Zavrieť

Porady

Súbeh opatrovateľského príspevku u matky a materská u otca

Dobrý deň,

Potrebovali by sme poradiť ohľadne tejto situácie : máme syna s ktorým som na opatrovateľskom príspevku pre dlhodobo nepriaznivý zdr. stav, v auguste sa nám má narodiť druhé dieťa. Ja nárok na materskú nemám ,nespĺnam podmienku 270 dní. Manžel nárok na materskú spĺna. So synom budem dochádzať na 4 vyučovacie hodiny do školy vzdialenej 55 km od bydliska, mal by tam najvhodnejšie podmienky pre seba. Je možné aby súčasne poberal manžel materskú a ja opatrovateľský príspevok, pričom ja si rodičovský príspevok po 6 týždňoch od pôrodu pozastavím - súbeh rodičovského a materského nie je možný to viem,len túto situáciu som nenašla ...
Za odpoveď ďakujem vyriešilo by nám to situáciu,lebo syn bude mať družinu až v druhom školskom polroku, a jeden z nás bude naňho čakať pri škole, druhý sa starať o druhé dieťa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Súbeh opatrovateľského príspevku u matky a materská u otca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.