Zavrieť

Porady

Prenájom nebytových priestorov

Dobrý deň,prosila by som niekoho o urýchlenú radu ,týkajúcu sa prenájmu nebytových priestorov (účel služieb,obchodov...)...Zmenili nám nájomné zmluvy z dôvodu úpravy cien....ale zakomponovali nám tam podmienky s ktorými nesúhlasíme ,všetko je spísané ,,po vzájomnej dohode,, ku ktorej nedošlo,je to len ich návrh a nikoho sa nepýtali na názor....Ide o toto: vlastník budovy je mesto,správca a PRENAJÍMATEĽ je Mestská poliklinika,ktorá určila tieto podmienky:drobné opravy spojené s užívaním predmetu nájmu vykonájú nájomcovia na vlastné náklady ,tzn.do výšky 350 eur za jeden prípad,všetky náklady za vykonané revízie ( elektro.,blezkozv.,PO ,VTZ ) prefaktúrujú nájomcom v pomere podľa prenajatej plochy,nájomca súhlasí ,že bude vykonávať údržbu chodníka v zimných mesiacoch...Sú to možno banálne problémy ale myslím si, že v konečnom dôsledku nám ako nájomcom ,môžu veľmi uškodiť...má prenajímateľ právo takto sa zbavovať zodpovednosti za budovu ,ktorú má v správe od mesta?Pekne ďakujem za odpoveď...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Petra Jakušová Pozri príspevok
    Ďakujem za reakciu...bojíme sa toho,že nám dajú výpoveď z priestorov,a to nieje nič príjemné...ved si ani neviem predstaviť ako by sme realizovali odhrňanie snehu,keďže nás je tam 11 subjektov-skúsime protinávrh a uvidíme...(má obsahovať naše podmienky,návrhy....? )
    Áno, v protinávrhu by mali by Vaše návrhy.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    No ak s týmto nájomca nesúhlasí, nemôže to podpísať. A zrejme sa jedná o nejaké ordinácie. To sa mi zdá, ako keby napríklad sestrička mala ísť odhŕňať napadaný sneh ? To je ozaj hlúposť, to si musí majiteľ alebo správca zabezpečiť ! Nepodpísala by som a napísala protinávrh.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Petra Jakušová Pozri príspevok
    Dobrý deň,prosila by som niekoho o urýchlenú radu ,týkajúcu sa prenájmu nebytových priestorov (účel služieb,obchodov...)...Zmenili nám nájomné zmluvy z dôvodu úpravy cien....ale zakomponovali nám tam podmienky s ktorými nesúhlasíme ,všetko je spísané ,,po vzájomnej dohode,, ku ktorej nedošlo,je to len ich návrh a nikoho sa nepýtali na názor....Ide o toto: vlastník budovy je mesto,správca a PRENAJÍMATEĽ je Mestská poliklinika,ktorá určila tieto podmienky:drobné opravy spojené s užívaním predmetu nájmu vykonájú nájomcovia na vlastné náklady ,tzn.do výšky 350 eur za jeden prípad,všetky náklady za vykonané revízie ( elektro.,blezkozv.,PO ,VTZ ) prefaktúrujú nájomcom v pomere podľa prenajatej plochy,nájomca súhlasí ,že bude vykonávať údržbu chodníka v zimných mesiacoch...Sú to možno banálne problémy ale myslím si, že v konečnom dôsledku nám ako nájomcom ,môžu veľmi uškodiť...má prenajímateľ právo takto sa zbavovať zodpovednosti za budovu ,ktorú má v správe od mesta?Pekne ďakujem za odpoveď...
    neobávate sa výpovede z priestorov?
    SZČO-služby... Petra Jakušová
    Ďakujem za reakciu...bojíme sa toho,že nám dajú výpoveď z priestorov,a to nieje nič príjemné...ved si ani neviem predstaviť ako by sme realizovali odhrňanie snehu,keďže nás je tam 11 subjektov-skúsime protinávrh a uvidíme...(má obsahovať naše podmienky,návrhy....? )
    Pekný deň, prosím o radu.... mám prenajatý nebytový priestor na dobu neurčitú. Prevádzkujem pohostinstvo a nájomná zmluva je urobená tak, že prenajímateľ je oprávnený vypovedať nájomnú zmluvu do 7 dní z X dôvodov a ja som oprávnený vypovedať nájomnú zmluvu až po 24 mesiacoch so 6 mesačnou výpovednou lehotou. Priestory mám prenajaté už rok, ale musím zrušiť živnosť a prenajímateľ ma aj tak nechce pustiť a povedal, aby som túto prevádzku držal "načierno". Keď som mu vysvetľoval, že táto činnosť je naviazaná na Daňový úrad - registračná pokladňa, Colný úrad - povolenie predávania alkoholu atď, tak mi povedal, že si mám nájisť niekoho, na koho tú živnosť napíšem a že mám prevádzku "držať" ďalej, čo je samozrejme pre mňa neprípustné. Moja otázka teda znie, že keď musím teda živnosť zrušiť, stácam spôsobilosť na prevádzkovanie takéhoto podniku. Keď je v jednom z článkov nájomnej zmluvy napísané, že priestory sa prenajímajú "výlučne za účelom podnikania a to ohlasovacej živnosti - pohostinskej činnosti, stravovacích služieb a hudobno - zábavnej činnosti." , môžem zmluvu ako nájomca vypovedať bez ďalších konzekvencií v podobe pokút, pokiaľ nie sú uvedené v zmluve? Vopred ďakujem.

    Prenájom nebytových priestorov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.