Zavrieť

Porady

FA za neobjednané služby

Všetkým želám pekný deň,

potrebujem pomôcť v záležitosti FA, ktorá nám bola doručená a fakturujú nám poskytnuté služby. My sme si žiadne služby neobjednali a neboli nám poskytnuté.
Domnievam sa, že treba podať nejakú písomnú námietku na FA, nakoľko bola doručená doporučene. Ak by mi niekto vedel pomôcť naformulovať takúto námietku, bola by som veľmi vďačná.
Daľšia otázka je, ako takúto Fa dať do účtovníctva, lepšie povedané, ako ju negovať.

Budem veľmi vďačná, ak mi niekto poradí, hlavne čo sa týka tej námietky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Nie som uctovnik, ale ak ide o preukazatelne dodavky (napr. dodanie tovaru s potvrdenim prevzatia a pod) a druha strana nema potvrdenie o dodani takehoto niecoho (podpisane nieco), by som tu fakturu zahodil.
    Alebo by som im zo srandy poslal fakturu na trilion milionov za vymyslenu sluzbu, tiez doporucene.

    Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

    Marti.ka
    Ja by som tam zavolala a žiadala nejaké potvrdenie s podpisom, že tie služby boli objednané a vykonané. Ušetríš tým problémy sebe aj im, ak si preveríš, kde je pravda.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    annette
    Všetkým želám pekný deň,

    potrebujem pomôcť v záležitosti FA, ktorá nám bola doručená a fakturujú nám poskytnuté služby. My sme si žiadne služby neobjednali a neboli nám poskytnuté.
    Domnievam sa, že treba podať nejakú písomnú námietku na FA, nakoľko bola doručená doporučene. Ak by mi niekto vedel pomôcť naformulovať takúto námietku, bola by som veľmi vďačná.
    Daľšia otázka je, ako takúto Fa dať do účtovníctva, lepšie povedané, ako ju negovať.

    Budem veľmi vďačná, ak mi niekto poradí, hlavne čo sa týka tej námietky.
    Vrátila by som predmetnú fa s listom, že sme si služby uvádzané vo fa neobjednali. Ak nedošlo k dodaniu-služby neboli poskytnuté, fa nepatrí do účtovníctva.

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    annette
    Všetkým želám pekný deň,

    potrebujem pomôcť v záležitosti FA, ktorá nám bola doručená a fakturujú nám poskytnuté služby. My sme si žiadne služby neobjednali a neboli nám poskytnuté.
    Domnievam sa, že treba podať nejakú písomnú námietku na FA, nakoľko bola doručená doporučene. Ak by mi niekto vedel pomôcť naformulovať takúto námietku, bola by som veľmi vďačná.
    Daľšia otázka je, ako takúto Fa dať do účtovníctva, lepšie povedané, ako ju negovať.

    Budem veľmi vďačná, ak mi niekto poradí, hlavne čo sa týka tej námietky.
    Stačí veľmi jednoducho napísať krátky sprievodny list, s textom "vraciame vám faktúru č. ..., pretože fakturované služby sme si od Vás neobjednali, ani z vašej strany neboli vykonané". Faktúru z uvedeného dôvodu považujeme za bezpredmetnú.
    S pozdravom XY
    K sprievodnému listu pribaliť aj uvedenú faktúru.
    Niektoré firmy takýmto spôsobom skúšajú, či klient zaplatí alebo nie. Tie serióznejšie ale na fa uvedú, že "v prípade nezáujmu o tieto služby považujte faktúru za bezpredmetnú". Ak je to tiež takýto prípad, nemusíš urobiť vôbec nič.

    FA za neobjednané služby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.