Zavrieť

Porady

Predaj s.r.o. - ohlasovacia povinnost

Dobry den,
chcela by som sa opytat, pri predaji s.r.o. - prevode podielu na inu osobu, ake povinnosti si mam ako byvaly spolocnik, konatel splnit ? Mam na mysli oznamovaciu povinnost voci DU o zmene konatela/spolocnika, ukoncenie registracii apod., oznamovacia povinnost voci socialnej poistovni, zdravotnych atd.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    EXACTOR s.r.o.
    Spoločník nekoná v mene spoločnosti, jeho práva a povinnosti voči spoločnosti sú ustanovené obchodným zákonníkom, poprípade spoločenskou zmluvou. Konateľ vzdaním sa funkcie, odvolaním alebo ak sa jeho funkcia skončila iným spôsobom má povinnosť a to v prípade ak spoločnosti hrozí vznik škody, upozorniť spoločnosť, aké opatrenia traba urobiť na jej odvrátenie. Čiže bývalý konateľ už v mene spoločnosti nekoná, má povinnosť upozorniť spoločnosť aké opatrenia je potrebné urobiť na jej odvrátenie. V podstate všetky oznámenia voči vymenovaným inštitúciám by mal vykonať štatutárny orgán spoločnosti a nie jej bývalý štatutárny orgán, v tomto prípade konateľ.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Lara07 Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcela by som sa opytat, pri predaji s.r.o. - prevode podielu na inu osobu, ake povinnosti si mam ako byvaly spolocnik, konatel splnit ? Mam na mysli oznamovaciu povinnost voci DU o zmene konatela/spolocnika, ukoncenie registracii apod., oznamovacia povinnost voci socialnej poistovni, zdravotnych atd.
    Dakujem
    Pri prevode obchodného podielu, pri zmene konateľa, sídla atď ja mám takú prax, že síce v spoločnosti už nefigurujem ako konateľ spoločnosti, ale keďže je v mojom záujme mať všetko na DÚ v poriadku, listom oznámim, že došlo v spoločnosti k zmenám (vypíšem ku akým všetkým) doložím Potvrdenie o zápise zmien, Osvedčenie o pridelení DIČ, resp. o pridelení IČ k DPH a list podpíšem ako odstupujúca konateľka. Ja osobne myslím, že takto to je v úplnom poriadku. Do konca keď mám Osvedčenia od klienta u seba, oznamujem to ja, nakoľko mám aj na podanie do OR plnú moc. Podľa mňa je dôležité splniť si oznamovaciu povinnosť. DÚ takéto podania plne akceptuje.

    Predaj s.r.o. - ohlasovacia povinnost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.