Zavrieť

Porady

Sociálny fond v Alfe

Dobrý deň, akým spôsobom sa v programe Alfa zaučtujú príspevky do sociálneho fondu. Ked manuálne zaevidujem príspevky v evidencii SF, vtedy sa mi sumy neukážu v prehľade príjmov a výdavkov v riadku Tvorba SF, ale ked sumu odvádzam cez pokladnu, tak v prehľade je už suma uvedená,len je aj zmena v pokladni, hoci ja som financie reálne nevybral - ja účtujem SF spôsobom, že len evidujem odvody, ale táto suma je súčasťou financií v pokladni, nemám vytvorený špeciálny bankový účet a ani nemám zakúpený modul Valutove pokladnice. Je tento postup správny, resp. ako sa správne účtuje tvorba SF v alfe. Dakujem za radu, S pozdravom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    orazel
    Dobrý deň, akým spôsobom sa v programe Alfa zaučtujú príspevky do sociálneho fondu. Ked manuálne zaevidujem príspevky v evidencii SF, vtedy sa mi sumy neukážu v prehľade príjmov a výdavkov v riadku Tvorba SF, ale ked sumu odvádzam cez pokladnu, tak v prehľade je už suma uvedená,len je aj zmena v pokladni, hoci ja som financie reálne nevybral - ja účtujem SF spôsobom, že len evidujem odvody, ale táto suma je súčasťou financií v pokladni, nemám vytvorený špeciálny bankový účet a ani nemám zakúpený modul Valutove pokladnice. Je tento postup správny, resp. ako sa správne účtuje tvorba SF v alfe. Dakujem za radu, S pozdravom
    Tvorbu SF zaúčtuješ v peň.denníku na základe výdavkového pokl.dokladu v druhovom člennení tvorba soc.fondu-VOZD.
    Následne vystavíš príjmový pokl.doklad, na základe ktorého zaúčtuješ príjem peň.prostriedkov SF do pokladne v druhovom členení Iný nezdanený príjem /tam mám analytiku-SF/ a dole si zakliknem zápis do evidencie SF. Zapíšem Zákonný prídel . Takto Ti ostane pokladňa nezmenená.
    Nemusíš zapisovať manuálne do Evidencie SF.

    Sociálny fond v Alfe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.