Zavrieť

Porady

havarijne poistenie, nedoha

Mam taky problem - z autom som na ceste zrazil srnku, na aute vznikla skoda za 30.000sk (oprava stala 30.000sk). Auto ma havarijne poistenie, opravu som platil zo svojho. Je mozne dostat naklady spat?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    miro852 Pozri príspevok
    Mam taky problem - z autom som na ceste zrazil srnku, na aute vznikla skoda za 30.000sk (oprava stala 30.000sk). Auto ma havarijne poistenie, opravu som platil zo svojho. Je mozne dostat naklady spat?

    Dakujem
    Nehodu si mal nahlásiť ešte pred opravou poisťovni, aby likvidátor mohol vykonať prehliadku vozidla. A vyčíslil výpočet opravy podľa poisťovne. Veď podstata havarijného poistenia je práve v tom, aby takéto nepredpokladateľné výdavky,škody boli nahradené.

    miro852 je offline (nepripojený) miro852

    miro852
    Auto este nie je opravene, oprava by stala 30.000sk. Je v stave ako ihned po nehode. Teraz kontaktovat poistovnu? Nemam ziadny policajny zapis o nehode, ani srnka neni (utiekla)

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    miro852 Pozri príspevok
    Auto este nie je opravene, oprava by stala 30.000sk. Je v stave ako ihned po nehode. Teraz kontaktovat poistovnu? Nemam ziadny policajny zapis o nehode, ani srnka neni (utiekla)
    U havarijného je jednoduchšia likvidácia, než u PZP. AJ ja som oškrel dvere na aute pri cúvaní a len som v ten deň zabehol do poisťovne, urobili obhliadku, odhadli náklady, vystavili akceptačný list (či ako sa to volá - že uhradia opravu) a už som migal do servisu. Do týždňa to bolo opravené (lebo sa to lakovalo) a platil som len spoluúčasť.

    U hav. poistenia sa neskúma, kto je pri nehode vinný. Tam ide o poškodenie vozidla všeobecne. Jedine, keby to poškodenie bolo spôsobené niečím, čo je vo výluke poistenia, vtedy by odmietli plnenie.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Mal si to oznámiť polícii aby to oni oznámili poľovníckemu združeniu, tú zranenú srnu treba nájsť a doraziť a potom čo najskôr ohlásiť poistovni, treba to čo najskôr lebo inak môžu odmietnuť plniť.

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Minoulý rok som tiež zrazila psa a rozbila chladič, oprava stála vyše 50 000 a bez problémov mi ju uhradili z havarijnej poistky. Nehodu som nahlásila poisťovni, ktorá poslala technika na obhliadku, ten urobil fotky, v servise mi auto opravili, opravu som zaplatila v hotovosti, a následne som všetky potrebné doklady ( faktúru, hlásenie o nehode - popis ako vznikla škoda na aute ...)poslala do poisťovne, do týždňa som mala peniažky na účte. Volala som vtedy aj policajtom, ale odpovedali mi, že pokiaľ som nespôsobila škodu inému účastníkovi, a predpokladaná škoda na mojom aute je menšia ako 80 000 netreba policajný záznam. Rozhodne sa treba nakontaktovať na poisťovňu, aby poslali svojho technika na obhliadku vozidla.

    havarijne poistenie, nedoha

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.