Zavrieť

Porady

preplach vykurovacieho systému

KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Ahojte,
mám podlahové teplovodné vykurovanie na prízemí RD a na poschodí radiátory. Pravidelne sa nám zanášajú filtre, jedenkrát za rok ich chodí technik čistiť. Bol tu aj dnes, hovoril, že v systéme je hrozne špinavá voda, kal a najlepšie by bolo celý systém prepláchnuť včítane okruhu s radiátormi.
poradíte, kde a na koho sa mám obrátiť, to vraj nie je jeho parkta, on robí len s kotlami.
Potrebovala by som súrne niekoho spoľahlivého nájsť, kým nemrzne.
Tiež som "pozabudla", že chcem na radiátory dať namontovať nové ventily, staré sa pokazili, teraz by som chcela tuším sa volajú termoregulačné, aby sme ich mohli nastaviť na nižšiu teplotu.
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Staré sa pokazili,jednoročné sú staré!?Treba to aj celý nefunkčný vykurovací systém reklamovať u toho kto vám to kúrenie montoval.Spadá to pod klasickú 2 ročnú záruku.Mal by to prepláchnuť ten kto to montoval.
Len pre výstrahu ostatným ,takto to dopadne, keď sa pred zimou vypustí vykurovací systém a radiátory z vnútra zhrdzavejú.
Ešte čosi ak tam dáte túie termoregulačné tak tie nebudú fungovať nie po roku ale po mesiaci.Pozanášajú sa im ihličky a budete ich meniť tiež.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

kejka, v tom NED mas tiez podlahovku? alebo iba rekuperaciu?
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Asi sa do okruhu nedal nejaky "energy-drink" ktory zabranuje prave tomu, co sa stalo Tebe. Uz som to tu raz pisal, mne to pribalili ku kotlu Geminox - Bionabal.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
pardon, uviedla som vás do omylu. zadanie otázky sa netýkalo NEDu, nového domu. Tam ani radiátory nemám.
Zatiaľ bývame v starom dome, ktorý sme rekonštruovali 2001. Čo tam dali, netuším, vtedy som ich nekontrolovala, o Porade som nechyrovala, o spôsobe stavby som nemala ani páru. Plne som sa spoľahla na firmu.
Takže teraz sa jedná o cca 10-ročné radiátory, rovnako staré podlahové vykurovanie...........pomoc!
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja viem ze sa to netykalo NED, len ma zaujimalo ci v nom mas podlahovku. co sa tyka tohoto, tak by som zohnal prirubu hadice, odpojil pri kotle priruby, supol tam tie hadice a normalne preplachol vodou z vodovodu pokial pojde spina - bez filtrov. a potom kotol a podlahovku. ty si to ale robit nebudes tak som ti nepomohol.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
takže v NED nemám ani podlahovku ani radiátory, len jeden budem mať v kupelni, rebríkový elektrický. je tam teplučko, to stropné vykurovanie funguje, ale chcem odstaviť bojler, aby som odsledovala spotrebu elektriny.

No ten preplach je zhruba taký ako popisuješ, ale ja to naozaj robiť neviem a nebudem, zistila som, že vodár-kurenár, taká profesia by to mala zvládnuť.
Popis zhrubá sedí, každú vetvu treba preplachovať osobitne, bez kotka, treba tama nacínovať nejaký výpustný ventil, aby sme vodu z vodovodu naúšťali a súčasne aj vypúšťali - klasický preplach.
Potrebujem majstra od fachu a odporučenie, čo tam potom dať okrem vody, aby sa to nezanášalo, ak teda niečo také existuje.
vdaka za každú radu.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
KEJKA Pozri príspevok
technik čistiť. Bol tu aj dnes, hovoril, že v systéme je hrozne špinavá voda, kal a najlepšie by bolo celý systém prepláchnuť včítane okruhu s radiátormi.....to vraj nie je jeho parkta, on robí len s kotlami...
... osobne by som viac technika, ktorého parketa sú kotle a nevie v prípade potreby prepláchnuť systém, viacej do domu nevolal. Ja nie som technik. ale nerobilo by mi to problém.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
on vlastne nepovedal, že to nevie, ale nechce sa mu do toho. Dom má aj poschodie, hore sú radiátory, dole 4 vetvy podlahového vykurovania, preplachovať sa má po jednej vetve. K tomu treba ešte pripočítať pracnosť z dôvodu, že je kam vodu napúšťať, ale odtok treba vyriešiť=dorobiť, aby sa vôbec preplachovať dalo.
To je jeho vyjadrenie, zhruba ako som si to zapamätala, robota na celý deň. Tak asi skôr nevie, čo má za to pýtať. Momentálne je vyťažený, ved je sezona, kebyže ho oslovím v lete, možno by sa dalo.
Takže osobne som s ním spokojná, kotol nám už zo tri razy zachránil, ale v uplynulých dvoch rokoch musel prísť trikrát len kvôli vyčisteniu filtrov.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja si myslim , ze by si to mala robit v lete. vycisti filtre a nejaky cas to bude zasa dobre, medzitym si pozistuj ake mas moznosti rozpojenia systemu a na zaklade toho sa mozes v klude pripravit upravou prirub a pod. narychlo takto nieco riesit bude iba drahsie.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
súhlasím, asi to tak aj dopadne, ale ten kal ma straší, lebo môže zaniesť výmenník v kotli a to už bude extra predražené.
Medzitým som dala dopyt na 123, uvidím či sa niekto ohlási a v pondelok skúsim zavolať vodárovi, čo robil vodu na NED domčeku.
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Myslím,že s preplachom si poradí aj priemerne zručný človek
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

KEJKA Pozri príspevok
Potrebujem majstra od fachu a odporučenie, čo tam potom dať okrem vody, aby sa to nezanášalo, ak teda niečo také existuje.
vdaka za každú radu.
Pisal som to ako prispevok #4
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ďakujem, to som si všimla, myslela som, že sa jedná špeciálne k tvojmu kotlu. Ja mám PROTHERM 24.
Medzičasom sa miozvala firma
http://www.eurotherm.sk/uvod.xhtml
ale podľa webstránky som na rozpakoch. Uvidím, čo mi ponúknu a povedia.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KEJKA Pozri príspevok
ďakujem, to som si všimla, myslela som, že sa jedná špeciálne k tvojmu kotlu. Ja mám PROTHERM 24.
Medzičasom sa miozvala firma
http://www.eurotherm.sk/uvod.xhtml
ale podľa webstránky som na rozpakoch. Uvidím, čo mi ponúknu a povedia.
a ozval sa mi p. Sitaš z Galanty, povedal, že je to robota na deň, že to robia a dohodli sme sa na štvrtok.
Poznáte ho niekto?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Pokračujem v tejto téme. P.Sitáš z Galanty prišiel, ale hlavne ho zaujímalo, prečo je systém zanesený takými nečistotami-kalom.
Pozrel rúrky, ja som si pamatala, že pred 10 romi, ked nam podlahové kúrenie inštalovali, že boli biele.
V skutočnosti boli bielošedé a niektoré dokonca šedé. Vraj je to šmejd z Číny bez kyslíkovej bariéry a teda sa postupne rozpúšťa a zanáša systém.
Ak to aj prepláchne, celý proces bude pokračovať, raz tie rúrky odídu úplne, alebo mi kal zlikviduje výmenník v kotle.
Skrátka, neodporúčal prepláchnuť, radšej si dať radiátory.
/ 5 radiátorov a trubky 16mm, celkovo 1140 EUR/.
Za preplach bez záruky by som dala 200 EUR.

Čo mi poradíte?
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

KEJKA Pozri príspevok
Pokračujem v tejto téme. P.Sitáš z Galanty prišiel, ale hlavne ho zaujímalo, prečo je systém zanesený takými nečistotami-kalom.
Pozrel rúrky, ja som si pamatala, že pred 10 romi, ked nam podlahové kúrenie inštalovali, že boli biele.
V skutočnosti boli bielošedé a niektoré dokonca šedé. Vraj je to šmejd z Číny bez kyslíkovej bariéry a teda sa postupne rozpúšťa a zanáša systém.
Ak to aj prepláchne, celý proces bude pokračovať, raz tie rúrky odídu úplne, alebo mi kal zlikviduje výmenník v kotle.
Skrátka, neodporúčal prepláchnuť, radšej si dať radiátory.
/ 5 radiátorov a trubky 16mm, celkovo 1140 EUR/.
Za preplach bez záruky by som dala 200 EUR.

Čo mi poradíte?
Dost blbe Ale podla mna nejaky inhibitor korozie by mohol ten proces spomalit. Aspon to tak slubuju v prospekte
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Tie trubky sú plastohliník alebo?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja neviem čo tam dávali. Plastohliník asi nie, to sú tie, ktoré sa dávajú teraz aj k radiátorom, že? Hliník vnútri by ochránil pred koroziou.
Aj ked mne sa korózia spája s hrdzavením železa.......
Sú to vraj obyčajné trubky, najlacnejšie a dôsledkom toho je to "rozpúšťanie" zvnútra - tak som to pochopila. Časom stena trubky stenkne natoľko až sa prederaví. Alebo nám ten sajrajt zanesie výmenník v kotli a môžeme meniť kotol.
Chcela by som počuť odborníkov, ako vážne mám tieto prognózy brať - do komplexnej rekonštrukcie podlahového kúrenia sa mi nechce - to bude hrozne nákladné. Natiahnuť trubky a radiátory by bolo riešenie, ale tiež by som to najradšej posunula na leto.
Celý systém bol sprevádzkovaný v r. 2001.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
info, možno niečo z toho bude užitočné
http://www.tzb-info.cz/1328-opatreni...obenych-korozi
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
prosím, ak je možnosť, ako riešiť opravu podlahového kúrenia,
dajte mi vedieť.
Akú životnosť majú trubky bez oxid-bariéry?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať