Zavrieť

Porady

danovy doklad k prijatej zalohovej platbe

Dobry den,
chcela by som sa poradit - ak mate niekto skusenost:
mame internetovy obchod, v decembri sme prijali platbu za tovar, ktory bol na objednávku,vystavila som v Pohode-JU zalohovu fakturu, nasledne...kedze som vedela,ze to potvra dlhsie,vystavila som aj danovy doklad k prijatej zalohe - hodilo mi to do interných dokladov.

Ako mam postupovat v roku 2009?Vystavila som uz riadnu fakturu s DPH (tovar bol dodany), sparovala som si ju so zalohovou fakturou,len neviem,ako dalej,lebo v internych dokladoch mam este danovy doklad,na ktorom som priznala DPH este v decembri 2008.
Prosim o radu.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Klára2 je offline (nepripojený) Klára2

    Klára2
    Môj používaný postup je nasledovný :
    1. Vystavím zálohovú fa
    2. Pri prijatí platby - likvidácia zálohovej fa
    3. Vystaviť daňový doklad (z ponuky ZÁZNAM)
    4. Vystavenie ostrej fa - s DPH + odpočet zálohy ( z ponuky ZÁZNAM), prenesiem zálohovú fa aj s položkami.
    Skontrolujem, či v ostrej faktúre je položka UHRADENÁ ZÁLOHA vyčíslená s DPH, ak nie je, upravím, aby bola s DPH.
    Ešte kontrola v náhľade tlač. zostavy, či je vyčíslená DPH správne, presnejšie znížená o DPH zo zálohy.
    V ostrej fa v poznámkach len pre info uvázdam text napr.: Faktúra 27IN0112 (na účely DPH) k prijatej zálohe na základe úhrady zálohovej faktúry č. 30/Z/2007 vystavená 19.12.2007

    Klára2 je offline (nepripojený) Klára2

    Klára2
    zabudla som spomenúť, že po vystavení interného dokladu vstupuje DPH vo vašom prípade do r. 2008 a DPH z vydanej ostrej fa do januára - na faktúre je DPH len vo výške , ktorá odpovedá rozdielu DPH celkom a DPH z prijatej zálohy

    Vivi je offline (nepripojený) Vivi

    Vivi
    ja to robim presne tak ako vy - uplne tak isto,akurat ma zmiatlo,ze mi pri preklopeni roka 2008 na 2009 prenieslo vsetky tie danove interne doklady do roku 2009, kazdy v sume nula,cize ich mam vsetky v internych dokladoch... je to ok?
    Naposledy upravil Vivi : 20.02.09 at 09:48

    danovy doklad k prijatej zalohovej platbe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.