Zavrieť

Porady

Nezisteny vlastnik

Moze mi niekto poradit s nasledujucim problemom?
Zdedil som po otcovi dom - k nemu patri spolocny dvor,ktory vsak nebol zahrnuty do dedic. konania na zaklade neuplnosti udajov predchadzajuceho majitela-otca.Chybali udaje o r. narodenia.
Kataster mi oznamil,ze k zapisu staci : čestné prehlásenie, že sa jedná o konkrétneho vlastníka s konkrétnymi identifikátormi (dátum narodenia, rodné číslo, miesto posledného trvalého pobytu). Ako prílohy Vám odporúčam doložiť originál alebo overenú kópiu úmrtného listu.

Teraz mi nie je celkom jasne , ako konkretne mam postupovat- treba napisat: Navrh na vklad.......tu by malo byt nejake upresnujuce oznacenie titulu ? ,2000 Sk kolky? a osobne to podat na prislusnom Katastri?+ to cestne prehlasenie



Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Napíš len žiadosť o doplnenie údajov v liste vlastníctva. Dolož k nej katastrom požadované doklady. Tento úkon robí kataster bezplatne.

    alexandrap je offline (nepripojený) alexandrap

    alexandrap
    mam to poslat postou(pripadne ziadost este notarsky overit),alebo je nutne osobne zajst na kataster a vystat si bohviekolkokrat rad?(druhy koniec republiky)?

    a neskor, az bude LV doplneny udajmi o zomretom otcovi, mam dat navrh na obnovenie dedicskeho konania o novoobjaveny majetok?
    Naposledy upravil alexandrap : 09.07.08 at 14:27

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    pozdravujem,
    - ked je to druhy koniec republiky tak asi najvyhodnejsie je zaslanie listin doporucenou postou (rad vystojite a potvrdia vam len prijem posty - na pockanie neverim ze vam urobia zmenu - ale ktovie ? kazdy urad ma svoje specifika - ktory okres sa vas tyka ?)
    - potom treba cakat kym kataster vykona zmenu udajov vlastnictva v katastri nehnutelnosti
    - poslednym krokom k nadobudnutiu nehnutelnosti je u notara doplnkove dedicske konanie o novoobjaveny majetok
    - prajem vela trpezlivosti

    alexandrap je offline (nepripojený) alexandrap

    alexandrap
    vdaka za pomoc- ak ma este niekto prakticku skusenost, budem rad ...osobne prilis neverim, ze to pojde tak jednoducho-skor mam obavy, ze uradnik vzdy nieco najde,preco sa neda...

    ja to nepotrebujem na pockanie-rad sa vyhnem cakaniu pred nejakym okienkom- iba som myslel,ci nie je potrebna osobna pritomnost z nejakych inych dovodov(na ziadnom katastri som este nebol, tak nemam skusenost-ale chyry o radoch som pocul dost)

    alexandrap je offline (nepripojený) alexandrap

    alexandrap
    "mozte uviest v ktorom okrese sa nachadza predmetna nehnutelnost ?"

    nie zeby som bol nejaky zvlast tajnostkar-ale preco?

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    alexandrap Pozri príspevok
    mam to poslat postou(pripadne ziadost este notarsky overit),alebo je nutne osobne zajst na kataster a vystat si bohviekolkokrat rad?(druhy koniec republiky)?

    a neskor, az bude LV doplneny udajmi o zomretom otcovi, mam dat navrh na obnovenie dedicskeho konania o novoobjaveny majetok?
    Žiadosť je možné odniesť na kataster osobne a dať si potvrdiť kópiu žiadosti, tam bude vyznačené číslo, pod akým to kataster bude evidovať a potom na www.katasterportal.sk sa dá pozrieť, či je už predmetná vec vybavená.
    V prípade, že to pošleš poštou, treba to pre istotu poslať doporučene, ale nebudeš vedieť, pod akým číslom to bude evidované.
    Keď kataster vykoná zápis do katastra - vybaví žiadosť, zašle z úradnej povinnosti 1 x list vlastníctva žiadateľovi.

    alexandrap je offline (nepripojený) alexandrap

    alexandrap
    poslal som postou doporucene
    predpokladam,ze ked to zaeviduju, tak sa na Kataster portali objavi plomba aj s cislom jednania....a na zaklade toho sa bude dat sledovat osud ziadosti

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    poznam katastralnikov v urcitom regione a chcela som pomoct - preto som sa pytala na okres, ........... ale sorry

    alexandrap je offline (nepripojený) alexandrap

    alexandrap
    olybaba Pozri príspevok
    poznam katastralnikov v urcitom regione a chcela som pomoct - preto som sa pytala na okres, ........... ale sorry
    poslal som ti sukromnu spravu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.