Zavrieť

Porady

Zalozca a zalozny dlznik -vysvetlenie pojmov.

Potrebovala by som laicky vysvetlit tieto 2 pojmy, jedna sa o firmu, ktora ma vykonat urcite sluzby a nasli sme, ze je aj zalozcom, aj zaloznym dlznikom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Záložca je osoba, ktorá nechala zriadiť záložné právo na svoj majetok na úver, ktorý mohol byť poskytnutý aj inej osobe (Pr. Firma A chce úver, ale banka vyžaduje zriadenie záložného práva na nehnuteľnosť, ktorú firma A nemá. Firma A sa však dohodne s firmou B, že firma B poskytne svoju nehnuteľnosť ako záloh. Firma B je teda záložca, firma A záložný dlžník).
    Záložný dlžník - dlžník z úveru, ktorý je krytý záložným právom
    alaya1 Je tu taka vec, ze teraz som zistila, ze zalozca a zalozny dlznik su 2 srocky. myslela som, ze je to ta ista eserocka, len teraz pozeram, ze nie, lebo v nazve maju malicku zmenu, co si nikto ani nevsimne-v strede slova medzeru. Ale ludia su v obidvoch srockar rovnaki. Takze, len adresy su ine, je to podla mna fiktivne, mam pravdu?

    Zalozca a zalozny dlznik -vysvetlenie pojmov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.