Zavrieť

Porady

Zákon o štátnych symboloch/Zákon o priestupkoch

Dobry den, neviem ci som vybrala spravnu kategoriu ale nevedela som si vybrat vhodnu. Chcela by som sa opytat,ci niekto z vas nevie ake su aktualne sankcie za porusenie zakona o statnych symboloch nakolko sam nasla len stare zakony ktore obsahuju sankcie v korunach. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Spoločné a záverečné ustanovenia
    § 14
    Pokuty

    (1) Za porušenie ustanovenia § 3 ods. 4 až 6, § 5 ods. 3, § 6 a § 11 ods. 2 obvodný úrad môže právnickej osobe uložiť pokutu do 6638 eur.

    (2) Pri ukladaní pokuty a rozhodovaní o jej výške sa prihliada na závažnosť, spôsob konania a trvanie protiprávneho stavu.

    (3) Pokutu možno uložiť do šiestich mesiacov odo dňa, keď sa obvodný úrad dozvedel o porušení povinnosti, najneskôr však do jedného roka odo dňa, keď k porušeniu povinnosti došlo.

    (4) Na konanie o uložení pokuty sa vzťahujú všeobecné predpisy o správnom konaní.8)

    (5) Výnos pokút je príjmom štátneho rozpočtu.

    -----
    Celé aktuálne znenie zákona najdeš tu

    http://www.google.sk/url?sa=t&source...ANB_8Q4DW8rZNw

    Zákon o štátnych symboloch/Zákon o priestupkoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.