Zavrieť

Porady

Vyplácanie odmien členom okrskovej volebnej komisie

Chcela by som poprosiť o radu,
doposiaľ sme členov komisií vyplácali vo výplatnom termíne (čiže voľby konané v máji boli vyplatené vo výplate v júni za máj). Podľa Vyhlášky MV SR 308 o výdavkoch spojených s voľbami sme mali za to, že postupujeme správne podľa § 5 ods. 3 - odmena sa vyplatí do 45 dní po vykonaní volieb.

Vzhľadom k tomu, že niektorým členom sa to nepáčilo a sťažovali sa Okresnej volebnej komisii, mali sme z Okresného úradu telefonát, že konáme protizákonne a účelovo viazané prostriedky sa majú vyplácať v deň konania volieb po ukončení práce volebnej komisie v hotovosti.

Viete mi prosím Vás poradiť, či naozaj konáme protizákonne alebo sa naďalej môžeme držať uvedenej Vyhlášky? Pretože po tomto telefonáte sme zostali celkom zmätení.

Ďakujem
misoft Vyhláška píše jedno, ale je tam dôvod, kedy vyplatiť okamžite ("ak nemajú v deň konania volieb nárok na náhradu podľa § 36 ods. 1 zákona," - asi sa tým myslí náhrada mzdy.
Podľa mňa - nespokojenci potrebovali prachy, aby to "oslávili" . Okresný úrad môže namietať, ale aj oni sa musia držať zákona. Podľa mňa - nie je to protizákonné, pretože odmenu dostanú tak, či tak.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľubica2 je offline (nepripojený) Ľubica2

    Ľubica2
    Tiež vyplácame odmeny pre členov OVK v riadnom výplatnom termíne. Je to odmena, ktorá je oslobodená od daní a odvodov t.j. ideme cez mzdový soft so všetkými náležitosťami. Avšak nakoľko je zúčtovanie volieb do 8.7.2024, tak ich budeme vyplácať cez zálohu a vyúčtovanie bude 0.

    Vyplácanie odmien členom okrskovej volebnej komisie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.