Zavrieť

Porady

HPP + DOHODA

Dobry den, chcela by som sa opytat, ak mi vie niekto poradit:
Zamestnanec zamestnany na HPP bude pracovat zaroven aj dohodu v tej istej spolocnosti. Moze tato dohoda byt v jednej vyplatnej paske s HPP, alebo radsej to mam rozdelit do dvoch vyplatnych pasok? Ako je to potom s vykazom do Socialnej poistovne? Uvadza sa tam takyto zamestnanec 1x alebo 2x.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Dá sa tak aj tak. Doporučoval by som jednu pásku, a to kvôli výpočtu preddavku na daň, základ dane zo závislej činnosti je totiž súčtom príjmu z HPP i z dohody.

    Na výkaze do SP určite nevadí, keď tam bude uvedený len 1 x.

    marion je offline (nepripojený) marion

    szčo účtovníčka marion
    Riesila by som to presne ako napisal pan Mihal a nad druhou moznostou by som sa ani nezamyslala pokial by som nemala s tym problemy ako v softe Pohoda, ktora to nedokaze riesit v jednom celku.

    Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

    Jana2004
    Ja by som trošku polemizovala. Overené mám v Soc.poisťovni, že by to mali byť dva riadky vo výkaze a a teda aj dve pásky s výplatou. Jeden príjem by nemal ovplyvňovať druhý. A keď som robila 1 výpl. pásku, zamestnanec bol zvýhodňovaný v dov. priemere, čo by ma veľmi netrápilo. Ale čo keby to trápilo daň.kontrolu, ktorá by mohla polemizovať o neoprávnenom zvyšovaní nákladov. I keď na druhej strane, kto by to z nich prerátaval. Neviem. Asi je to na vlastnom výbere. Ale ja robím 2 výpl. pásky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.