Zavrieť

Porady

Prídel do SF.

V akej výške tvorí n.o. povinný a ďalší prídel do SF, svoju činnosť začala od 10/2006 ?
Ďakujem !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    raya1
    V akej výške tvorí n.o. povinný a ďalší prídel do SF, svoju činnosť začala od 10/2006 ?
    Ďakujem !
    povinný = 0, 6% z hrubých miezd (za mzdu sa nepovažuje náhrada mzdy, odstupné, odchodné, cestovné náhrady, príspevky zo SF, výnosy z kapitálových podielov alebo obligácií, náhrada za pracovnú pohotovosť, ako ani iné plnenia poskytované zamestnancom zo zisku po zdanení a odmeny na dohody)

    K ďalšiemu prídelu pozri tu:
    http://www.porada.sk/showthread.php?p=307775#post307775
    Naposledy upravil Paula : 06.10.06 at 10:05

    raya1 je offline (nepripojený) raya1

    raya1
    Ďakujem za odpoveď Paula, takže zoberiem predpokladané hrubé mzdy od 10 - 12/2006, a do 15. dňa v mesiaci odvediem 0,6% povinný prídel - tak?
    Nemusíme tvoriť ďalší prídel - v tom prípade budeme prispievať zamestnancom z povinného prídelu len na stravu ?
    Musí mať SF osobitný účet, ak nie - kde zaúčtujeme poplatky za vedenie účtu ?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    raya1
    Ďakujem za odpoveď Paula, takže zoberiem predpokladané hrubé mzdy od 10 - 12/2006, a do 15. dňa v mesiaci odvediem 0,6% povinný prídel - tak? Nemusíš ho vytvoriť ihneď za 3 mesiace, môžeš ho tvoriť zo skutočných súm pri výpočte miezd za konkrétny mesiac.
    Nemusíme tvoriť ďalší prídel - v tom prípade budeme prispievať zamestnancom z povinného prídelu len na stravu ? Áno, predovšetkým ho použiješ na prispievanie na stravovanie.
    Musí mať SF osobitný účet, ak nie - kde zaúčtujeme poplatky za vedenie účtu ? Nemusíš mať osobitný účet, môžeš si urobiť "druhú pokladňu"
    odpoveď v modrom

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    raya1
    Ďakujem za odpoveď Paula, takže zoberiem predpokladané hrubé mzdy od 10 - 12/2006, a do 15. dňa v mesiaci odvediem 0,6% povinný prídel - tak?
    Nemusíme tvoriť ďalší prídel - v tom prípade budeme prispievať zamestnancom z povinného prídelu len na stravu ?
    Musí mať SF osobitný účet, ak nie - kde zaúčtujeme poplatky za vedenie účtu ?
    OSobitný účet v banke nemusíš mať. V účtovníctve na SF použiješ účet 472.

    raya1 je offline (nepripojený) raya1

    raya1
    Tweety, ale my sme n.o - tvorba SF bude 527/912.
    Čo si myslela účtom 472 - celkom tomu nerozumiem ?
    Ako zaúčtujem bankové poplatky ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    raya1
    Tweety, ale my sme n.o - tvorba SF bude 527/912.
    Čo si myslela účtom 472 - celkom tomu nerozumiem ?
    Ako zaúčtujem bankové poplatky ?
    Joj, nevšimla som si, že si neziskový sektor. Tak potom účet pre nezisk.sektor, podľa tvojej osnovy.Nepoznám účtovanie v takýchto organizáciach. Prepáč, ešte raz.Ale v ost. org. -ziskovkách účtujeme poplatky na 568, neviem, či máš takýto aj v tvojej osnove.

    raya1 je offline (nepripojený) raya1

    raya1
    Prosím o konkrétny príklad účtovania tvorby a čerpania SF v n.o., ak SF nemá samostatný účet.
    Ď.

    martina 11 je offline (nepripojený) martina 11

    martina 11
    som sice tiež len začiatočnik, ale mne to robi soft takto:
    predpis tvorby SF: 527/956
    uhrada z hl. pokladne 261/211-HP
    príjem do pokladne SF 211-SF/261

    raya1 je offline (nepripojený) raya1

    raya1
    Prosím bližšie vysvetliť účtovanie SF, keď ni je samostatný účet na SF.
    úhrada z hlavnej pokladne 261/211-HP ?
    príjem do pokladne SF 211-SF/261 ?
    Ďakujem !

    martina 11 je offline (nepripojený) martina 11

    martina 11
    ja mam osobitne zriadenu samostatnu pokladňu soc.fondu. - nemusi byť v skutočnosti, len papierovo (aspoň pokiaľ sa nechysta kontrola). A vlastne urobiš prevod z tej hlavnej pokladne do pokladne soc.fondu cez peniaze na ceste. To je všetko - dufam, že som to napisala pochopiteľne, lebo vo vysvetľovani mam niekedy problemy

    raya1 je offline (nepripojený) raya1

    raya1
    Martina prepáč, ale potrebujem to vysvetliť "po lopate", ja som z toho ..........
    Ak mám BÚ 211 + výpis, tvorba SF, čerpanie SF napr. na str. lístky,............
    Ako sa to prejaví - neprejaví vo výpise BÚ, interné doklady atď.

    martina 11 je offline (nepripojený) martina 11

    martina 11
    No ale ty nemaš osobitný účet v banke na SF, takže si otvoriš novu pokladňu SF 211-SF. Potom urobiš prevod buď z hl.pokladne na tento nový účet 211-SF, alebo daš prikaz z BU 221 na 211-SF (cez 261). A ostatne robiš ako som už písala, predpis 527/956, úhrada do pokl. SF:211-SF/211-HP. atĎ

    Ferko je offline (nepripojený) Ferko

    Ferko
    Nevadí, že nemáš účet v banke. Peniaze z tvorby však v banke máš - až kým ich nevyčerpáš. T.j. vytvor si na 211 analytiku SF a účtuj si SF na tejto analytike - zákon hovorí, že prostriedky SF sa evidujú na osobitnom účte (nemusí byť fyzický bankový účet) - cez pokladňu sa mi to nezdá - a ak si nevyčerpám celú tvorbu SF, ako preukážem hotovosť vo výške zostatku SF? V banke sa to zleje dohromady.
    Tvorba - 527 / 956
    Prevod prostr. 211 SF / 211 b.ú
    Čerpanie 956 / 211 SF

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Ferko, celkom dobre nerozumiem tomu čerpaniu cez posledny zapis ktory si uviedol - 956/211 SF. Mam peniaze zo SF na samostatnej analytike a chcem cast z nich pouzit na prispevok na stravne pre zamestnancov. Vies mi prosim blizsie vysvetlit to cerpanie cez 956/211 SF ? Kedze prispevok zo socialneho fondu by malo byt nepenazne plnenie pre zamestnancov ja by som si asi previedla peniaze zo 211 SF cez 261 na normalny ucet 211 HP a potom co s uhradou za stravne listky ? Nejak mi to nejde do hlavy :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.