Zavrieť

Porady

V čom začať podnikať 2

Poradte mi v com zacat podnikat, chcelo by to nejaky dobry napad, som uz dlhsi cas bez roboty a neviem sa pohnut dalej. Poradte mi prosim, dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    O tomto sa tu už písalo veľa. Ale zatiaľ nikto neprezradil tajný recept.
    Na to musíš prísť Ty sama.

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    Ty musíš vedieť v čom si dobrá, čo Ťa baví, v čom máš skúsenosti.
    Keď Ti niekto odporučí činnosť o ktorej nič nevieš, tak Ti to bude k ničomu, alebo sa napriek tomu do toho pustíš a pravdepobne sa popáliš (stratíš čas aj peniaze).

    Poobzeraj sa kde si a aké máš možnosti. Či tam niečo nechýba (predaj, služby).

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A po zvážení možnosti, ako radil Bastian, mala by si prerátať, že ako to vieš celé z finančnej stránky zrealizovať.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    ako zaúčtovať službu

    Mám na Vás jednu otázku, chcela by som sa opýtať ako zaúčtovať službu ktorú si dal spraviť živnostník ale dalej ju vyúčtoval zákazníkovi. Jedná sa o autoservis, dali spraviť na aute geometriu, ale...


    Porada: Jednoduché účtovníctvo 26-11-07, 08:24 PM Príspevkov: 2
    Úroky na bežnom účte
    Videní: 121
    Napísal janka2306
    Úroky na bežnom účte

    Chcela by som sa Vás opýtať kam sa zaúčtujú úroky na bežnom podnikateľskom účte a či sa poplatky za vedenie účtu a za transakcie účtujú ako prevádzková réžia?


    Porada: Podnikateľské nápady 20-11-07, 07:52 PM Príspevkov: 360
    V čom začať podnikať ??
    Videní: 67,564
    Napísal janka2306
    Re: V čom začať podnikať ??

    Ahojte,
    som uz dlhsie nezamestnaná a rozmyslam co by som mohla robit. Vie mi niekto poradiť v comsa oplati začat podnikat? dakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Dobrý postreh.
    Mamička na materskej Denisa Višňáková
    Ja som nad touto otázkou dumala minimálne 5 rokov a potom to prišlo samo od seba náhodou ma oslovila na ulici pani z fi Oriflame a zaregistrovala som sa a aj keď som približne vedela do čoho idem ani som len netušila že ma to začne tak baviť a približne po roku práce som si urobila kozmetický kurz a na budúci rok sa chystám ešte na kadernícky hoci som chodila na obchodnú akadémiu. Veľmi táto práca baví a momentálne si zariaďujem salóny a celkom dobre sa mi rozrastá klientela. Treba chodiť s otvorenými očami a na niečo určite prídete. Držím palce.

    janka2306 je offline (nepripojený) janka2306

    janka2306
    Som nezamestnaná, ale robim priateľovmu otcovi účtovníctvo, podotýkam ze je to zadarmo, preto rozmyslam co robiť kedze v tom uctovaní velmi dobrá nie som

    redie je offline (nepripojený) redie

    Hlavne začať.... redie
    vie mi niekto poradit, ci ak chcem podnikat formou internetoveho obchodu, musim mat toto uvedene aj v zivnostenskom opravneni?

    alebo mi stacia zivnosti tipu maloobchod, sprostredkovanie obchodu a sluzieb,...?

    pytam sa, lebo som si tam nic take nedala (s.r.o.)

    dakujem.
    Naposledy upravil redie : 12.12.07 at 14:36

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    redie Pozri príspevok
    vie mi niekto poradit, ci ak chcem podnikat formou internetoveho obchodu, musim mat toto uvedene aj v zivnostenskom opravneni?

    alebo mi stacia zivnosti tipu maloobchod, sprostredkovanie obchodu a sluzieb,...?

    pytam sa, lebo som si tam nic take nedala (s.r.o.)

    dakujem.
    Stačí maloobchod, prípadne veľkoobchod. Forma predaja nie je smerodajná.
    Hrubo označené, a hlavne to v zátvorke, nerozumiem.

    redie je offline (nepripojený) redie

    Hlavne začať.... redie
    no jedna sa o podnikanie SRO-čky

    a "nic take som si tam nedala" - nemam ziadny predmet podnikania, hovoriaci o internetovom obchode.

    su s internetovym obchodom spojene dake INE registracie, alebo nahlasovacky?

    dakujem
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Ujalo by sa toto na Slovensku? V Japonsku je to údajne veľká móda...myčka na zvieratá, celá procedúra trvá cca 30 minút a zaplatíte za to asi 8,-EUR, ja sama mám asi 20-kg-vého psa a keď
    ho kúpeme, to sú úplne galeje, ja by som s radosťou zaplatila za
    také niečo túto sumu určite, len nie som si istá, či by sa neohlásili
    ochranári, v prílohe je video, mne sa to nezdá až také surové...
    http://news.bbc.co.uk/2/hi/asia-pacific/8571591.stm

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    uz som to videla a jedine co ma napadlo bolo, ze toto by som svojmu psovi nikdy nespravila. uz dost ze ludia obliekaju psov do swarowski obojkov a obleckov od vymyslu sveta, dokonca topanky na psovi uz som videla... pes je zviera a nie je stavany na takuto psychicku zataz.

    jomanko je offline (nepripojený) jomanko

    jomanko
    To by som chcel vedieť aj ja ale keď na niečo dobre prídeš alebo ja tak sa ozveme zatiaľ držím palce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.