Zavrieť

Porady

Nakup tovaru v ramci EU vyrobeného mimo EU

Zdravím vas chcem sa opytat ci ma niekto skusenosti ale vie odpovedat
AK nakupujem predavam tovar (oblecenie obuv bizuteria) z clenskych statov EU (nemecko madarsko polsko anglicko) ale tovar je vyrobeny v statoch mimo EU (turecko cina usa) potrebujem dokadlovat ze tovar uz bol precleny alebo je to vybavene ak som nakupil a mam fakturu od dodavatela clenskeho statu ?
Otazka 2 uz sa tu pisalo o certifikatoch zhody alebo ES certifikatoch ako je to v tomto pripade (jedna sa o bezne modne oblecenie nie nieco so sprisneným dozorom) potrebujem to nikede vybavovat registrovat alebo je to taktiez v poriadku ak mam doklad o kupe dodavatela v EU.
otazka 3 musim uvadzat na etikete VYROBCA DOVOZCA PREDAJCA alebo staci ak je na stitku MADE IN a dana krajina ?
Dakujem vsetkým za priamu neutocnu odpoved
Naposledy upravil Michael111 : 29.11.14 at 23:08
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Ja si myslim, ze nechces zavadzat svojich zakaznikov a ze budes uvadzat krajinu povodu. Predsa aj Ty ked si kupujes nejaky tovar, tak chces vdiet, kde bol naozaj vyrobeny, aby si sa mohol spravne pri kupe rozhodnut.
    Michael111 toto som sa vobec nepytal ale nevadi... samozrejme ze na kazdom stitku mam MADE IN a krajinu povodu ale krajiny povodu niesu EU ako to byva zvykom kedze v EU je textilny priemysel v troskach.

    Nakup tovaru v ramci EU vyrobeného mimo EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.