Zavrieť

Porady

Ako majiteľ /manager Online Shopu - akceptujete chybný tovar z veľkoobchodu s oblečením?

Reklamácie tovaru z veľkoobchodu s oblečením..
Mám taký problém a potrebovala by som vedieť, ako to riešia ostatné e-shopy.
Pri kontrole nového tovaru, ktorý nakupujeme vo veľkoobchodoch (ide o dámske oblečenie) sa vyskytnú pri väčšine dodávok chybné kusy (zatrhnutý materiál, fľaky, diery, dierky, bežiace očká, krivé a roztrhnuté stehy). Tieto kusy potom reklamujeme a po dohode s veľkoobchodom zašleme späť. Stalo sa mi už, že moje reklamácie neboli uznané s výhradou, že sú to maličkosti a takýto tovar je možné bez problémov zákazníkom poslať. Zásadne odmietam posielať zákazníkom chybný tovar, pretože mi záleží na dobrom mene môjho online shopu a chcem mať spokojné zákazníčky. Týmto spôsobom som ale musela prerušiť spoluprácu s niekoľkými veľkoobchodmi. Keďže ich nie je tak veľa, nemôžem si zasa dovoliť prerušiť spoluprácu s ďalšími, lebo nebudem mať kde kupovať tovar. Tiež len niektoré z nich majú taký tovar, aký potrebujem a zrejme si uvedomujú svoje výhodné postavenie. Bolo mi povedané, že im vraciam priveľa tovaru a spolupráca so mnou nie je pre nich rentabilná. Zákazníkov majú dosť a preto im jeden taký malý ako ja vôbec nechýba. Riešením by bolo nakupovať drahšie značkové veci, ale ja chcem predávať oblečenie, ktoré si môže dovoliť väčšina našich dievčat a žien, nie len malá časť, ktorá má dostatok financií.
Keďže som v tejto oblasti pomerný nováčik – mám online shop iba vyše roka – rozmýšľam nad tým, či tu nevládnu nejaké zvyklosti, o ktorých nič neviem. Považujem to ale za maximálne neseriózne, ak veľkoobchod núti svojich zákazníkov odoberať aj poškodené kusy. Rada by som vedela, ako tieto veci riešia ostatní majitelia e-shopov s oblečením. Prosím o Vaše skúsenosti a vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Ťažká otázka.
    Ja by som videla niekoľko riešení:
    Hľadať ďalších dodavateľov, aj v zahraničí
    Ponúkať občas poškodený tovar za naozaj výpredajovú cenu, prípadne na to prevádzkovať iný shop, respektíve predavat cez mmb, bazoš... doslova ako poškodený tovar.
    Zakalkulovať poškodené veci do cien obchodu a riešiť fakt len veľmi problémové kusy
    Dana1208 Ďakujem za reakciu. Asi mi nič iné nezostane, ale niekedy je to fakt ťažké. Už sa mi stalo, že z 10 kusov topu bolo všetkých 10 zlých (zatrhuté miesto s malou dierkou na priesvitnom tylovom materiáli - jednoducho to bolo vidieť) a teda som odmietala si vziať 10 poškodených kusov nazad. Nechápem, prečo si tieto veci nerieši veľkoobchod s dodávateľom, prečo nemajú profesionálnu hrdosť a snahu predávať dobrý tovar. Ten odpad musí zhltnúť maloobchod a potom sa fakt nedá predávať za prijateľné ceny! Strašne ma to rozčuľuje! Ale musí to byť tak, že maloobchod si na tieto pravidlá zvykol a nerebeluje, resp. je na to odkázaný, aby dostal tovar, aký potrebuje. Inak tieto veľkoobchody, o ktorých hovorím sú zo zahraničia - z Nemecka.

    Ako majiteľ /manager Online Shopu - akceptujete chybný tovar z veľkoobchodu s oblečením?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.