestihnem.
Ako ďalej? Ja som neurobil nič čo by mohlo spôsobiť poškodenie akumulátora.
Naposledy upravil jakulino : 03.07.15 at 09:47
Peggynka Do 22.6. sa nevyjadríš,už je 3.7. oprav si to.
jakulino 22.06.2015 je správne potvrdili mi to aj v predajni čo im bolo tiež veľmi divné, nakoľko vyjadrenie o neuznaní reklamácii na predajňu došlo 30.06.2015.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Neuznaná reklamácia - ako ďalej?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.