Zavrieť

Porady

prispevok na podnikanie

Dobry den chcel by som sa spitat od 1.4.2009 mam vybavenu zivnost na stolarstvo a dopocul som sa ze je mozne ziskat prispevok z eurofondu ci je to pravda a ak ano kde sa to da vybavit a ake tlaciva na to treba alebo postum vopred Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    tomasmartis Pozri príspevok
    Dobry den chcel by som sa spitat od 1.4.2009 mam vybavenu zivnost na stolarstvo a dopocul som sa ze je mozne ziskat prispevok z eurofondu ci je to pravda a ak ano kde sa to da vybavit a ake tlaciva na to treba alebo postum vopred Dakujem.
    Príspevok na podnikanie môžeš získať len ak si na UP evidovaný ako uchádzač o zamestnanie dlhšie ako 3 mesiace. Ak už máš živnosť, nárok na príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť nemáš.

    Možno ÚP poskytuje aj nejaké iné príspevky, treba sa informovať tam ...

    JASK je offline (nepripojený) JASK

    JASK
    stačí ak zrušiš živnosť a budeš 3 mesiace na urade prace a potom požiadaj o dotáciu , ja som tiež stolár a chcem to urobit aj ja .

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    tomasmartis Pozri príspevok
    a neviete mi povedat ci nestaci len pozastavenie zivnosti a prihlasenie na urad prace
    Pozastavenie živnosti je možné na dobu najmenej 6 mesiacov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    tomasmartis Pozri príspevok
    A co by bolo rozumnejsie pozastavenie alebo zrusenie
    Ak si už dotáciu niekedy mal, menia sa podmienky na poskytovanie dotácii. Pozri diskusiu v tejto téme:

    http://www.porada.sk/t100432-prispev...-zivnosti.html

    Nemám informáciu či je možné dostať dotáciu aj počas pozastavenej živnosti /najmenej na 6 mesiacov/. Ak ju zrušíš, môžeš si ju kedykoľvek obnoviť. Nezabudni na splnenie oznamovacej povinnosti v zdr.poisťovni a na daňovom úrade.
    a ako to je vlastne stym zrusenim a nasledne z obnovenim to budem musiet potom zas platit za vsetky zivnosti alebo staci zrusit len zivnost na stolarstvo lebo mam este dalsie dve na stvebne prace dakujem.

    capko456 je offline (nepripojený) capko456

    capko456
    ano je to mozne aj pri pozastaveni.urobil to tento mesiac aj manzel predtym sa vsak informoval na urade prace tam mu to sami poradili
    capko456 Pozri príspevok
    ano je to mozne aj pri pozastaveni.urobil to tento mesiac aj manzel predtym sa vsak informoval na urade prace tam mu to sami poradili
    dakujem a prosim Vas aky je postup pri vybavovani tej dotacie ake tlaciva a kde sa to da stiahnut

    capko456 je offline (nepripojený) capko456

    capko456
    Najprv si pozastav živnost,zaeviduj sa na urade práce ked ti povedia že máš nárok na podporu,hned si mozes vypytat tlacivo,pretoze to stejne chvilu trva,nez dostanes peniaze a takto si aspon skratis dobu,kedy dostanes peniaze,pretoze podmienkou je absolvovat predpripravné skolenia a potom testy,kym dostanes peniaze a uplinu tie tri mesiace.Jediná podmienka na ziskanie dotacie,NESMIEŠ DLHOVAT ANI KORUNU NA DANOVOM A ODVODOCH ŠTATU!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.