Zavrieť

Porady

oprava dyhy

Ahojte,
zdedila som krasne skrine po starej mame,dvierka maju z drevennej dyhy ale farba sa mi nepaci. Chcem Vas poprosit o radu..da sa zmenit farba dyhy z tmavej na bielu, resp. ako renovovat dyhu?
Dakujem,
Mariette
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Mariette Pozri príspevok
    Ahojte,
    zdedila som krasne skrine po starej mame,dvierka maju z drevennej dyhy ale farba sa mi nepaci. Chcem Vas poprosit o radu..da sa zmenit farba dyhy z tmavej na bielu, resp. ako renovovat dyhu?
    Dakujem,
    Mariette
    Ak je dýha namorená a nalakovaná, tak s tým nič neurobíš. TO by si musela strhnúť celú vrhcnú vrstvu dýhy a nalepiť novú.

    Ešte keby nebola nalakovaná, len namorená svetlo, tak by sa dala premoriť na tmavo. Ale z tmavého dreva svetlé neurobíš. A ešte ak je tam lak, tak také drevo nenamoríš. Aj keby si lak obrúsila, stále po namorení môžu vzniknúť fľaky.

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    Obrusit, penetrovat, vytmelit, znovu vybrusit a kvalitne natriet bielou farbou bud valcekom, alebo nastriekat (zaklad, vrchny lesk), nechat dokonale vyschnut niekolko tyzdnov, aby vrchny nater vytvrdol. Postupovat podla pokynov vyrobcu farby.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.