Zavrieť

Porady

kurzový rozdiel v Alfe

Ako treba zaúčtovať kurzový rozdiel vo val. pokladni v Alfe? Skúšam, skúšam ale nijak sa mi to nepodarilo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janna je offline (nepripojený) Janna

    Janna
    Ak sa v peňažnom denníku nastavíš na valutovú pokladňu, vedľa je ikona "kurzové rozdiely" , kde je presný návod, ako to urobíš. Podľa toho postupu v 4.bode zostane kuzrový rozdiel buď strata alebo zisk, čo účtujem ako uzávierkovú operáciu cez interné doklady (iný zdaniteľný príjem - kurz. zisk, prevádzková réžia - kurz.strata).
    j.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    ja tiež, len som to ešte nestihla urobiť, bo mám v tom zatiaľ maličký bordel

    UCET je offline (nepripojený) UCET

    UCET
    jess
    ja tiež, len som to ešte nestihla urobiť, bo mám v tom zatiaľ maličký bordel
    ked iba maličky

    viktoria je offline (nepripojený) viktoria

    viktoria
    Konečne sa mi to podarilo urobit. Nechapala som preco mam cely zostatok vydat a potom vlozit. V inych programoch sa mi automaticky vypocita kurzovy rozdiel, a zaúčtuje sa to len cez interný doklad.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    jess
    ja tiež, len som to ešte nestihla urobiť, bo mám v tom zatiaľ maličký bordel
    ..no, už som si upratala ten maličký bordel vo valutách a pri CZK mi vyšiel kurzový rozdiel 0. Je to možné ?! A ešte som si všimla, že aj keď som išla podľa návodu, tak mi neporobilo zvyšné 3 červené kvačky

    .. pri USD som mala zostatok 0 a tam mi to vyšlo OK a aj mi všetky červené kvačky porobilo

    ... a ešte sa spýtam... "zadajte kurz NBS z 31.12. stred .. t.j. zadávate kurzový rozdiel 31.12. alebo, čo je za tým ten priemer ?
    Naposledy upravil jess : 11.02.05 at 07:17 Dôvod: oprava

    UCET je offline (nepripojený) UCET

    UCET
    jess
    ..no, už som si upratala ten maličký bordel vo valutách a pri CZK mi vyšiel kurzový rozdiel 0. Je to možné ?! A ešte som si všimla, že aj keď som išla podľa návodu, tak mi neporobilo zvyšné 3 červené kvačky

    .. pri USD som mala zostatok 0 a tam mi to vyšlo OK a aj mi všetky červené kvačky porobilo

    ... a ešte sa spýtam... "zadajte kurz NBS z 31.12. stred .. t.j. zadávate kurzový rozdiel 31.12. alebo, čo je za tým ten priemer ?
    kurzovy rozdiel pri CZK 0 to sa mi moc nezda.

    moc som nepochopil tu poslednu otazku mozes troska presnejsie?

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    no, prišiel na psa mráz ako sa hovorí ....

    robím koncoročné kurz.rozdiely v ALFe - česká pokladňa
    kurz k 31.12. dávam 1,271 - pozri prosím ťa na www.nbs.sk či som dala dobre.
    Zostatok mám v pokladni 203,60CZK ... teraz, ked si otvorím kurz.rozdiely,tak tam
    1. / vložím kurz 1,271 ................ spraví červenú kvačku OK
    konečný kurz mám 2,0001
    kurz.rozdiel 148,45

    2./... zostatok teda 203,60CZK dám ako "Iný výdaj" s kurzom 1,271 ... to je OK...ale kvačku neurobí ????!

    keď teraz pozriem kurz.rozdiely, tak mám konečný kurz 1484455,0 ??? a kurz.rozdiel ostáva 148,45

    3./... teraz dám "iný príjem" 203,60CZK s kurzom 2,0001 .... zase neurobí kvačku ..... potom mi vychádza konečný kurz znova 1,271 a kurzový rozdiel je len čisté + ????????!

    ..ked dám ako konečný kurz 1484455 vyhadzuje mi miliony-blbosti a opať mám kurz.rozdiel čisté +

    v konečnom dôsledku mám len pri 1./ bode kvačku

    Ked som robila dolárovú pokladňu, robila som presne tak isto a tam mám všetky 4 kvačky, tak kde potom robím chybu poraď prosím, ak vieš !
    Vďaka.

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    Skús sa pozrieť v peňažnom denníku vpravo do salda, či nemáš niekde účtované, resp. vydávané do mínusu, lebo v tom prípade program nevie správne urobiť na konci roka kurzové rozdiely. Nič iné ma nanapadá, prečo by Ti to správne nevypočítal.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    už to mám konečne OK. Písala som do Krosu email aj s databázou a našli mi v počiatočných stavoch jeden riadok voľáke nezmysly, ktoré vôbec neviem ako sa tam pri prechode z r.2003 dostali. Vymazala som si to a je to už v poriadku.

    GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

    GABRIELA
    Aj ja sa trápim s koncoročnými KR v ALFE. Program mi napísal, že mám jednu položku mínusovú a to nie je správne. Ale čo mám robiť keď mi podnikateľ prešiel na devízovom účte do nepovoleného debetu v 10/04. Potom to vyrovnal ale si až o mesiac.

    Čo s tým???

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    GABRIELA
    Aj ja sa trápim s koncoročnými KR v ALFE. Program mi napísal, že mám jednu položku mínusovú a to nie je správne. Ale čo mám robiť keď mi podnikateľ prešiel na devízovom účte do nepovoleného debetu v 10/04. Potom to vyrovnal ale si až o mesiac.

    Čo s tým???
    Ja by som asi kôli vypočítaniu KR a kôli správnemu prechodu do nového roka by som to vyrovnala, aby tam ten mínus nebol a potom by som to prípadne vrátila späť

    GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

    GABRIELA
    Na účte neviem vyrovnať mínusový zostatok, ale nakoniec som zistila že program z toho jedného obratu nevypočítal KR vúbec, ale keďže bol na konci roka plusový zostatok , tak sa to vyrovnalo na konci roka a zaúčtovala som to v koncoročnom zúčtovaní KR.

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    GABRIELA
    Na účte neviem vyrovnať mínusový zostatok, ale nakoniec som zistila že program z toho jedného obratu nevypočítal KR vúbec, ale keďže bol na konci roka plusový zostatok , tak sa to vyrovnalo na konci roka a zaúčtovala som to v koncoročnom zúčtovaní KR.
    no super, tak je to OK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.