Zavrieť

Porady

Ziadost o posudenie stupna odkazanosti na socialnu sluzbu

Ahojte,

chcela by som Vas velmi pekne poprosit o radu:

Mali sme otca umiestneneho v dome socialnych sluzieb, pricom sme podali ziadost o posudenie stupna odkazanosti na socialnu sluzbu koli prispevku na opateru. Nez prislo rozhodnutie otec zomrel.

Mame aj po smrti narok na spatne vratenie prispevku v pripade, ak by toto rozhodnutie bolo kladne?

Ma byt aj po smrti dorucene rozhodnutie alebo sa po smrti uz rozhodnutie zastavuje?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    EMMA33 je offline (nepripojený) EMMA33

    EMMA33
    DSS sme platili celý poplatok, t.j. dôchodok plus doplatok ,nakolko sa jednalo o nestatne zariadenie. Mala som na mysli, ze VUC by doplacal doplatok a nie my. O ake obohacovanie by tu islo, ked sme poctivo vsetko platili. Chcela som len vediet, ze ak by bol posudok o odkazanosti V. stupna, tak by sme my neboli doplacali nic. Ale pravepodobne posudok uz nestihol byt doruceny a pravoplatnost nebola potvrdena. No co uz? Odbory socialnych vecí maju vzdy dost casu.

    Mordenroth je offline (nepripojený) Mordenroth

    Nič nie je ušľahtilejšie ako služba ostatným. ...viac Mordenroth
    Ak by bol posudok V.stupen alebo VI, slupen, tak by ste nedoplacali nic. A z vlastnej skusenosti vam mozem potvrdit, ze odbor socialnych veci BSK ma na vseko vzdy dost casu a v ramci preposudzovanie klientov v DSS robia aj casto chyby. V jednom DSS preposudili klienta s mentalnym postihnutim stredneho stupna a dali mu posudok do II. stupna. Ziadatelia sa samozrejme ihned proti rozhodnutiu odvolali a nakoniec bol preposudeny do V. stupna.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    EMMA33 Pozri príspevok
    Ahojte,

    chcela by som Vas velmi pekne poprosit o radu:

    Mali sme otca umiestneneho v dome socialnych sluzieb, pricom sme podali ziadost o posudenie stupna odkazanosti na socialnu sluzbu koli prispevku na opateru. Nez prislo rozhodnutie otec zomrel.

    Mame aj po smrti narok na spatne vratenie prispevku v pripade, ak by toto rozhodnutie bolo kladne?

    Ma byt aj po smrti dorucene rozhodnutie alebo sa po smrti uz rozhodnutie zastavuje?
    ...teda nerozumiem ...

    Vy chcete , aby vám bolo niečo "vrátené" ...???...teda to , čo Vám ešte ani priznané nebolo ...

    Ti poviem , ak to tak chápem , ako je to písané ....hm , bohová sila ...
    Ešte by som bol rád vedieť , že ako by si tá DSS v účtovných knihách viedla ...už zomrelého ...
    Ozaj , Vy by ste dostali tak akurát oné ....a nie peniaze do ruky , tie by boli poukazované pre DSS ...

    Rozhodnutie ???
    A načo už ???
    Na dve veci ...na nič a na to druhé ...nakoľko by sa príspevok okamžite stopol ...v opačnom prípade ide o nedovolené obohatenie , spreneveru ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    EMMA33 Pozri príspevok
    DSS sme platili celý poplatok, t.j. dôchodok plus doplatok ,nakolko sa jednalo o nestatne zariadenie. Mala som na mysli, ze VUC by doplacal doplatok a nie my. O ake obohacovanie by tu islo, ked sme poctivo vsetko platili. Chcela som len vediet, ze ak by bol posudok o odkazanosti V. stupna, tak by sme my neboli doplacali nic. Ale pravepodobne posudok uz nestihol byt doruceny a pravoplatnost nebola potvrdena. No co uz? Odbory socialnych vecí maju vzdy dost casu.
    30 - 60 dní majú na to ....

    ZÁKON
    z 30. októbra 2008
    o sociálnych službách a o zmene a doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov

    B. ZARADENIE DO STUPŇA ODKÁZANOSTI FYZICKEJ OSOBY NA POMOC INEJ FYZICKEJ OSOBY
    NA ZÁKLADE DOSIAHNUTÝCH BODOV A URČENIE ROZSAHU ODKÁZANOSTI

    Stupeň Počet bodov Priemerný
    rozsah odkázanosti (hod./deň)
    Priemerný rozsah odkázanosti (hod./mesiac)
    I. 105 – 120 0 0
    II. 85 – 104 2 – 4 60 – 120
    III. 65 – 84 4 – 6 120 – 180
    IV. 45 – 64 6 – 8 180 – 240
    V. 25 – 44 8 – 12 240 – 360
    VI. 0 – 24 viac ako 12 viac ako 360

    VÝŠKA FINANČNÉHO PRÍSPEVKU PRI ODKÁZANOSTI FYZICKEJ OSOBY
    NA POMOC INEJ FYZICKEJ OSOBY PRI ÚKONOCH SEBAOBSLUHY
    PODĽA STUPŇA ODKÁZANOSTI A FORMY POSKYTOVANEJ SOCIÁLNEJ SLUŽBY


    Stupeň odkázanosti fyzickej Výška príspevku pri Výška príspevku pri
    osoby na pomoc inej fyzickej poskytovaní pobytovej poskytovaní terénnej
    osoby sociálnej služby sociálnej a ambulantnej sociálnej služby/mesiac služby/mesiac

    II. stupeň 62,21 eura 89,82 eura
    III. stupeň 124,41 eura 179,68 eura
    IV. stupeň 177,65 eura 269,47 eura
    V. stupeň 248,82 eura 359,29 eura
    VI. stupeň 310,99 eura 449,18 eura

    P.S.:
    Neštátne zariadenie a nedoplácali by ste nič ??? Ten piaty stupeň nič moc ...
    Tak to potom starký musel mať fajn dôchodok ........
    Jedná sa o to že poplatky sa pohybujú od tých 700 - 800 € vyššie v týchto zariadeniach ...
    A tiež len preto vravím , že VIEM , o čom vravím ........osobne čakáme s manželkou na prehodnotenie na VI. stupeň , tiež to dlho trvá ....a svokra nám nervy zatiaľ žerie s tými jej kamarátmi ...Parkinsonom a Alzheimerom....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Mordenroth Pozri príspevok
    Ak by bol posudok V.stupen alebo VI, slupen, tak by ste nedoplacali nic. A z vlastnej skusenosti vam mozem potvrdit, ze odbor socialnych veci BSK ma na vseko vzdy dost casu a v ramci preposudzovanie klientov v DSS robia aj casto chyby. V jednom DSS preposudili klienta s mentalnym postihnutim stredneho stupna a dali mu posudok do II. stupna. Ziadatelia sa samozrejme ihned proti rozhodnutiu odvolali a nakoniec bol preposudeny do V. stupna.
    ...určite ???

    Pre Boha živého ........

    Veď DSS NEROBÍ posudzovanie , preposudzovanie.... na to nárok , právomoc nemá ....

    Ziadost o posudenie stupna odkazanosti na socialnu sluzbu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.