Zavrieť

Porady

registrácia za dobrovoľného plátcu

Zdravím,
vyplňujem formulár žiadosť o registráciu plátca DPH - dobrovoľný plátca. Mám aj tú prílohu a neviem, čím dokážem, že je ekonomicky činný. Klient má nejakú nehnuteľnosť, chce ju vložiť do podnikania s tým, aby sa prebudovala na zariadenie slúžiace na regeneráciu a rekondíciu alebo športové centrum.
To je budúcnosť, teraz si len vyberá firmu, ktorá mu urobí návrhy pre rozhodnutie. Tak nemôže k žiadosti o registrácii predložiť žiadne zmluvy ani prepočty, ale plátca DPH potrebuje byť, lebo všetky služby zatiaľ čo má sú s DPH. Ak sa spätne bude registrovať, až keď bude mať zmluvy, tak je jasné, že o DPH zo služieb príde.
Prosím vás, ako napísať tú prílohu, aby bol registrovaný aj napriek tomu, že žiadne zmluvy nemá.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    v žiadosti nejde o to dokazovať, že chce DPH odpočítať, ale o to, že svoje vstupe, kde si odpočíta DPH, použije na také plnenia, z ktorých bude DPH odvádzať. Z podnikateľského zámeru sa mi javí, že v budúcnosti bude mať dodania oslobodené od DPH, takže aj tak mu nárok na odpočet nevzniká. /samozrejme nie je to isté, môže v budúcnosti fakturovať služby a zaťažovať ju DPHčkou, ale nie je to isté./ S týmto nepochodí.
    Ak bude nehnuteľnosť rekonštruovať, tak v budúcnosti, ked napr. už bude mať konkrétnych klientov - firmy, ktorým bude fakturovať služby centra s DPH a podarí sa mu registrovať sa za platiteľa, tak si z tej rekonštrukcie DPHčku odpočíta.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Kejka ďakujem za odpoveď. Vieš, ja nechcem dokazovať v žiadosti jeho nárok na odpočet, kliet chce byť od začiatku činnosti plátca DPH, je logické a normálne, že si chce DPH uplatniť zo služieb od samého začiatku. Na DU mi povedala, že musí doložiť, že je ekonomicky činný, chce objednávky, faktúry a zmluvy. No lenže má len zmluvu na návrh projektu, všetko ostatné bude až keď si vyberie.
    Na výstupe bude všetko s DPH.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    kedže existuje možnosť odpočítania DPH aj spätne, ako som písala z rekonštrukcie budovy nárok bude mať. Takže príde len o DPH zo služieb a tam je tiež možnosť výberu dodávateľa - neplatiteľa DPH.
    Dokazovaniu sa nevyhneš - ešte v minulom roku sa to ako-tak dalo obísť, na Porade sú o tom mnohé príspevky, aj moje.
    Ale teraz to dokazovanie uzákonili, takže musíš zohnať aspoň rámcové zmluvy, prípadne ten podnikateľský nápad popísať s dôrazom, že odberateľom budú veľké firmy a budúca činnosť bude zaťažená DPHčkou.

    registrácia za dobrovoľného plátcu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.