Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. - zaručený elektronický podpis

Dobrý deň,
mám pláne založiť s.r.o.
Zistila som, že podať návrh na zápis s.r.o. do obchodného registra je možné buď klasicky, alebo s využitím "zaručeného elektronického podpisu", kde je možné znížiť náklady na súdne poplatky až o 50%. (poplatok = cca 165 eur?).

Vedel by mi niekto, prosím, vysvetliť, ako to funguje a celé prebieha, resp. čo všetko k tomu treba, kam čo nahlásiť, ako získať kvalifikovaný certifikát, aké sú výhody a nevýhody?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    ak si budes vybavovat ZEP len kvoli zalozeniu jednej sro, tak sa ti to neoplati...

    prvotne naklady su totiz vyssie ako usetrena suma zo sudneho poplatku...

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Pokiaľ by bol záujem o takúto službu, viac info v profile.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Patrícia Hlavenková Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mám pláne založiť s.r.o.
    Zistila som, že podať návrh na zápis s.r.o. do obchodného registra je možné buď klasicky, alebo s využitím "zaručeného elektronického podpisu", kde je možné znížiť náklady na súdne poplatky až o 50%. (poplatok = cca 165 eur?).

    Vedel by mi niekto, prosím, vysvetliť, ako to funguje a celé prebieha, resp. čo všetko k tomu treba, kam čo nahlásiť, ako získať kvalifikovaný certifikát, aké sú výhody a nevýhody?

    Ďakujem.
    Ak sa rozhodneš pre svoj kvalifikovaný certifikát, ktorý sa využíva aj na podávanie daňových priznaní atď...atď...vyhľadaj si "registračnú autoritu" najbližšiu k Tvojmu bydlisku alebo pôsobisku a kontaktuj ju, tam Ti vysvetlia úplne všetko, aj cenu aj postup. Sú aj mobilné registračné autority.

    Založenie s.r.o. - zaručený elektronický podpis

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.