Zavrieť

Porady

rodičovský príspevok

Ahojte, prechádzam na program Olymp a od 01.01.2008 nahrávam spätne mzdy.
viete mi niekto poradiť ako nahrať rodičovský príspevok??? V pomôckach je kód N31, ale to mi v mzdách píše, že je neplatný.... alebo kde sa to nahráva, že je žena na RP?
Ďakujem zatiaľ - inak na RP je od roku 2007.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    sonka1 Pozri príspevok
    Ahojte, prechádzam na program Olymp a od 01.01.2008 nahrávam spätne mzdy.
    viete mi niekto poradiť ako nahrať rodičovský príspevok??? V pomôckach je kód N31, ale to mi v mzdách píše, že je neplatný.... alebo kde sa to nahráva, že je žena na RP?
    Ďakujem zatiaľ - inak na RP je od roku 2007.
    Rodičovský príspevok zadávaš cez prac.pomery :
    Nastavíš sa do personalistiky, cez oprav vojdeš do prac. pomerov /na obrazovke vpravo hore/, zadáš pridaj nový - vyňatie z PP - rodičovská dovolenka

    -------
    Veronika

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    Jeeeeminečko, to by ma vživote nenapadlo, ..
    Ďakujem velmi pekne, akurát, že tam nemám ani ten RP, ale iba ďalšia materská dovolenka

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    sonka1 Pozri príspevok
    Jeeeeminečko, to by ma vživote nenapadlo, ..
    Ďakujem velmi pekne, akurát, že tam nemám ani ten RP, ale iba ďalšia materská dovolenka
    Je tam aj rodičovský príspevok, klikni na MD - rozbalí sa ti to

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    sonka1 Pozri príspevok
    no, nič sa nerozbaluje, ale ďakujem aj za toto. idem teda skúšať ďalej.
    Musíš na tú čiernu šípku vedľa políčka materská dovolenka, potom si vyber možnosť ďalšia materská dovolenka = rodičovský príspevok.

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    Ano, som to tak aj už urobila, lebo pod pojmom ďalšia MD, som najprv myslela, že to bude ďalšia akože s ďalším bábom...
    ďakujem velmi pekne za rýchle poradenie.

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Toto pletie aj mňa - tiež som si pod ďalšia materská dovolenka predstavila ďalšie dieťa. Privítala by som, keby tam mohol byť text "Rodičovská dovolenka", aby sme mali terminologicky jasno.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Pracovníčka bude popri poberaní rodičovského príspevku pracovať na 1/2 PP. V personalistike som teda zadala "ukončenie ďalšej MD, 30.6." Program mi vyhodil do SP 2 RL tejto osoby. Jeden ako "dôvod prerušenia" "6" a "dátum zániku prerušenia 30.6". a druhý RL "dátum skončenia RD" 30.6.. Je to v poriadku ?

    Ak prestane pracovať, znovu dám "prerušenie" "6" ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jess Pozri príspevok
    Pracovníčka bude popri poberaní rodičovského príspevku pracovať na 1/2 PP. V personalistike som teda zadala "ukončenie ďalšej MD, 30.6." Program mi vyhodil do SP 2 RL tejto osoby. Jeden ako "dôvod prerušenia" "6" a "dátum zániku prerušenia 30.6". a druhý RL "dátum skončenia RD" 30.6.. Je to v poriadku ?

    Ak prestane pracovať, znovu dám "prerušenie" "6" ?
    Tým, že nastúpila, tak má na RLFO ukončenie prerušenia - ukončenie RD. Doplním: Ak po nejakom čase prestane pracovať a nastúpi na čerpanie RD- tak na RLFO bude zase prerušenie.
    Naposledy upravil Tweety : 30.06.08 at 18:54

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Tweety, ďakujem za odpoveď.

    Ešte mám otázku. Čo mám urobiť so ZP ? Program mi neurobil z tohto dôvodu žiadne oznámenie, ani prihlášku ani odhlášku .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jess Pozri príspevok
    Tweety, ďakujem za odpoveď.

    Ešte mám otázku. Čo mám urobiť so ZP ? Program mi neurobil z tohto dôvodu žiadne oznámenie, ani prihlášku ani odhlášku .
    Do ZP je potrebné zaslať oznámenie o zmene. http://www.dovera.sk/zam_tlacivaPreP...vOznamenia.asp (len vzor tlačiva)samozrejme na tlačive tej poisťovne, ktorej sa to týka.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Tweety Pozri príspevok
    Do ZP je potrebné zaslať oznámenie o zmene. http://www.dovera.sk/zam_tlacivaPreP...vOznamenia.asp (len vzor tlačiva)samozrejme na tlačive tej poisťovne, ktorej sa to týka.
    ... tomuto nerozumiem ???? Áno, jedná sa o Dôveru. Program Olymp mi ponúkol akurát prázdne tlačivo, vôbec tam nemám tú zamestnankyňu vypísanú, tak neviem aké kódy tam treba vpísať.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jess Pozri príspevok
    ... tomuto nerozumiem ???? Áno, jedná sa o Dôveru. Program Olymp mi ponúkol akurát prázdne tlačivo, vôbec tam nemám tú zamestnankyňu vypísanú, tak neviem aké kódy tam treba vpísať.
    Kód je presne ten istý ako mala zamestnankyňa pri nástupe na RD.(1C) Akurát zmena nie je Z-začiatok ale K-ukončenie. Na tlačive je poučenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.