Zavrieť

Porady

školská jedáleň - rozdiely medzi Fa a DL

K 30.4.2010 som zaúčtovala predpis neuhradených faktúr v ŠJ podľa zoznamu vedúcej ŠJ. Ten zoznam však bol vo výške dodacích listov. Vznikol rozdiel medzi faktúrou a DL. Ako to zaúčtovať? Vedúca už tovar zo skladu vydala v nižšej cene, mesiac uzavrela, čo s tým teraz. Vyzerá to účtovne takto:
1. predpis neuhrad. faktúr 112/321 99,99 €
2. úhrada - Faktúra je vyššia 321/221 100,-- €

Účet 321 bude vyzerať, akoby som zaplatila naviac. Môžem doúčtovať k predpisu:

3. doúčtovanie centového rozdielu 112/321 0,01 €

Ale čo s tou 112 pri mesačnom vyúčtovaní, keď vedúca ŠJ si neopraví sklad? Ona bude mať sklad nižší a ja o ten 1 cent vyšší. Poraďte, ako účtovať tieto centové rozdiely. Ono sa to za rok nazbiera.


Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    asma Pozri príspevok
    zaúčtujte to na halierové vyrovnanie - účet 548
    ale ak takto zaúčtuje, na UT 5, tak potom bude jej tá UT 5 ovplyvňovať HV v stravovaní. UT 5 je spotreba potravín , UT 6 je výnos stravného . Teraz tam bude mať aj tú 548.

    Ja to riešim tak, že vedúca ŠJ si to sleduje a ak sa to stane tak si opravuje sklad.
    Ak účtujem ku koncu mesiaca sklad na základe DL neúčtujem o 321 ale 326 - nevyfakturované dodávky.

    alize je offline (nepripojený) alize

    alize
    ahojte poraďáci, podľa našej hospodárke ŠJ každý mesiac podľa DL zaúčtujem príjem na sklad 112/326 predpis neuhradenej dodávky
    po obdržaní fa. predpis fa 326/321 v nižšej sume (nakoľko je tam rabat)
    úhrada fa. 321/221 v nižššej sume
    a rabat 648/326 alebo v tvojom prípade by som účtovala -501/-112 (ale či sa jedná aj u teba o rabat? ) spotrebu by som v sume rabatu znížila

    mcinga je offline (nepripojený) mcinga

    mcinga
    Čo však potom s tou 648? Mne UT 5 a UT 6 sedí podľa vedúcej ŠJ. Uvidím, čo mi dá v mesačnom vyúčtovaní.

    školská jedáleň - rozdiely medzi Fa a DL

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.