Zavrieť

Porady

Nemocenské

Ahoj poraďáci všimla som si že program money mi pri spracovaní mzdy zamestnanca dal VZ na nemocenské 679,56 zamest.mal hrubú mzdu 1785,72eur je to dobre? alebo je to haluz? robím s ním prvý krát a už som nešťastná už som všetko povytláčala...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    rommy Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci všimla som si že program money mi pri spracovaní mzdy zamestnanca dal VZ na nemocenské 679,56 zamest.mal hrubú mzdu 1785,72eur je to dobre? alebo je to haluz? robím s ním prvý krát a už som nešťastná už som všetko povytláčala...
    Vymer.základ sa počíta z predch. kal. roku - ak pracovný pomer v tomto roku trval.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    rommy Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci všimla som si že program money mi pri spracovaní mzdy zamestnanca dal VZ na nemocenské 679,56 zamest.mal hrubú mzdu 1785,72eur je to dobre? alebo je to haluz? robím s ním prvý krát a už som nešťastná už som všetko povytláčala...

    Vyskúšaj si to vypočítať niekde mimo na papieri, či Ti toľko vyjde, nie cez program. Rozhodujúce obdobie Ti napísala Veronika.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Mne to vychádza na 85,0342 eur.

    Výpočet: VZ (hrubá mzda ) : počet kalendárnych dní nemoc.poist.v rozhodujúcom období.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Nie myslím odvod nemocenského mi rátal z VZ 679,56 a hrubú mzdu mal 1785,72 nie je max.VZ pre odvod nemocenského 1003,09?
    asi som sa zle vyjadrila prepáčte.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pozor ešte na mx. VZ na nemocenské, do 30.6.09 je 1003,09€ - nemôžeš brať do úvahy celú hrubú mzdu.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    Lenka1979 Pozri príspevok
    Mne to vychádza na 85,0342 eur.

    Výpočet: VZ (hrubá mzda ) : počet kalendárnych dní nemoc.poist.v rozhodujúcom období.

    Opravujem, neviem odkedy je na PN, čiže počet dní bude iný. Ospravedlňujem sa.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Ale ja nepočítam PN rátam odvod na nemoc.poistenie tam sa odvod (1,4%) ráta na dni? čiže dám max.VZ/kal.dni*počet dní v zamestnaní?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    rommy Pozri príspevok
    Ale ja nepočítam PN rátam odvod na nemoc.poistenie tam sa odvod (1,4%) ráta na dni? čiže dám max.VZ/kal.dni*počet dní v zamestnaní?
    ano 1003,09 : 31 x 21

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Tak to mi odlahlo to som vôbec nevedela že sa to takto počíta na dni a to sa ráta takto len u toho kto mal väčší VZ ako maximálny VZ? lebo pri ostatných mi to rátalo normal z ich hrubej mzdy a nastúpili 18.05.2009...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.