Zavrieť

Porady

Umlcanie Dedicstva

Dobry den vám prajem!
Mal by som otázku , pred mesiacom mi zomrel stary otec.
To ze bolo decicne konanie som sa dozvezel asi tyzden po konaní.
Zdedili sme Ja,moja setra a moja babka (dedova manzelka) pozemky.
Moja sestra povedala notarke ze ja tie pozemky nechcem a ze ona to daruje mojej babke.
pritom ja som vobec ani nevedel ze som nieco zdedil.
Preto sa pytam ako je to mozme ze niekto v mojom mene povedal ze ten majetok nechcem.
Raz sa uz stal taky prípad ze so sestrou sme zdedili po mojom otcovi dom a nejaky pozemok,ja som to daroval mojej sestre a ona mi subovala ze ma vyplati, je to uz cca 3 rok a nevidel som ani cent.
je to dost zlyy pocit ked ta vlastna rodina klame.
teraz sa tomu chcem vyhnut a preto sa pytam ze co mozem urobit teraz ak niekto v mojom mene povedal ze ja ten majetok nehcem. a nebol som povolany na dedicne konanie.
Dakujem za odpoved/e!

Pekny den!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Zisti si, ktorý notár bol poverený prejednaním dedičstva. Mesiac po smrti ešte nemohlo prebehnút dedičské konanie. Povereného notára zistíš na miestnom súde.

    Potom zavolaj notárovi a opýtaj sa ho, kedy bude sa uskutoční dedičské konanie.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    takže treba sa zúčastniť DK - predvolanie dostaneš, alebo sa môžeš nechať niekým zastupovať.
    pretože ak starý otec zomrel pred mesiacom, tak pochybujem, že prebehlo DK - to len zatiaľ notár kontaktoval príbuzného (kto vybavoval pohreb) - a tam si upresnili, že kto sú oprávnené osoby a tiež aký asi bol majetok .
    určite nestačí, že tvoja sestra povie notárke, že pozemky nechceš - na to by musela mať splnomocnenie od teba .
    poštuduj na webe o dedení - napr https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...d9BVqyfYUtKgRQ
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    David Bdnar Dakujem,ale ja zijem v zahranicí,postu dostavam k mojej babke,ak oni sfalsovali moj podpis,alebo napisali splnomocnenie? tak co mozem urobit?
    Katy a R pozrieš si okresný súd príslušný - podľa dedkovho bydliska, tam si pozrieš podľa dátumu úmrtia - ktorý notár to dostal na prejednanie - a určite získaš na webe kontakt naňho (keď to ja storočná korytnačka zvládnem, tak ty ľavou zadnou).
    a nemysli si, že len tak mírnix-dírnix si môžu falšovať podpisy a doklady (samozrejme, že všeličo sa stáva)
    branislavp Aj ja riešim podobný prípad. Aj keby bolo už po dedičskom konaní, môžeš dedičské rozhodnutie napadnúť do troch rokov od nadobudnutia právoplatnosti.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.