Zavrieť

Porady

Výpočet mzdy

Ahojte poraďáci,
chcela by som poprosiť niekoho, či by "nestranne" mohol vypočítať čistú mzdu z hrubej mzdy Sk 9 000,--. Zmenila som prácu a zmluvný plat mám o niečo vyšší, pričom v čistom mi to robí menej.
Potrebujem to len pre porovnanie, pretože mne to vychádza úplne inak ako mám uvedené na výplatnej páske, preto sa chcem uistiť, kým sa ozvem v práci.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    Takže narýchlo 7706 Sk ak máš podpísané vyhlásenie
    6314 Sk ak nemáš podpísané vyhlásenie

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Závisí aj od toho, či si uplatňuješ daňový bonus na dieťa/i/ a odpočet 0,5% za každé dieťa zo starobného poistenia.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    ivab
    Takže narýchlo 7706 Sk ak máš podpísané vyhlásenie
    6314 Sk ak nemáš podpísané vyhlásenie
    Súhlasím s výpočtom, iba uvediem, že odvody sú 1206 Sk, daň 88 Sk, teda výsledok 7706 Sk je správne.
    Ak nemáš vyhlásenie, potom 6314 Sk.

    maryann je offline (nepripojený) maryann

    maryann
    Marína
    Závisí aj od toho, či si uplatňuješ daňový bonus na dieťa/i/ a odpočet 0,5% za každé dieťa zo starobného poistenia.
    Nie neuplatňujem, som slobodná a bezdetná. Ide mi len o to, zistiť kto má pravdu. Výplatnú pásku som ukázala aj mojej kamarátke a jej sa to tiež nepozdávalo, preto som sa chcela poradiť.
    Kto mi pomôže z výpočtom mzdy??? 25.000,-Brutto. Daňový bonus na dieťa si neuplatňujem. Vopred pekne ďakujem.
    Naposledy upravil 6martin.d9 : 12.12.05 at 19:23

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    6martin.d9
    Kto mi pomôže z výpočtom mzdy??? 25.000,-Brutto. Daňový bonus na dieťa si neuplatňujem. Vopred pekne ďakujem.
    Pre všetky podobné otázky:http://www.finance.sk/danovnictvo/ka...vy_kalkulator/ - teda v tvojom pripade Martin ČM=18929.- Sk
    Naposledy upravil abel : 12.12.05 at 20:02 Dôvod: upresnenie odpovede

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    abel
    Pre všetky podobné otázky:http://www.finance.sk/danovnictvo/ka...vy_kalkulator/ - teda v tvojom pripade Martin ČM=18929.- Sk
    Tento kalkulator ale nezohladnuje asi max na nemocenske poistenie co je 23 738,- .
    Tak mi vychodi CM 18 943,-
    Naposledy upravil Daska : 12.12.05 at 20:45

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Priznám sa že som to neprepočítavala, na to aby v tom človek robil mzdy to určite nie je, ale na rýchlu predbežnú orientáciu pre tých, ktorí si mzdu nevedia vypočítať, by to mohlo stačiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.