Zavrieť

Porady

Som teda poistená - nefunkčný system SP

Dobrý deň.
Dňa 9.7. som sa zaregistrovala ako dobrovoľne poistená osoba, nakoľko mi zaniklo 30.6. povinné poistenie ako SZČO. Dnes je 26.8. a stále nie som v systéme SP, nakoľko je zablokovaný a nie som vraj sama ( ale to je len neoficiálna informácia)
Na moju otázku, či som teda poistená a mám platiť odvody mi nikto nevedel, alebo nechcel odpovedať. ...a kompetentným, ktrorí by "mali" vedieť sa proste nedovoláte.
Viete niekto niečo o tejto situácii.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak máš potvrdený RLFO o tom, že si sa registrovala, potom sa nemáš čoho obávať. Si poistená.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    RLFO je potrebné si pozrieť či je v prehľade a musí byť "AKCEPTOVANÝ"
    potom je to v poriadku
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ivatom nerozumiem tvojej odpovedi...čo to znamená, "či je v prehľade a musí byť akceptovaný".
    Mám oskenovanú kópiu potvrdenú razítkom SP s dátumom.
    Napriek tomuto argumentu mi niektorí v SP povedali, že nie som poistená, keď nie som v systéme a niektorí boli len ticho.
    Tweety Určite je problém na ich strane, ešte nezaviedli prihlášku, bolo to aj TV, že majú v tom hokej.
    Ivatom aha
    Terezia13 keď je potvrdený - opečiatkovaný, tak registrácia platí
    ja podávam elektronicky RLFO, tam vidím, že je akceptovaný, to je tiež potvrdenie SP, že registrácia je v poriadku
      zbaliť

    Som teda poistená - nefunkčný system SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.