Zavrieť

Porady

Prosím o radu-neverný manžel

Mám 48, môj muž 50 rokov. Teraz sa zaľúbil do svojej 25 ročnej podriadenej. My máme deti vo veku 26 a 27 rokov. Vôbec sa so mnou nerozpráva, a keď musí tak to vraví s nenávisťou, som preňho vzduch, domov chodí veľmi neskoro, povedal mi vraj že ho odmietla skrz mňa, ale ja si myslím že ho len zneužívala, mala výhody v práci, robil čo jej na očiach videl. Chodili spolu na obedy, večere, kávičku, pozývala ho na diskotéku!!! Ľúbim ho, ale som bezradná, neviem čo robiť. Mám čakať? Som už psychicky na dne. Mali sme sa radi, viem to, keď sme šli spať tak len spolu,držal ma za ruku.. milovali sme sa, ale od januára nie, moje myšlienky sú zúfalé..Ďakujem
Naposledy upravil arizona : 25.08.09 at 11:42 Dôvod: spresnenie
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

vivika Pozri príspevok
Mám 48, môj muž 50 rokov. Teraz sa zaľúbil do svojej 25 ročnej podriadenej. My máme deti vo veku 26 a 27 rokov. Vôbec sa so mnou nerozpráva, a keď musí tak to vraví s nenávisťou, som preňho vzduch, domov chodí veľmi neskoro, povedal mi vraj že ho odmietla skrz mňa, ale ja si myslím že ho len zneužívala, mala výhody v práci, robil čo jej na očiach videl. Chodili spolu na obedy, večere, kávičku, pozývala ho na diskotéku!!! Ľúbim ho, ale som bezradná, neviem čo robiť. Mám čakať? Som už psychicky na dne. Mali sme sa radi, viem to, keď sme šli spať tak len spolu,držal ma za ruku.. milovali sme sa, ale od januára nie, moje myšlienky sú zúfalé..Ďakujem
Ja mám skúsenosti z mojho okolia- toto spravil jeden moj známy, tiež 50-tnik sa zrazu zaľúbil do nejakej mladej dievčiny a jeden večer si dal nastúpiť do pozoru rodinu a oznámil,že odchádza, ale situácia sa nakoniec vyvinula tak, že na to doplatil-mladá ho nechala a teraz býva sám-už sa nedá vrátiť do stavu ako to bolo predtým a podľa mňa to aj ľutuje...Inak čo viem, tak veľa chlapov sa zblázni v 50-tke-neviem, je to asi nejako geneticky dané, chcú si asi niečo dokázať-takže asi proti tomu nič nenarobíš,ale neboj sa tá 25-ťka ho určite nebude milovať dlho a určite ho nechá a vtedy budeš na koni ty...
Samozrejme, že mladá to robí len kvoli výhodam v práci-aká to može byť veľká láska, keď muž je raz tak starý ako ona...-len on to nevidí a myslí si,že ako ho ona miluje,ale to si len myslí...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Tu je každá rada drahá, mali ste pekný vzťah ako píšeš, stav na toto. Je medzi nimi príliš veľký vekový rozdiel , zrejme keď mala výhody v práci tak to naozaj mohla využívať, alebo aj pokiaľ je tvoj manžel atraktívny mohla sa doňho zamilovať. Skús manželovi vysvetliť že ho máš rada, že nechceš aby ste sa rozišli, že naňho stále budeš čakať aby sa rozhodol popremýšľal nad tým čo ste prežili, ako ste sa mali radi. Možno si uvedomí. Možno že časom príde aj nedozorumenie medzi nimi dvoma a on sám uvidí že nieje jednoduché byť s mladou žabkou. Pokiaľ býva ešte u teba tak to ide. Viem že je to ťažké, ale ty sa musíš držať netráp sa, lebo to bude na tebe príliš vidieť, skús si zájsť k dobrej kaderníčke,kozmetičke, kúp si niečo na seba pekné v čom budeš vypadať sexi a pohľadne.
Nájdi si neakú záľubu, niekam choď, možno si objednaj neaký víkendový pobyt v kúpeľoch kde sa ti zregeneruje telo aj myseľ a ak sa vrátiš pekne nahodená domov, možno že si aj tvoj manžel veľa vecí uvedomí. Hlavne sa netráp aj tak všetko bude ako má byť.
Ak by to náhodu nevyšlo, tak sa musíš držať, máš predsa deti, oni ťa budú potrebovať vždy, či majú 27, 40, rokov. Mama je len mama.
Prajem veľa šťastia
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

...s prepáčením: "Potom sa už môže v riť bozať!" - on

Ospravedlňujem sa za výraz, ale nedalo mi nereagovať!
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

HankaS Pozri príspevok
Tu je každá rada drahá, mali ste pekný vzťah ako píšeš, stav na toto. Je medzi nimi príliš veľký vekový rozdiel , zrejme keď mala výhody v práci tak to naozaj mohla využívať, alebo aj pokiaľ je tvoj manžel atraktívny mohla sa doňho zamilovať. Skús manželovi vysvetliť že ho máš rada, že nechceš aby ste sa rozišli, že naňho stále budeš čakať aby sa rozhodol popremýšľal nad tým čo ste prežili, ako ste sa mali radi. Možno si uvedomí. Možno že časom príde aj nedozorumenie medzi nimi dvoma a on sám uvidí že nieje jednoduché byť s mladou žabkou. Pokiaľ býva ešte u teba tak to ide. Viem že je to ťažké, ale ty sa musíš držať netráp sa, lebo to bude na tebe príliš vidieť, skús si zájsť k dobrej kaderníčke,kozmetičke, kúp si niečo na seba pekné v čom budeš vypadať sexi a pohľadne.
Nájdi si neakú záľubu, niekam choď, možno si objednaj neaký víkendový pobyt v kúpeľoch kde sa ti zregeneruje telo aj myseľ a ak sa vrátiš pekne nahodená domov, možno že si aj tvoj manžel veľa vecí uvedomí. Hlavne sa netráp aj tak všetko bude ako má byť.
Ak by to náhodu nevyšlo, tak sa musíš držať, máš predsa deti, oni ťa budú potrebovať vždy, či majú 27, 40, rokov. Mama je len mama.
Prajem veľa šťastia
Hanka, to nepomože keď mu ona bude vysvetľovať,že ho miluje a pod- keď je človek zamilovaný,tak nič nevidí a robí hlúposti,v tomto stave to on nepochopí...-tu fakt pomože jediné-treba ho nechať ,nech sa poriadne popáli...a ako som povedal,potom bude šéfkou situácie ona...
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Vieš nemyslela som aby mu to ako ho miluje a čo prežili pripomínala každý večer, on sa bude musieť rozhodnúť, stačí ak mu to povie raz, a striktne a potom nech mu to už nepripomína. Možno keď uvidí, že robí niečo čo doteraz nie, bude vyvalený. Viete ono nevieme čo sa v hlávách tých 50-ročných pánov naozaj deje. Tiež poznám prípad keď manželka po 30 ročnom vzťahu mala podobnú krízu. Nechala mu čas na rozhodnutie buď rodina alebo jeho nová fiflenka. Zatiaľ sa začala venovať sama sebe. Spravila zo seba fakt atraktívnu ženu, stačila zmeniť účes,kostým a dala si odvážne doplnky -náušnice, gorálky, .Na jednej rodinnej oslave jej povedal neaký muž že čo sa to s ňou robí, že je zo dňa na deň krajšia. A jej starému, čo mal už pivné bruško povedal že mu taká žena ani nepasuje. To nikto nevedel aká kríza sa medzi nimi odohráva.
Po neakej dobe sa rozhodol pre svoju rodinu. Ale nesmieme zabúdať ani na to, že na každého platí niečo iné.
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

vivika Pozri príspevok
Mám 48, môj muž 50 rokov. Teraz sa zaľúbil do svojej 25 ročnej podriadenej. My máme deti vo veku 26 a 27 rokov. Vôbec sa so mnou nerozpráva, a keď musí tak to vraví s nenávisťou, som preňho vzduch, domov chodí veľmi neskoro, povedal mi vraj že ho odmietla skrz mňa, ale ja si myslím že ho len zneužívala, mala výhody v práci, robil čo jej na očiach videl. Chodili spolu na obedy, večere, kávičku, pozývala ho na diskotéku!!! Ľúbim ho, ale som bezradná, neviem čo robiť. Mám čakať? Som už psychicky na dne. Mali sme sa radi, viem to, keď sme šli spať tak len spolu,držal ma za ruku.. milovali sme sa, ale od januára nie, moje myšlienky sú zúfalé..Ďakujem
Hlavne nefnukaj a nedávaj pred manželom najavo, že si na dne. Poplač si ked to neuvidí. Pred ním bud hrdinka, a urob niečo pre svoju radosť, to na čo obvykle nemáš čas. Vyjdi si z domu aj na dlhšie, kedže sa manžel nerozpráva, nemusíš mu ani hlásiť kde ideš. Až sa bude manžel chlapcov pýtať kde si, bude to prvý signál, že mu nie si až tak lahostajná. Manžel nie je tvoj majetok, ak si myslí, že to je jeho šťastie, tvár sa, že mu ho dopraješ. Polož mu nôž na krk, bud Ty alebo ona. Nechceš byť predsa podvádzaná a psychicky deptaná. Bud sa spamätá a zostane alebo urýchliš jeho odchod. Aj s jedným aj s druhým sa psychicky skôr vysporiadaš, ako ked sa budeš trápiť s jeho neverou. Vedz, že Ti radím z vlastnej skúsenosti, môj manžel zostal.
0 0
VALIKA60 VALIKA60

VALIKA60 je offline (nepripojený) VALIKA60

Já si myslím tiež že treba ho nechať nech sa popáli.Predsa mladé dievča nebude potrebovať starého chlapa stále.Vyťaží z neho čo sa dá a pustí ho k vode.Ty len musíš vydržať a vyčkať aj ked to bude ťažké obdobie pre Teba.Tvoj manžel chytil druhý dych tak sa velmi snaží.Ale snaž sa aj Ty v takom zmysle že chod do cukrárne ,kaviarne spoločenské akcie s kamarátkami a nepovedz mu s kým ideš nech si myslí že s chlapom.Snaž sa vydržať a nerobiť scény kašli naňho aj ked ťa to bolí.Držím Ti palce nech sa k Tebe vráti.Já si mýslím že týto chlapi chcú len zážitky a pripomenúť si mladosť.
0 0
vivika vivika

vivika je offline (nepripojený) vivika

už som sa s ním o tom rozprávala, on vie že ho mám veľmi rada, uvedomuje si aj to, že mi ubližuje, ale aj napriek tomu cítim z jeho strany odpor, nenávisť a pritom mi nikto neverí že mám 48, hádajú mi 37, vraj či užívam elixír..ale to nie je podstatné. Povedal mi, že mám byť ticho, ani ho neoslovovať, lebo odíde.
0 0
vivika vivika

vivika je offline (nepripojený) vivika

a ďakujem vám za rady
0 0
TinkiDinki TinkiDinki

TinkiDinki je offline (nepripojený) TinkiDinki

Všetci (asi skúsenejší) ti radia že skončí to až ona...Tak porozmýšľal(a) by som na tým ako ho tej mladej čo najskôr a čo najviac znechutiť. Zanes jej neaký ten chorobopis, že máš o neho obavu ak u nej dostane záchvat tak mu má spraviť XXX. Zanes jej neaké kopy tabletiek, vitamínov a niečo tam aj pridaj. Odozdaj jej jeho špinavé handry, aby ho nemala len s tej čistej strany. Nech oňuchá aj tú jeho špinu... Plus neaký ten zaručený recept na nedeľu a dobrá rada pre mladú "už si mu spravila to a to má to rád..."
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Tak toto nemám z vlastnej hlavy, ale možno to pomôže pozrieť sa na vec aj takto :

Riešenie krízy stredného veku ...

Keď som bol ženatý 25 rokov, pozrel som sa pozorne na svoju ženu a povedal jej :

,,Drahá, pred 25 rokmi sme mali maličký lacný bytík, lacné auto, spali sme na lacnej pohovke a dívali sme sa na čierno-bielu televíziu, ale zato som spal s krásnou 25-ročnou vášnivou blondínkou. Teraz máme drahú, triapolmiliónovú vilu, auto za 800 tisíc, krásnu veľkú spálňu s plazmovou televíziou, ale každú noc musím spať s päťdesiatročnou ženskou. Tak sa mi zdá, že ty mi teraz do tohto scénára akosi nepasuješ. "

Manželka je veľmi rozumná žena. Povedala:
,,Miláčik, žiadny problém nevidím. Nájdi si teda vášnivú 25-ročnú blondínku a ja sa už postarám, aby si znovu býval v lacnom byte, jazdil v lacnom aute, spal na lacnej pohovke a pozeral sa na malú čierno-bielu televíziu !

Nie sú staršie ženy fantastické? Tie naozaj vedia, ako vyriešiť krízu stredného veku...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
TinkiDinki Pozri príspevok
Všetci (asi skúsenejší) ti radia že skončí to až ona...Tak porozmýšľal(a) by som na tým ako ho tej mladej čo najskôr a čo najviac znechutiť. Zanes jej neaký ten chorobopis, že máš o neho obavu ak u nej dostane záchvat tak mu má spraviť XXX. Zanes jej neaké kopy tabletiek, vitamínov a niečo tam aj pridaj. Odozdaj jej jeho špinavé handry, aby ho nemala len s tej čistej strany. Nech oňuchá aj tú jeho špinu... Plus neaký ten zaručený recept na nedeľu a dobrá rada pre mladú "už si mu spravila to a to má to rád..."
Že nemá chybu ......
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

vivika keď ti povedal že máš byť ticho, neoslovovať ho lebo odíte, tak urob to, nič mu nevysvetľuj a venuj sa sama sebe. Možno bol doteraz naučený že vždy keď prišiel domov našiel ťa tam, nikdy si mu nič nevyviedla, vždy si bola poslušnou manželkou a matkou. Je čas trocha sa pohrať aj keď na to možno nebudeš mať náladu. Som zvedavá či by sa deti neopýtal kde si, keby si nebola zo dva dni doma. A či by nezačal trocha aj rozmýšľať cez tú svoju zatienenú hlavu. Vrelo doporučujem predlžený pobyt v kúpeľoch , 3-4 dni, ale nech mu nehovoria kde ideš.
Možno budeš prekvapená . Cítim v kostiach že ak vyskúšaš na vlasy aspom zo 2 farby naraz, kúpiš si sexi oblečenie , zájdeš do fitka, a nebudeš zo 3 dni doma tak to tomu blbcovi dôjde. Musíš hrať ako herečka, on musí byť v domiení že ti to je síce ľúto, ale žiť musíš ďalej či už s ním alebo bez neho.
A mimochodom nechceš dať recept na mladosť,keď ti hádajú o 10 rokov menej ???
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Vivika, nezabúdaj, že Tvoj manžel je zvyknutý na nejaký komplet servis a svoje rituály, ktoré si môže dopriať len u Teba.
Ide teraz o to, či Ty budeš vedieť jemu túto neveru jedného dňa odpustiť a fungovať ďalej.
Začni teraz žiť svoj život a ukáž MU, že za svoje činy bude niesť aj následky. Hlavne neplač, dbaj o seba a ŽI !!!

No a do mužovej firmy by som si teda neodpustila neísť osobne za mladou osobne sa zoznámiť. Riadne by som sa nahodila, milo by som ju pozvala na kávičku, že teda ak už ona preberá štafetu, tak jej aj poradiť treba, ako nakladať s takýmto bohatstvom.
Oni totiž tí naši drahí 50-tnici už majú problémy s trávením, tlakom, pofrflú si...po takej fazuľovici už ani nehovorím, aký smrad po sebe na toalete zanechajú...veď normálka, normálny život, nie?

PS...Prepáčte mi kolegovia-chlapi, ja po fazuľovici vystríham tiež domácich, nech po mne nelezú do wecka
Naposledy upravil danushka : 25.08.09 at 13:01
0 0
Hepi Hepi

Hepi je offline (nepripojený) Hepi

obyčajná vydatá žena
Vôbec neviem, či aj mne niečo také hrozilo, ale stalo sa, že manžel mal v práci "priateľku" ako on hovoril. Bola to ženská iba o dva roky mladšia od neho, ale pravdepodobne jej bol fakt sympatický, neviem či nie aj niečo viac, skončilo sa to, keď manžel odišiel zo zamestnania. Ona mu párkrát aj zavolala, to som len tak vytušila, lebo hovor si vymazal, hnevalo ma to, ale robila som všetko opačne. Navádzala som ho, keď mal od nej zmeškaný hovor, aby jej zavolal, keď ho bývalá ďalšia kolegyňa volala na oslavu 50-ky, kde by mala byť aj tá dotyčná, posielala som ho tam s tým, že ju aspoň uvidí. Malo to, ako som predpokladala, opačný účinok, vôbec o nej už nerozpráva, keď ju máme stretnúť v meste, snaží sa jej vyhnúť. A je to vyriešené, bez plaču, bez vyhrážok. Keby chcel odísť, myslím, že mi nepomôže ho prosiť, takže skús to trochu inakším spôsobom. Začni chodiť von s kamoškami, skús ho trochu ignorovať a uvidíš ako zareaguje. Ak bude stále rovnaký, nestojí za to, aby si o neho bojovala.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Juj, tí chlapi po 50, hrôza s nimi, chceli by mať mladé pri sebe a neuvedomujú si, čo s tou svojou prežili..
Kebyže mi to spraví môj manžel (čo nemám), tak sa začnem venovať sama sebe (cvičenie, nákupy, kozmetika, kaderníctvo)a nehovorím s ním (tak ako si želal). predsa už vie, čo k nemu cítiš tak mu to len musí tým dlhším vedením prísť..
A začni sa venovať kamarátkam, tie budú určite rady, keď sa po dlhšej dobe stretnete a zabavíte sa spolu..
Jediné čo nechápem sú tie mladé baby (ja som takisto ešte nedosiahla vek 30), ako môžu s takým, čo môže byť ich otec..viem, dnes to človek vidí všade, ale proste mne je to proti srsti...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

No a tá predstava, že terajší 50-tnik bude mať raz 65 a jeho v úvodzovkách ďaľšia životná partnerka terašia 25-ka o 15 rokov bude mať 40...najkrajšie roky pre ženu čo do rozumu aj výzoru...

Už teraz ho ľutujem, ako sa nevtrepe pre parohy cez dvere !!!
Tak mu treba dopredu.
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

A viete prečo sa to stáva, že chlapi si v 50 hľadajú mladšiu?
Muž v 50 si zrazu uvedomí, že to už nie je o 30-tke a ani o 40-tke, kedy je život ešte pred ním. Je tu zrazu 50 rokov a on vie, že je to akýsi prelom v jeho živote a keď s ním nebude niečo robiť tak ozaj skoro príde aj 60-ka. Vtedy chce dohnať všetko čo nestihol a neskúsil a preto si hľadá mladšiu. Chce ostať mladý aj keď si uvedomuje, že roky utekajú. Podľa neho je to pri manželke stále to isté a tu si pri deťoch a nej uvedumuje ako rýchlo starne. Niektorých to po pár rokoch prejde no tuším každý túži práve po dovršení 50-ky omladnúť. A kto by nechcel.
Práve vtedy si uvedumujú, že doma je to stále o tom istom, doma sa nič výnimočné nedeje, je to o stereotype a aj keď ľúbia svoju manželku tá predstava zažiť ešte niečo nové ich láka viac a viac.
Takže rada pre manželky (ňou som aj ja). Nedovoľte svojím polovičkám zostarnúť. Chválte ich ako dobre vyzerajú, berte ich von na prechádzky, keď už máte veľké deti o to viac môžete spolu zažiť to čo ste nestihli. A hlavne nehovorte im akí sú už starí a že aj vy ste už staré, tak na čo meniť zabehnuté. Práve vtedy je ten najvyšší čas žiť.
Vivika držím ti prsty.
EMILY04
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

EMILY04 Pozri príspevok
A viete prečo sa to stáva, že chlapi si v 50 hľadajú mladšiu?
Muž v 50 si zrazu uvedomí, že to už nie je o 30-tke a ani o 40-tke, kedy je život ešte pred ním. Je tu zrazu 50 rokov a on vie, že je to akýsi prelom v jeho živote a keď s ním nebude niečo robiť tak ozaj skoro príde aj 60-ka. Vtedy chce dohnať všetko čo nestihol a neskúsil a preto si hľadá mladšiu. Chce ostať mladý aj keď si uvedomuje, že roky utekajú. Podľa neho je to pri manželke stále to isté a tu si pri deťoch a nej uvedumuje ako rýchlo starne. Niektorých to po pár rokoch prejde no tuším každý túži práve po dovršení 50-ky omladnúť. A kto by nechcel.
Práve vtedy si uvedumujú, že doma je to stále o tom istom, doma sa nič výnimočné nedeje, je to o stereotype a aj keď ľúbia svoju manželku tá predstava zažiť ešte niečo nové ich láka viac a viac.
Takže rada pre manželky (ňou som aj ja). Nedovoľte svojím polovičkám zostarnúť. Chválte ich ako dobre vyzerajú, berte ich von na prechádzky, keď už máte veľké deti o to viac môžete spolu zažiť to čo ste nestihli. A hlavne nehovorte im akí sú už starí a že aj vy ste už staré, tak na čo meniť zabehnuté. Práve vtedy je ten najvyšší čas žiť.
Vivika držím ti prsty.
EMILY04
...ja by som ešte dodal, aby ste sa žienky v zrelom veku udržiavali a vyzerali tak pekné ako aj 30ky.-) aj keď je to náročné, dá sa to.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

bobino38 Pozri príspevok
...ja by som ešte dodal, aby ste sa žienky v zrelom veku udržiavali a vyzerali tak pekné ako aj 30ky.-) aj keď je to náročné, dá sa to.
Bobino38...keby všetky slovenské ženy vedeli, že zaregistrovaním sa na Porade sa z nich stávajú večné 17tky, nebolo by vlastne ani čo riešiť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať