Zavrieť

Porady

Účtový rozvrh

Začala som účtovať aj v OMEGE a chcela by som vedieť, či ste si v účtovom rozvrhu nechali všetky účty, alebo len tie, o ktorých viete, že s nimi budete účtovať.

Chcem si ho priložiť k smernici.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    ZuzanaP
    Začala som účtovať aj v OMEGE a chcela by som vedieť, či ste si v účtovom rozvrhu nechali všetky účty, alebo len tie, o ktorých viete, že s nimi budete účtovať.

    Chcem si ho priložiť k smernici.
    Pri novej firme sa doplní účtovný rozvrh o AE podľa potrieb subjektu a Tvojich. Osnovu by som "neredukoval". O.i. nikdy nevieš, čo si kto zmyslí, čo sa v budúcnosti vyskytne. Navyše platná osnova je platná osnova.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    ZuzanaP
    Začala som účtovať aj v OMEGE a chcela by som vedieť, či ste si v účtovom rozvrhu nechali všetky účty, alebo len tie, o ktorých viete, že s nimi budete účtovať.

    Chcem si ho priložiť k smernici.
    A veľmi opatrne rob s nastaveniami v programe, lebo ak to rozhádžeš, bude problém..

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Ešte som s ním nič extra nerobila, okrem zadania analytiky pre Spotrebu materiálu a Ostatné služby.

    Nejako som si nebola istá, tak som sa radšej poradila.

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Ak chceš robiť analytiku, najlepšie je, ak si urobíš kópiu už z existujúceho účtu. Vtedy vieš, že všetky pôvodné nastavenia - ako napr. prenos do správnych výkazov - ostanú zachované, meníš iba názov a číslo analytiky.

    suzuki je offline (nepripojený) suzuki

    suzuki
    STRELEC
    Pri novej firme sa doplní účtovný rozvrh o AE podľa potrieb subjektu a Tvojich. Osnovu by som "neredukoval". O.i. nikdy nevieš, čo si kto zmyslí, čo sa v budúcnosti vyskytne. Navyše platná osnova je platná osnova.
    Osnovu by som ani ja neredukovala, ale v rozvrhu by som nechala naozaj len účty, ktoré reálne používam - hocikedy sa dajú predsa do rozvrhu stiahnuť z osnovy. Načo tam mať zbytočné účty??

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Hlavne treba nechať nastavenie analytiky pre 343 - tá je naviazaná na automatiku zaúčtovania. Ak by si menila niektorý z tých účtov, musíš poopravovať všetky automatické predkontácie, v ktorých sa daný účet nachádzal - a to by bolo skutočne zbytočné a pracné.
    Ak chceš redukovať účtový rozvrh, urob to tak, že používané účty si označ a potom si daj zobraziť iba označené. Tak sa Ti nebudú zobrazovať tie účty, ktoré nepoužívaš, ale tie nepoužívané by som nemazala.

    Daniela81 je offline (nepripojený) Daniela81

    Daniela81
    prvýkrát nastavujem novú firmu v omege, prosím o radu - čo všetko okrem analytiky nastavujem v účtovnom rozvrhu? Už som si pooznačovala niektoré nedaňové účty (512 nad limit, 513, 543, 545, 501 - PHM nadspotreba), pretože tieto ako som si všimla, nie sú prednastavené ako nedaňové, ale dostalo sa mi, že ešte treba nastaviť smerovanie účtu na riadok v daňovom priznaní :-( no som z toho úplne na nervy, pretože s tým nemám žiadne skúsenosti.. viete mi pomôcť a poradiť konkrétne účty a riadky? Mnohokrát vďaka!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.