Zavrieť

Porady

živnosť

Ak začnem podnikať v oblasti PC, do koľkých dní od začatia podnikania je potrebné nahlásiť podnikanie Živnostenskému úradu?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    podľa mojich skúseností, najprv musíš mať živnostenský list, až potom môžeš začať podnikať. Nahlásenie - si prekladám do významu požiadanie živnostenského úradu o vydanie živnostenského listu - to trvá približne 30 dní. Takže ešte mesiac si počkáš, kým začneš podnikať.

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    Podľa mojich skúsenosti to netrvá tak dlho, ale to záleží odkiaľ pochádzaš. U nás ti vydajú ŽL do 1 týždňa.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Mne skôr záleží na tom, či môžem začať podnikať a až (asi) po 2 týždňoch podnikania to nahlásim na úrad. (To je pre mňa dôležité)

    Ďakujem vám za vaše reakcie.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Odporúčam tiež začať až po obdržaní ŽL. Mne sa ho podarilo vybaviť za 4 dni od podania žiadosti.

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    Každopádne podnikať možno začať až po zaevidovaní na Živnostenskom úrade. Aj z toho hľadiska, že ak chcete za svoje služby vystaviť faktúru musíte mať IČO a to Vám vydá Živnostenský úrad. Inak to bude nepovolené podnikanie.

    viktoria je offline (nepripojený) viktoria

    viktoria
    Podľa mňa Mickya zaujíma, či môže otvoriť prevádzku skôr, než to nahlási na Živnostenský úrad.

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Viktoria, máš pravdu.
    Mňa zaujíma to, že niekomu poskytnem moje služby, nahlásim sa na živn. úrad a až potom vystavím faktúru. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľnejšie.
    Ďakujem

    viktoria je offline (nepripojený) viktoria

    viktoria
    Tiež v tom nemám celkom jasno ale pokusim sa to vysvetliť:

    Ak chcem začať podnikať najprv si požiadám živnostenský úrad o vydanie živnostenskéhol listu, kde ako miesto podnikania mám uvedené svoje bydlisko.

    Až po vydaní ŽL môžem začať s podnikateľskou činnosťou. Ak chcem otvoriť napr. predajňu ,mám nahlásť živnostenskému úradu otvorenie prevádzky a dať autorizovať inšpekčnú knihu, až potom môžem začať s predajom.

    Uvažujem správne?

    Jaro M. je offline (nepripojený) Jaro M.

    Jaro M.
    Podľa živnostenského zákona vzniká oprávnenie prevádzkovať ohlasovaciu živnosť dňom ohlásenia na príslušnom úrade, pri koncesovanej živnosti je to dňom doručenia koncesnej listiny. Teda pri ohlasovacích môžeš podnikať dňom ohlásenia, ale fakturovať až po vydaní živnostenského listu, nakoľko dovtedy nemáš pridelené IČO. Živnostenský úrad má na vydanie ŽL 15 dní - najnovšie tuším len 7.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.