Zavrieť

Porady

ZC nedoodpisovaného hmot.majetku-ukončenie živnosti

Dobrý deň.Prosím veľmi pekne o pomoc.Našla som tu viac príspevkov na túto tému, ale názory nie sú jednotné.Ide o preradenie nedoodpisovaného hmot.majetku z podnikania do osobného užívania pri ukončení živnosti.
Viem, že zostatková cena nie je daňový výdaj - § 21 ods.2 - f
Odpis sa uplatniť nedá /skončenie živnosti k 31.03.2005 /
Čo ďalej s tou ZC ?
1, názory, že ZC pri preradení nedoodpisovaného HM do osobného užívania sa nevysporiadava
2, názory - ZC nedoodpisovaného HM pri vyradení do osobného užívania z dôvodu ukončenia živnosti sa pripočíta k daňovému základu / aký § ? /
Čo je správne ?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    GERTA
    Viem, že zostatková cena nie je daňový výdaj - § 21 ods.2
    zatiaľ k tomuto paragrafu. Tento paragraf má nadvaznosť aj na § 19 ods.3 písm.b) až d).
    Zost.cena v § 21 ods.2 platí ako daňovo neuznaný náklad pre daňovníkov, ktorý si svoj majetok vyradili z dôvodu:
    -darovania
    -zavinenej škody

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    [quote=GERTA1, názory, že ZC pri preradení nedoodpisovaného HM do osobného užívania sa nevysporiadava
    Čo je správne ?
    Ďakujem[/quote]

    ZC je daň.neuznaný náklad. ,ak sa tento majetok preradí do os.užívania a predá sa do 5 rokov , daňovník je povinný odviesť daň z príjmu. Pri príjmu si uplatní výdavky, ako zostatkovú cenu podľa § 8 ods.5 písm.c) zákon o dani z príjmu.

    GERTA je offline (nepripojený) GERTA

    GERTA
    Ďakujem RENČA.Takže tú ZC nebudem v rámci uzávier.operácií prirátavať k príjmom? Pýtam sa preto lebo v téme " ukončenie živnosti -čo s majetkom? ",kde máš aj Ty svoj príspevok /ktorý mi tiež pomohol/ som našla názor - že v rámci uzávier.operácií sa ZC majetku pri ukončení podnikania priráta k príjmom

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    GERTA
    Ďakujem RENČA.Takže tú ZC nebudem v rámci uzávier.operácií prirátavať k príjmom? Pýtam sa preto lebo v téme " ukončenie živnosti -čo s majetkom? ",kde máš aj Ty svoj príspevok /ktorý mi tiež pomohol/ som našla názor - že v rámci uzávier.operácií sa ZC majetku pri ukončení podnikania priráta k príjmom
    všimla som si a chystám sa citovať túto tému. Nie, nebude sa ZC brať do príjmov , nárok na odpis nemáš pretože majetok nebol v evidencii k 31.12., nebol ani predaný a nebol ani likvidovaný, ba dokonca ani škoda nevznikla. Hore vyššie spomínané § sa nemôžu použiť na tento prípad. Preradenie nesplňa podmienky podľa § 21 a § 19.

    ZC nedoodpisovaného hmot.majetku-ukončenie živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.