Zavrieť

Porady

autoservis nevie opravit auto - čo dalej ?

mozno neuveritelny problem, ale fakt neviem co dalej ...
mal som poruchu na aute ("klepotanie" motora), dal som ho do značkoveho Opel servisu, auto opravili (vymenili zdvihatka ventilov, rozvody a vačkovy hriadeľ), motor siel ako novy, tichučko ...
ale len jeden den, na druhy den som ho nastartoval a po par metroch jazdy zrazu zdochol, a uz nesiel naštartovať ...
odťah späť do servisu, tam už 3 tyzdne skumaju prečo nejde naštartovat, a ak nahodou raz za den naskoči, tak za par sekund zasa zdochne
skušaju všetko možne, volali aj vyrobcovi do nemecka co s tym, no neporadil im vraj nic co by uz oni nevyskusali ...

auto stoji uz 3 tyzdne v servise, servis nevie auto opravit a ja som bez auta ... co dalej ?

cakat ze ho opravia, lebo neviem ci zavada nema suvis s predtym vykonanou opravou ? dokedy ? volam tam skoro kazdy den, stale cosi skusaju, a stale nevedia najst pricinu neštartovania
alebo mam auto odtiahnut k inym odbornikom ? a potom platit znalca ci zavada suvisela s povodnou opravou a prip. sa sudit s povodnym servisom o nahradu skody ?
alebo nieco ine ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    ahoj, otazne je kupoval si vozidlo ako spolocnost alebo fyzicka osoba?

    ak ako fyzicka osoba, poziadaj o bezplatne poskytnutie nahradneho vozidla, nakolko v kazdom pripade, bez ohladu na znenie kupnej zmluvy/obchodnych/zarucnych podmienok
    mas narok na nahradu skody

    ostatne zavisi od toho ci si po alebo fo

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    bubkoch Pozri príspevok
    mozno neuveritelny problem, ale fakt neviem co dalej ...
    mal som poruchu na aute ("klepotanie" motora), dal som ho do značkoveho Opel servisu, auto opravili (vymenili zdvihatka ventilov, rozvody a vačkovy hriadeľ), motor siel ako novy, tichučko ...
    ale len jeden den, na druhy den som ho nastartoval a po par metroch jazdy zrazu zdochol, a uz nesiel naštartovať ...
    odťah späť do servisu, tam už 3 tyzdne skumaju prečo nejde naštartovat, a ak nahodou raz za den naskoči, tak za par sekund zasa zdochne
    skušaju všetko možne, volali aj vyrobcovi do nemecka co s tym, no neporadil im vraj nic co by uz oni nevyskusali ...

    auto stoji uz 3 tyzdne v servise, servis nevie auto opravit a ja som bez auta ... co dalej ?

    cakat ze ho opravia, lebo neviem ci zavada nema suvis s predtym vykonanou opravou ? dokedy ? volam tam skoro kazdy den, stale cosi skusaju, a stale nevedia najst pricinu neštartovania
    alebo mam auto odtiahnut k inym odbornikom ? a potom platit znalca ci zavada suvisela s povodnou opravou a prip. sa sudit s povodnym servisom o nahradu skody ?
    alebo nieco ine ?
    Aké staré je auto?

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    auto je 7-rocne, davno po skonceni akejkolvek zaruky, vo vlastnictve fyzickej osoby ...

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    da sa to brat ako zaruka na prvu opravu - zaplatil si za opravu a ona sa prejavila znovu , je teda otazne ci tie prve ukony boli dovodne ked sa to nepodarilo odstranit,

    pravda je ze niekedy sa auto opravuje viac krat, odstranuju sa najpravdepodobnejsie vady a tak, to asi chlapom nemusim vysvetlovat :-)

    v kazdom priade by som to asi zatial nechala na znackovy servis, aspon prvotnu diagnostiku, maju lepsie vybavenie a vias skusenosti (mali by mat :-))
    nech povedia co tomu je a potom sa rozhodni ci to chces riesit u nich alebo cez neznackovy servis

    ako znie zakazka?

    aby to nezacali automaticky aj opravovat, nech to najskor len identifikuju

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    bubkoch Pozri príspevok
    kosice ... preco ?
    ....SWAM ....???

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    bubkoch Pozri príspevok
    ano
    ...veľa hodín už je ...

    Ak nezabudnem , zajtra cinknem známemu , opýtam sa ho , či by nebol ochotný - teda , ak súhlasíš ....
    Skúsim do problematiky uviesť , potom ďalej podľa okolností ...


    P.S.:
    ...šrac robil v Auto Gabriel ...

    autoservis nevie opravit auto - čo dalej ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.