Zavrieť

Porady

zamŕzajúci pc

Prosim,pomozte mi.Mam pc s procesorom 3.00 GHz Intel dual core,ramku 2*512,grafiku 7600GT a 2 160GB Harddisky.Ale v poslednom case mi z neznamych pricin zamŕza.Ked iba pocuvam pesnicky,alebo pozeram film,tak nie.Ale zamŕza ked napr. dlhsiu dobu kopirujem a vystrihujem subory z jedneho priecinku do druheho alebo zvycajne zamrzne,ked pripojím k pc externý HDD a kopirujem v ramci neho alebo medzi nim a Hdd v pc a vzdy zamrzne,ked zapnem nejaku narocnejsiu hru,napr. Medieval II.Prejavuje sa to tak,ze najskor su to zamrzania iba na kratku dobu.Po niekolkych zamrzaniach to moze prestat,ale zvycajne po viacerych zamrznutiach to zamrzne nadobro a pomoze iba reset.Zoparkrat sa mi uz ukazala aj modra obrazovka.Pri viac ako polovici pripadov po spominanom resete sa mi stalo,ze windows uz nenaskocil a myslim ze zvycajne pise nieco ako system disk boot failure.Inokedy ani to a zamrzne to na cdrom boot a windows uz nenaskoci.V tychto pripadoch staci zvycajne do hodiny pockat a windows ide az do doby,kym nezacne opat zamrzat.Niekedy pri zapinani windowsu zacne svietit cervene kontolka na pc a svieti cely cas,co je pc zapnuty.Nepomoze ani restart,iba nejaka ta hodinka vypnuteho pc,aby ta kontrolka cely cas nesvietila.Dakujem vam za kazdu radu.
Usporiadat
tuxik senior tuxik senior

tuxik senior je offline (nepripojený) tuxik senior

no az do tristvrte prispevku sa da povedat ze sa jedna na 100% o zlu RAM pamat.
potom s tou svietiacou ledkou sa to zacina komplikovat. tu by mohol byt problem na doske, resp viac problemov.

dovolim tvrdit, ze bude zla RAMka. pokial je to skladany pc vybrat jednu ram, vyskusat, pokial sa bude sekat vytahnut druhu ram, vyskusat. chybna moze byt ako RAMka tak slot, takze vyskusat s kazdou ramkou vsetky sloty. - to by vysvetlovalo zamrzanie pri kopirovani, hrach a pod. kde je je narocny datovy prenos vyrovnavany pamatou RAM.

taktiez moze byt problem v samotnej doske, co moze byt znak toho, ze to ide az po dlhsom case bez prudu - vybitie kondenzatorov, treba sa pozriet ci niesi kondenzatory ponafukovane, popripade uplne rozlepene.

ziadny iny problem by v tom nemal byt - takto na dialku sa neda lepsie identifikovat kde presne je problem.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
finly finly

finly je offline (nepripojený) finly

Moze to byt v tom,co si napisal.Ten pc je sice skladany,ale ja urcite nemam na to,aby som to vyskusal.Asi mi jedine zostava ist s tym do servisu.
0 0
tuxik senior tuxik senior

tuxik senior je offline (nepripojený) tuxik senior

v tom pripade ano. budtosi zohnat niekoho kto tomu rozumie alebo to odniest tam kde to skladali, resp. do nejakeho servisu.
0 0
finly finly

finly je offline (nepripojený) finly

Dnes som ten pc otvoril a vsimol som si, ze nebola zaklapnuta spodna cast jednej ramky. Zaklapol som to a odvtedy to ide zatial v poriadku.Zeby to vsetko bolo len kvoli tomu?
0 0
tuxik senior tuxik senior

tuxik senior je offline (nepripojený) tuxik senior

ano.
zly kontakt
0 0
finly finly

finly je offline (nepripojený) finly

Vyzera to,ze to nebol ten pravyy problem.PC robi tie iste problemy,ako som spomenul v prvom prispevku.
0 0
Newww Newww

Newww je offline (nepripojený) Newww

Človek
A hdd nevydava take nejake vrzgavo sustave zvuky???
Ma som podobny problem...
0 0
pawen pawen

pawen je offline (nepripojený) pawen

prehrieva sa chipset na základnej doske. V BIOSe si skontroluj prevádzkové teploty - chipset by mal mať v priemere tak do 40C (záleží od typu - lepšie je si to zistiť na stránkach výrobcu).
dôvod - špatná skriňa -> nedostatočné vetranie, slabé chladiče.
treba zabezpečiť dostatočnú výmenu vzduchu v skriňi - napr. namontovaním ďaľšieho ventilátora, prípadne vymeniť chladič chipsetu za výkonnejší.
Tiež to môže byť aj prehrievanie procesora. Z toho istého dôvodu.
Naposledy upravil pawen : 23.08.07 at 20:33 Dôvod: doplnenie
0 0
finly finly

finly je offline (nepripojený) finly

HDD nevydava podla mna ziadne zvlastne zvuky.
Prevadzkovu teplotu chipsetu som v biose nenasiel.Nasiel som System Temperature - okolo 47C a CPU Temperature - okolo 55C.
0 0
wildo wildo

wildo je offline (nepripojený) wildo

finly Pozri príspevok
Prosim,pomozte mi.Mam pc s procesorom 3.00 GHz Intel dual core,ramku 2*512,grafiku 7600GT a 2 160GB Harddisky.Ale v poslednom case mi z neznamych pricin zamŕza.Ked iba pocuvam pesnicky,alebo pozeram film,tak nie.Ale zamŕza ked napr. dlhsiu dobu kopirujem a vystrihujem subory z jedneho priecinku do druheho alebo zvycajne zamrzne,ked pripojím k pc externý HDD a kopirujem v ramci neho alebo medzi nim a Hdd v pc a vzdy zamrzne,ked zapnem nejaku narocnejsiu hru,napr. Medieval II.Prejavuje sa to tak,ze najskor su to zamrzania iba na kratku dobu.Po niekolkych zamrzaniach to moze prestat,ale zvycajne po viacerych zamrznutiach to zamrzne nadobro a pomoze iba reset.Zoparkrat sa mi uz ukazala aj modra obrazovka.Pri viac ako polovici pripadov po spominanom resete sa mi stalo,ze windows uz nenaskocil a myslim ze zvycajne pise nieco ako system disk boot failure.Inokedy ani to a zamrzne to na cdrom boot a windows uz nenaskoci.V tychto pripadoch staci zvycajne do hodiny pockat a windows ide az do doby,kym nezacne opat zamrzat.Niekedy pri zapinani windowsu zacne svietit cervene kontolka na pc a svieti cely cas,co je pc zapnuty.Nepomoze ani restart,iba nejaka ta hodinka vypnuteho pc,aby ta kontrolka cely cas nesvietila.Dakujem vam za kazdu radu.
Dobrý večer, ako čítam sú tu problémy s PC, opýtam sa kedy ste naposledy robili defragmentáciu diskov? Očistu registrov? Máte PC napojené na internet aký antivírus používate? Skúste si otvoriť hlavný disk dajte si vlastnosti - nástroje - skontrolovať chyby na zvazku, lebo celý počítač riadi windows. V prípade že ani toto nepomôže zaneste počítač tam kde ste ho kupili. Prípadné otázky poslite na e-mail:wiliam@t-zones.sk
0 0
finly finly

finly je offline (nepripojený) finly

Defragmentáciu som robil pred dvomi tyzdnami.Ocistu diskov som robil zrejme cez tune aj dnes.PC nie je pripojeny na net.Antivirus je Avast.Skontrolovat chyby na zvazku som daval mnohokrat pred nedavnou preinstalaciou windowsu a nepomohlo to.Tam,kde som ho kupil,som ho pocas posledneho roka niesol 4 krat a nic svetoborne tam s tym nedokazali urobit.
Hlava XXII
0 0
tuxik senior tuxik senior

tuxik senior je offline (nepripojený) tuxik senior

v tom pripade este v biose skontrolovat napatia.
bude zla zakladna doska doska, pokial s tym nie su schopny nic urobit tam kde to skladali tak to bude urcite specializovana firma.

tu jedina rada znie zaniest to tam. a nech s tym uz konecne nieco urobia, doma to neorpavite, museli by ste mat vedla podobne pc a skussat vymenit komponenty. a to nejak doma nemate sancu.
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

RAM-ka je ok? toto robí aj ram-ka. hlavne to mrznutie počas kopírovania. nejaký softík na kontrolu teploty procesora by sa hádam zišiel nainštalovať. ten tiež ľúbi stopnúť počítač, keď sa prehrieva. sice je to intel a toto robia hlavne AMD, ale za pokus to stojí.
0 0
pawen pawen

pawen je offline (nepripojený) pawen

finly Pozri príspevok
HDD nevydava podla mna ziadne zvlastne zvuky.
Prevadzkovu teplotu chipsetu som v biose nenasiel.Nasiel som System Temperature - okolo 47C a CPU Temperature - okolo 55C.
asi to bude ono. system temperature bude teplota chipsetu. 47C je dosť vysoká. akú máš základnú dosku (výrobca/model) ? môžem skúsiť na jeho stránkach pohľadať nejaké technické informácie.
0 0
finly finly

finly je offline (nepripojený) finly

Základná doska je MB MSI 975X Platinum
0 0
caj caj

caj je offline (nepripojený) caj

skus urobiť nasledovne

štart / spustiť /
zadaj príkaz
chkdsk c: /f /v /r

potom si nastav v ovládacom (control) paneli správu napájania nanovo a ulož si ju pod názvom (nejaky svoj)

((takto sa odstráni zapisovanie správy napájania na poškodený sektor na disku)) - nič tým nepokazíš - iba dáš doporiadku HDD ......

daj vedieť či pomohlo
0 0
pawen pawen

pawen je offline (nepripojený) pawen

finly Pozri príspevok
Základná doska je MB MSI 975X Platinum

Podľa popisu som to typoval na chipset na doske, nakoľko ten má na starosti komunikáciu s diskami.
Podľa intelu by sa mala bežná teplota chipsetu dosky pohybovať do 45C. 47C teda nie je až tak veľa.
V BIOSE bývajú nastavené hodnoty teplôt, pri ktorých sa spustí nejaký ochranný mechanizmus.
Skúsil by som nainštalovať tento monitor http://www.hmonitor.net/ (je to trial verzia) a sledovať, aké tam boli teploty, keď PC zamrzne.

Nie som odborníkom na PC. Len mám podobný problém (tiež len pri intenzívnej práci s diskami, s dvd ...) so svojím PC. Mne to dokonca niekedy aj vyplo PC. Monitoringom som zistil vysoké teploty voči prednastaveným maximálnym v biose.
Práve som poupravoval chladenie, uvidím, či to bude stačiť.
0 0
finly finly

finly je offline (nepripojený) finly

Ten check disk som dal,ale neviem,kde je v ovladacom paneli sprava napajania.
0 0
finly finly

finly je offline (nepripojený) finly

Je mozne,ze vsetky tie problemy sposobil jumper?
0 0
tuxik senior tuxik senior

tuxik senior je offline (nepripojený) tuxik senior

podla toho kde bol ten jumper prehodeny ale nenapada ma, ktory by mohol sposobovat mrznutie, asi ziadny
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať