Zavrieť

Porady

vaše dieťa fajčiar?

dobrý den.
ako ste zareagovali s chladnou ale aj horúcou hlavou,ked ste svojmu 16r.dietaťu nasli doma schované cigarety?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

patys Pozri príspevok
dobrý den.
ako ste zareagovali s chladnou ale aj horúcou hlavou,ked ste svojmu 16r.dietaťu nasli doma schované cigarety?
ty si mal(a) kolko rokov, keď si skúsila prvú cigaretu ? Pretože to treba riešiť naozaj s chladnou hlavou - zákazmi nič nevyriešiš
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

patys Pozri príspevok
dobrý den.
ako ste zareagovali s chladnou ale aj horúcou hlavou,ked ste svojmu 16r.dietaťu nasli doma schované cigarety?
Moj tatko ich nachádzal pravidelne a nevyriešil nič-ani po dobrom,ani po zlom....
Velmi sa snažil mi dohovoriť, ale nepomohol si nič...
Inak, velmi dobrá skrýša bola ich dať na výťah a v škole zasa sme si ich dávali do trenírok...:-)))))
Naposledy upravil Stanislav 1975 : 13.02.10 at 20:51
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

veronikasad Pozri príspevok
ty si mal(a) kolko rokov, keď si skúsila prvú cigaretu ? Pretože to treba riešiť naozaj s chladnou hlavou - zákazmi nič nevyriešiš
Inak, tak sa mi zdá, že to nieje ani nič protizákonné- dokonca predaj cigariet je zo zákona povolený od 16 rokov...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Inak, tak sa mi zdá, že to nieje ani nič protizákonné- dokonca predaj cigariet je zo zákona povolený od 16 rokov...
A to skade máš? Ja všade vidím vypísané do 18 rokov predaj cigariet zakázaný.
Daj zdroj
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
A to skade máš? Ja všade vidím vypísané do 18 rokov predaj cigariet zakázaný.
Daj zdroj
Ježiš-maš pravdu-už to asi zmenili,ale bolo od 16-to viem na 100%-neviem kedy to novelizovali-omlúvam sa ponížene...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ježiš-maš pravdu-už to asi zmenili,ale bolo od 16-to viem na 100%-neviem kedy to novelizovali-omlúvam sa ponížene...
veľmi ponížene sa ospravedlnuješ?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
veľmi ponížene sa ospravedlnuješ?
Neskutočne ma to mrzíííí
0 0
patys patys

patys je offline (nepripojený) patys

Tak určite reaguju inak ludia ktorí su nefajčiari ako ja,u nás nikto nefajčil tak pre mna je o to tažsie sa s tým zmieriť.V práci sme tiež nefajčiarsky kolektív.Druhý tábor sú fajčiari,ktorí to berú ako samozrejmosť.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

patys Pozri príspevok
Tak určite reaguju inak ludia ktorí su nefajčiari ako ja,u nás nikto nefajčil tak pre mna je o to tažsie sa s tým zmieriť.V práci sme tiež nefajčiarsky kolektív.Druhý tábor sú fajčiari,ktorí to berú ako samozrejmosť.
to je pravda toto...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

patys Pozri príspevok
Tak určite reaguju inak ludia ktorí su nefajčiari ako ja,u nás nikto nefajčil tak pre mna je o to tažsie sa s tým zmieriť.V práci sme tiež nefajčiarsky kolektív.Druhý tábor sú fajčiari,ktorí to berú ako samozrejmosť.
Okrem jednej cigarety na zemiakovej brigáde pred 40 rokmi som nikdy nefajčila. Dcéra ako študentka strednej školy fajčiť začala a rozhodnutie prestať s fajčením muselo dozrieť v nej - žiadne zákazy nepomáhali. Preto bola taká moja reakcia na tvoj príspevok ...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

patys Pozri príspevok
Tak určite reaguju inak ludia ktorí su nefajčiari ako ja,u nás nikto nefajčil tak pre mna je o to tažsie sa s tým zmieriť.V práci sme tiež nefajčiarsky kolektív.Druhý tábor sú fajčiari,ktorí to berú ako samozrejmosť.
Zákazom určite nič nedocieliš.

Bohužial ak začal tak bude horšie skončiť. Ale asi by som si sadla a pokecala o tom s ním.
Ale nedovolila by som doma fajčiť. Proste ak chce nech ide von, a tiež aby si kupoval za vlastné cigarety. Tj. ak dostáva vreckové tak by som s tým skončila a odporučila nájsť si brigadu, že cigarety mu platiť nebudeš. Ale ináč by som neriešila, že má cigy doma a určite nie krikom.
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Bohužiaľ, ak už fajčiť začal, neprestane len preto, že mu to zakazuješ. Prestať fajčiť je naozaj ťažké a každý, kto prestal, musel veľmi chcieť sám.
Súhlasím so Xanti, určite doma nefajčiť, a nedávať peniaze na cigarety.
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Keď môj muž fajčiar si dal záväzok, že nebude fajčiť, aj sa zdalo, že nefajčí. Tak som sa tešila, že až no. Zatiaľ, čo som sa ja tešila, muž už potajomky fajčil veselo znova. Nno, tvárila som sa, že o tom neviem a tých potajomky vyfajčených cigariet bolo omnoho menej, ako predtým. Všade som ho chválila, ako prestal fajčiť. Až naozaj prestal. :D:D:D
Naposledy upravil sarasara : 13.02.10 at 21:46
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Moji chlapčiská prestali fajčiť už v deviatich, lebo to vraj išlo hrozne do peňazí. Keď chceli cigarety, celý týždeň si nemohli kúpiť zmrzlinu. Hneď z tej prvej sa pozvracali, ostatné cigarety si rozobrali kamaráti a tak sa moji nepodarení synkovia rozhodli, že s fajčením končia. Viac sa u nás otázka fajčenia nepreberala a preto si vôbec si neviem predstaviť, ako by som zareagovala, keby som našla cigarety svojmu 16 ročnému synovi. Ale určite by som mu zredukovala množstvo financií na nulu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Môj strýko chytil toho svojho s cigaretou,tak ho zatvoril do (Hajzlíka,drevenného čo mali na záhrade) dal mu dve krabičky cigariet a dokedy ich nevyfajčil dovtedy bol zatvorený).Pos....l a dovracal sa z toho, ale pomohlo.
0 0
Džudi Džudi

Džudi je offline (nepripojený) Džudi

220870 chcela som Ti dať bodík, ale nedalo sa tak aspom takto, Tvoj príspevok super, aj ja mám takého 17 ročného , s manželom sme obaja nefajčiari a tiež mi to jeho fajčenie žerie nervy, ale strýko na to išiel super. Neviem či v lete nevybudejem na záhrade to zariadenie a nevyskúšam to. Inak je pravda zákazy nepomáhajú.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Džudi Pozri príspevok
220870 chcela som Ti dať bodík, ale nedalo sa tak aspom takto, Tvoj príspevok super, aj ja mám takého 17 ročného , s manželom sme obaja nefajčiari a tiež mi to jeho fajčenie žerie nervy, ale strýko na to išiel super. Neviem či v lete nevybudejem na záhrade to zariadenie a nevyskúšam to. Inak je pravda zákazy nepomáhajú.
To je tak vynikajúci typ, že by bola veľká škoda čakať do leta. Ja by som sa nevedela dočkať ani rána a ešte aj vécko by si musel po sebe umyť sám
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

fajčím od trinástich a mama sa pokúšala mi to intenzívne zakázať. Nepomohlo to. Fajčím do dnes. Bohužial tvoj syn má občiansky preukaz. Je zbytočné pátrať kde tie cigarety kúpil. Je zbytočné mu zredukovať množstvo financií na nulu, pretože tu cigaretu si aj tak zapáli. Či od kamaráta, spolužiaka. Jednoducho si nájde cestu. V tom veku je to frajerina. Možno krabička na šupu by pomohla. Nepoznám. Jednoducho musí príjsť na to sám. A veci ako ničíš si organizmus nie su veľmi účinné. Tučné jedlá nás zabíjajú, mastné jedlá nás zabíjajú, sladké tak isto. V tomto svete je už dnes málo vecí, ktoré nám neškodia. Chlapec jednoducho potrebuje zapadnúť do kolektívu. Možno keby bol sebavedomejší nepotreboval by to, pretože by si nemusel nič dokazovať. /iba sa zamýšľam/
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

220870 Pozri príspevok
Môj strýko chytil toho svojho s cigaretou,tak ho zatvoril do (Hajzlíka,drevenného čo mali na záhrade) dal mu dve krabičky cigariet a dokedy ich nevyfajčil dovtedy bol zatvorený).Pos....l a dovracal sa z toho, ale pomohlo.
Poznám rovnaký prípad ( akurát sa to odohralo v pivnici )
Chlapčisko onedlho zabudol , ako mu bolo špatne a začal onedlho fajčiť znovu ...a fajčí dodnes

takže ani toto nie je na 100%...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Hoci je môj syn už zopár rôčkov dospelý, predo mnou si nezapáli a tvári sa že nefajčí
Ked som to zistila, tak som mu dohovárala...Ale z osobnej skúsenosti viem, že dohováranie , či vyhrážky sú zbytočné. Kto chce , nájde si príležitosť.
Keď si chce syn zapáliť tak zoberie psa na prechádzku ...
Takže , aspoň náš hafan je pravidelne venčený
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať